Dzimtas sakņu meklēšana Eiropā

Dzimtas sakņu meklēšana Eiropā

Skotija ar savām vēsturiskajām pilīm un gleznaino un reizē melanholiski rudenīgo ainavu ir tikai viena no daudzām interesantajām zemēm Eiropā, kurā jūs daudz varat uzzināt par šī brīnišķīgā kontinenta vēsturi. Mūsdienās oriģinālu, vēsturei veltītu ceļojumu skaits aizvien pieaug, jo laisku kūrortu vietā daudzi no mums izvēlas atpūtu, kurā pie reizes var paplašināt arī savu redzesloku.

Taču pēdējā laikā Eiropā populāri ir kļuvuši tā sauktie dzimtas sakņu meklēšanas ceļojumi. Daudzās valstīs darbojas firmas, kas specializējas ārzemnieku radinieku meklēšanā.

Šajā rakstā esam pievērsuši uzmanību valstīm, kas sniedz gan saviem iedzīvotājiem, gan citās zemēs mītošajiem cilvēkiem meklēt savu dzimtu saknes tieši šo zemju teritorijā! Tā kā, ja zināt, ka jūsu asinīs rit kaut 1000. daļa no zviedra, poļa vai krieva asinīm, izmantojiet iespēju uzzināt par savas dzimtas senu vēsturi!


Skotija

skotija.jpg - 23.97 KBJa esat pārliecināts, ka vietējā karpu dīķa dūņās noteikti mājo kāds aizvēsturisks dinozaurs, ļoti iespējams, jūsu dzimtas saknes ved uz Skotiju, kur jūsu senči vaigā skatījuši slaveno Nesiju...

Kad Pīters un Leslija Greji pastiprināti sāka interesēties par savas valsts mantojumu, viņi 2003. gadā nodibināja Scottish Ancestral Trails, kas organizē atvaļinājumus tiem, kas vēlas iepazīt Skotijas vēsturi.

Kompānija sniedz iespēju apmeklēt nozīmīgas vietas, pētīt senus dokumentus, kā arī vietējiem iedzīvotājiem meklēt savus senčus pat ar DNS pētīšanas metodi. Pīters vairāk nodarbojas ar pētījumiem un maršrutu sastādīšanu, savukārt Leslija satiek un pavada klientus, visu laiku rūpējoties par viņu labsajūtu.

Ja jūsu senči kaut nelielā mērā ir saistīti ar Skotiju, jūs to uzzināsiet. Turklāt arī pati Skotija (jo sevišķi Edinburga) ir patiešām skaista!

Īrija

Iriija.jpg - 25.96 KBJa jūtat nepārvaramu vēlmi pamest dzimto Latviju un doties peļņā uz Īriju, iespējams, tieši jūsu dzimtas aizsācēji sanesa šos mītiem apvītos rituāla akmeņus...

Custom Ireland rūpīgi strādā gan pie vietējiem tūristiem, sniedzot tiem iespēju ekskursiju laikā pētīt savu dzimtu pagātni, gan ārzemniekiem, ļaujot tiem iepazīt šīs skarbās un vienlaikus interesantās valsts vēsturi un kultūru.

Kad ceļotāji ir izvēlējušies konkrētu Īrijas reģionu, kompānija izstrādās rūpīgu maršrutu, ļaujot ikvienam izjust vēstures elpu. Katrā ziņā šo iespēju izmanto cilvēki no visas pasaules, turklāt daudziem ir iespēja meklēt savu priekšteču saknes tieši Īrijā, kā to pagājušajā izdarīja kāda britu ģimene, kas apmeklēja kādu skolu, pie kuras šūpuļa bija stāvējuši viņu senči.

Zviedrija

zviedrija.jpg - 27.5 KBJa staigājot pa Vecrīgas šaurajām ieliņām, jūs nemitīgi piemeklē "deja-vu" - sajūta, ka esat te bijis pirms simtiem gadu - pie vainas varbūt ir zviedru senču gēni

Tie, kas vēlas izzināt savu dzimtas koku pat pirms ceļojuma, Zviedrijas Emigrācijas institūts piedāvā pieeju valsts imigrācijas vēstures datu bāzei, kurā pieejami pat pasažieru saraksti un vietējo baznīcu reģistri.

Institūts jums var palīdzēt arī atrast un sakontaktēties ar jūsu attālajiem radiniekiem un pat sastapt viņus Zviedrijā. Nelson Scandinavia (viens no lielākajiem Zviedrijas tūroperatoriem) sadarbojas ar Gēteborgas Imigrācijas dienestu un piedāvā ceļojumu, kura laikā jūs varat apmeklēt tā pētniecisko centru vai bibliotēku. Viens no interesantākajiem ceļojumiem ved uz viduslaiku pilsētu Uppsala un noslēdzas Karlstad pilsētā.

Krievija

krievija.jpg - 27.58 KBDzimtas koka atzars ar slāvu saknēm, iespējams, ir visprecīzāk izsekojamais, ņemot vērā tā ne pārāk seno ietekmi...

Nav šaubu, ka tieši šis ceļojums lielai daļai Latvijas iedzīvotāju varētu būt visinteresantākais, jo mūsu vēsture ir cieši saistīta ar lielo kaimiņzemi. Lai arī daudz informācijas jūs varat iegūt pat neizejot no mājām, Krievijas Nacionālā grupa lepojas ar milzīgu informācijas krājumu par cilvēkiem, kas kādreiz ir iebraukuši Krievijā vai arī izbraukuši no tās.

Šī tūrisma firma, kas strādā sadarbībā ar Krievijas Nacionālo tūrisma biroju, organizē dažādas ekskursijas un ļauj apmesties ļoti interesantās Krievzemes viesnīcās, piemēram, Baltschug Kempinski. Arī uzņēmums Continental Journeys organizē ģimenes sakņu pētīšanas tūres Krievijā.

Vācija

vacija.jpg - 28 KBJa savu vārdu un uzvārdu pieprasiet izrunāt, iekļaujot "fon" starp tiem, varbūt ir laiks doties uz Vāczemi, meklēt dižciltīgo muižkungu saistību ar jūsu dzimtu

Vācijas Nacionālas tūrisma birojs ir izveidojis ļoti labu interneta adresi, kurā jūs varat meklēt savas dzimtas saknes Vācijā (kas daudziem latviešiem varētu būt ļoti interesanti, ņemot vērā lielo vācu imigrantu skaitu Latvijā dažādos vēstures periodos) un organizēt ekskursiju, izmantojot vairāku tūrisma firmu pakalpojumus.

Ja vēlaties to visu darīt krietni nopietnāk, meklējiet Uwe Porter no Genealogy Germany, kas plāno un vada ļoti interesantas ekskursijas, kuru laikā tiek apmeklēti iespējamie jūsu senču nami, kā arī senas baznīcas.

Ja meklējumi to prasīs, šis vīrs jūs pavadīs par uz Luksemburgu, Šveici un Alzasas - Lorrenas reģionu Francijā.

Polija

polija.jpg - 31.63 KBSavukārt, ja jūs spēj aizvainot kāds, kurš jūs uzrunājot nelieto uzrunu "pans" - brauciens dzimtas sakņu izpētē būs tuvāks - tepat uz Poliju

Pieredzējušie profesionāle Grayzna Rychlik (ir starp Polijas Profesionālo Ģenealogu Asociācijas biedriem) var lepoties ar neskaitāmiem atradumiem savā ilgajā karjerā.

Viņa uzskata, ka jau pirms interesentu ierašanās Polijā ir daudz jāpadara, lai meklējumi noritētu pēc iespējas veiksmīgāk. To viņa skaidro ar to, ka līdz 1945. gadam svarīgāko informāciju valstī uzkrāja dažādas reliģiskās organizācijas un nevis valsts orgāni, tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kādas konfesijas sekotāji ir bijuši starp jūsu senčiem.

Viņas organizēto ekskursiju laikā tiek apmeklēti iespējamie senču ciemi, kapsētas un vietējie muzeji, kā arī norit tikšanās ar vietējiem vēsturniekiem.

Holande

holande.jpg - 27.52 KBJa nespējat savu dzīvi iedomāties bez velosipēda un tulpēm, kā arī jūsu uzskati vieglo narkotiku jomā ir diezgan pielaidīgi, pastāv pamatotas aizdomas, ka dzimtas pirmsākumi meklējami Holandē

Ar dažādām interesēm atbilstošiem maršrutiem (sākot no ebreju mantojuma pētīšanas un beidzot ar kulinārijas tūri), Holland Speciality Travel ieņem nozīmīgi nišu mazu, privātu un speciālu ceļojumu nozares nišā.

Viņu specialitāte ir „vest cilvēkus tuvāk saknēm”, taču vienlaikus uzņēmuma darbinieki rūpējas par to, lai jūs nepalaistu garām interesantākos objektus, piemēram, Delft pilsētu un Dzirnavu pilsētiņu.

Firmas īpašniece Rozmarija Kanemeijere veic visus ģenealoģiskos pētījumus un rūpējas par to, lai ceļojums tik tiešām būtu neaizmirstams. Katrā ziņā ja jums ir nojausma, ka jūsu senčos varētu būt holandieši, izvēlieties Holland Speciality Travel.

Čehijas Republika

cehija.jpg - 41.05 KBJa naktīs nespējat pretoties kārdinājumam doties naksnīgā pastaigā pāri Akmens tiltam, tas, iespējams, ir izskaidrojams ar čehu saknēm, jūsu senčiem staigājot pāri slavenajam Kārļa tiltam Prāgā

Čehoslovākijas Starptautiskās Ģenealoģijas biedrības dibinātājs Marks Bigauete ir amerikānis, kas pārcēlies uz dzīvi Čehijā un ir apprecējis slovākieti.

Pēc jūsu dzimtas vēstures (zināmās) informācijas saņemšanas viņš sastādīs speciālu maršrutu pa vietām, ka varētu būt saistītas ar jūsu senčiem un noorganizēs arī tikšanos ar varbūtējiem radiniekiem (gan Čehijā, gan Slovākijā). Protams, pirms tam viņš jums lūgs dažādus faktus.

"Esmu atradis radiniekus kundzei, kuras senči 19. gadsimta vidū aizceļoja uz ASV. Lai arī 150 gadus viņai nebija nekāda kontakta ar Čehiju, mēs tomēr atradām viņas radus", saka Marks.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Zinu vien to,ka man sencos bija vaciesi
03.08.2008. plkst. 17:09
nebūtu slikti katram latvietim zināt savas saknes - zviedru , poļu , vāciešu utt.,,
16.03.2008. plkst. 18:39
Svētīga lieta savas dzimtas sakņu meklēšana - man tas vēl nav izdevies !!
16.03.2008. plkst. 11:29

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangkoka, Taizemes valsts galvaspilsēta, nozīmē „savvaļas plūmju ciems”

Pasākumi

Ivo Fomins bezmaksas koncertā prezentē izlases CD

Ivo Fomins parūpējies par labu iemeslu, lai nedēļas nogalē būtu vērts doties uz Liepāju – piektdien plkst. 22.30 Latvijas Pirmajā rokkafejnīcā notiks viņa nupat iznākušā labāko...