3 dienas Sansebastjanā

3 dienas Sansebastjanā

Noderīga informācija
Iedzīvotāji – 183 308
Valodas – basku (dialekts), spāņu, angļu
Valūta – EUR
Vidējā gaisa temperatūra – vasarā līdz 22 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz +9 grādiem pēc Celsija
Tūrisma sezona – vasaras mēneši

Sansebastjana ir neliela pludmales pilsēta saulainajā Spānijā, kuras pievilcīgākās iezīmes ir skaistās meitenes pludmales bikini, neskaitāmie uzkodu bāri un Vidusjūras košums.

Atrasdamās Biskajas līcī Basku zemē, Sansebastjana ir pietiekami maza, lai būtu ērti apstaigājama kājām, savukārt vietējo iedzīvotāju dzīve vistiešākajā mērā ir saistīta ar virtuvi, jo pamata nodarbošanās tiem ir zvejniecība.

Starp patīkamākajām lietām Donosti (pilsētas nosaukums basku dialektā) jāmin maigās ziemas, karstās vasaras, zaļojošie apkārtnes kalni un trīs brīnišķīgas pludmales, no kurām populārākā ir Playa de la Concha.

Kad pavadīta burvīga pēcpusdiena pludmales dzeltenajās smiltīs, vairums ļaužu dodas uz vecpilsētu, kurā ir daudz tā saukto tapas jeb uzkodu bāru.

Ja jums iet pie sirds vīns, sangrija un svaigas zivis, kas baudāmas kopā ar skatu uz okeānu, Sansebastjana ir jums kā radīta. Turklāt mēs vēl nemaz nepieminējām naktsdzīvi ar visiem pilsētas klubiem un krogiem, kas atbilst ikviena atpūtnieka gaumei. Vienvārdsakot – šī Spānijas mazpilsēta ir labas atpūtas garants.


1. diena – Maria Christina viesnīca

mariacristi.jpg - 29.68 KBIesakām apmesties viesnīcā Maria Christina, kas atrodas Urumea upes krastā un tieši pa vidu divām no trim galvenajām kūrorta pilsētas pludmalēm

Labākais veids, kā nokļūt Sansebastjanā, ir lidot uz Madridi un pēc tam nopirkt biļeti uz Iberia Airlines reisu. Ja vēlaties savām acīm kārtīgi iepazīt Spānijas lauku apvidus, varat tālāk braukt ar autobusu, turklāt jāatzīst, ka to tīkls ir ļoti efektīvs un komfortabls. Ja jāizvēlas starp vilcienu un autobusu, viennozīmīgi jādod priekšroka pēdējam.

Pēc ierašanās uzreiz ņemiet taksometru, kas jūs īsā laikā nogādās līdz viesnīcai Maria Christina. Uzcelta Urumea upes krastā, kas sadala pilsētu divās daļās, viesnīca izskatās patiešām fantastiski un to ieskauj pastaigu laukumi un dārzi.

Pati galvenā hoteļa priekšrocība slēpjas apstāklī, ka tas atrodas tieši pa vidu divām no trim galvenajām pludmalēm – La Concha un La Zurriola. Ideālajā punktā esošā viesnīca ir majestātiska akmens muiža, kuras aprisēs atspoguļojas Belle Époque laikmeta krāšņums. Vīnogulāju ornamenti interjerā, milzīgie marmora pīlāri un sarkanie paklāji liek justies kā pilī – ko tādu saviem viesiem piedāvā tikai dažas viesnīcas.

Ja ieradīsieties pavēlāk, viesnīcas restorānā Easo varēsiet ieturēt vakariņas, ko piedāvās klasiska basku virtuve (šis restorāns ir viens no labākajiem pilsētā). Tomēr, ja jums iet pie sirds klejošana pa pilsētas ielām arī vēlā laikā, varat nolikt somas un doties uz kādu no uzkodu bāriem.

PaseoDeLaConcha.jpg - 31.88 KBDodieties pastaigā pa Sansebastjanas pludmales promendādi Paseo de la Concha un nobaudiet basku versiju par "tapas" - pintxos..

Jāpiebilst, ka vakariņu laiks šeit ir strikti noteikts – no 21 līdz 23. Pāris kvartālus no Maria Christina atrodas Parte Vieja (Vecpilsētas kvartāls), kur ik uz Paseo de la Concha pludmales pastaigu gājēju zonas stūra nobaudāmas pintxos – tradicionālās tapas basku versijā, kas tiek pasniegtas vai nu karstas, vai nu aukstas.

Jāpiebilst, ka vislabāk iepazīt Sansebastjanu var, uz brīdi kļūstot par tās kolektīvās kultūras sastāvdaļu. Par slavenu tūrisma objektu pilsēta ir kļuvusi salīdzinoši nesen, lai arī jau ilgi ceļotāji ir novērtējuši tās unikalitāti.

Pastaigas pa pilsētas uzkodu bāriem ir kolektīvs pasākums gan vietējiem, gan iebraucējiem, taču tā neietver intensīvu alkohola lietošanu. Parasti kopā ar tapas tiek pasūtināta neliela glāze vīna (txikiteo), turklāt ēšanas laikā notiek intensīvas sarunas visu apmeklētāju, pat savstarpēji nepazīstamu cilvēku starpā. Galvenais priekšnoteikums – runāties ar visiem un atrasties nemitīgā kustībā. Tradīcija ietver klīšanu no bāra uz bāru, baudīt ēdienu un vīnu, kā arī iepazīties ar cilvēkiem.

Kas attiecas uz vīnu, jāpatur prātā, ka vietējais reģions Rioja sevišķi specializējas sarkanvīnu ražošanā, savukārt blakus esošais Navarra – rozā vīnos.

santelmo.jpg - 40.36 KBGalvenais Sansebastjanas uzkodu bāru apmeklēšanas nosacījums - runāties ar visiem - pat nepazīstamiem cilvēkiem - un atrasties nebitīgā kustībā, klīstot no bāra uz bāra, baudot ēdienu, vīnu un iepazīstoties ar cilvēkiem

Viens no tradicionāliem produktiem ir basku sidrs. To visu varat baudīt visos vietējos bāros, starp kuriem kā populārākos var nosaukt Bar Ganbara, San Telmo, Gatzelu un Senra. Labu izklaidi garantēs arī sekošana vietējiem, jo tieši viņi zina, kur konkrētā brīdī ir vislielākā jautrība.

Pēc pamatīgajām gastronomiskajām baudām iesakām nelielu pastaigu gar Urumea upi, kas ļaus mazliet ieelpot svaigu gaisu, bet pēc tam atgriezties viesnīcā, kur pirms miega jūs jau gaida marmora vanna.

2. diena – Gugenheima muzejs Bilbao

gugenheim.jpg - 18.46 KBNoteikti iesakām apmeklēt futūriskās arhitektūras paraugu, Frenka Gehrija projektēto Gugenheima muzeju, kas atrodas Nervion upes krastā

Stundas brauciena attālumā no Sansebastjanas atrodas Bilbao – liela industriālā pilsēta, kas ir vienīgā metropole Basku zemē. Šeit atrodas viens no modernās arhitektūras brīnumiem – Gugenheima muzejs, kuru projektējis leģendārais Frank Gehry. Ar saviem savstarpēji saistītajiem, taisnstūra plienakmens bluķiem, kurus grezno titāna loksnes, ēka izskatās futūristiska, demonstrējot apbrīnojamu dizaina un inženierijas kombināciju Nervion upes krastā.

Pēc ierašanās Bilbao nokļūt līdz muzejam ir tikpat vienkārši, kā atrast Calle Iparraguirre – vienu no pilsētas centrālajām ielām, kas ved tieši līdz muzeja ieejai. Pa šo ielu kursē arī mikroautobuss, kas pietur tieši pie ēkas.

Tomēr, ja Gugenheima vārds jums nešķiet nekas īpašs un jūs vairāk vēlaties baudīt sauli, nevis kultūru, tad nekur nebrauciet, bet ejiet uz kādu no tuvajām pludmalēm.

laconcha.jpg - 32.26 KBTomēr, ja vēlaties vienkārši atpūsties pludmalē, nekur nebrauciet, bet dodieties uz populāro La Concha pludmali, kas iemieso visas augstākās klases pludmales īpašības

La Concha ir patiešām populāra un iemieso visas augstākās klases pludmales īpašības. Pateicoties savai gliemežvāka formai, tā ir labi pasargāta no jūras skarbajiem vējiem. Ūdeņi šeit ir maigi un, ja jums nekas nav pretim atpūsties ar bariņu citu cilvēku, jūs sajutīsieties kā īstā Havaju salu stila pludmales ballītē.

Tālāk aiz līča izliekuma atrodas otra – La Zurriola pludmale, kas savā spožumā un popularitātē gan nedaudz atpaliek no La Concha.

 LaZurriola.jpg - 5.9 KBPēc saules un ūdens peldēm La Concha pludmalē, aizstaigājiet uz nedaudz tālāko La Zurriola pludmali, piemēram, lai sagaidītu saulrietu

Iestājoties vakaram jūs atskārtīsiet, ka atpūtas pilnā diena nav ļāvusi apēst nevienu tapas! Labā ziņa ir tā, ka šo faktu jūs tūlīt pat varat izlabot. Uz austrumiem no Vecpilsētas kvartāla jūs gaida leģendārais restorāns Arzak, kas tiek raksturots kā viens no Sansebastjanas kulinārijas orgasmiem.

Arzak.jpg - 24.1 KBVakariņas ieturiet leģendārajā restorānā Arzak, kas tiek raksturots kā viens no Sansebastjanas kulinārijas orgasmiem...

Mango ar pīles aknām ir viens no piedāvājuma šedevriem, kam seko pīles olas, kas vārītas zoss taukos un tiek pasniegtas kopā ar txistorra (garda vietējā desa) un maizes drupatām. Katrā ziņā šefpavārs Juan Mari Arzak ir sava amata meistars. Maltīte 2 personām bez dzērieniem izmaksās aptuveni 135 EUR.

terraza.jpg - 9.82 KBPulkstens 2 naktī durvis ver labākā diskotēka pilsētā Bataplan, kur vasaras sezonā darbojas arī terase "La Terraza Bataplan"

Bataplan ir labākā diskotēka pilsētā. Klubs tiek atvērts 2 naktī, bet cilvēki sāk sarasties apmēram pēc stundas.

Ja sirdij tuvāka elektroniskā mūzika, ir vērts apmeklēt klubu Euro Techno. Tie, kam trakas dejas nešķiet tik svarīgas, var iet uz Reyes Catolicos aiz baroka laika katedrāles pie Paseo de la Concha, kur valda brīva, bohēmiska atmosfēra un intelektuālas sarunas.

3. diena – Iepirkšanās un pludmales

concha.jpg - 13.47 KBTrešo dienu arī uzsāciet La Concha pludmalē, atsvaidzinoties jūras viļņos un karsējoties saulē

Pamostoties no rīta, jūs pārņems vēlēšanās pēc lieliskajām tapas, ko baudījāt vakar. Kad brokastis ieturētas, ir laiks paņemt pludmales aksesuārus un doties uz La Concha. Pludmalē jau pulsēs dzīvība un, ja pēc vakardienas vētrainās izklaides jums mazliet sāpēs galva, atsvaidzinošie jūras viļņi nāks tieši laikā.

Tomēr kādā brīdī jums, iespējams, uznāks vēlme pēc jauniem šortiem vai pludmales krekla. Vecpilsētas kvartālā, kur kā zināms ir viss, ir arī savs iepirkšanās rajons. Basku rokdarbi un suvenīri, mazi tirdziņi un pat dizaineru veikaliņi raksturo pilsētas piedāvājumu tūristu makiem.

 old.jpg - 32.65 KBJa vēlaties pārvest mājās suvenīrus draugiem, dodieties uz Vecpilsētas kvartālu, kur ir arī savs iepirkšanās rajons

Tāpēc, ja esat atnācis nopirkt suvenīrus draugiem, pāri kurpju vai vienkārši aplūkot piedāvājumu, aizraujoša izklaide jums ir garantēta.

Spāņu jautrība

Ja ir īstais laiks, brauciet uz Pamplona, lai piedalītos slavenajā buļļu skrējienā, kas ir trakulīgākā spāņu nodarbe. Skriešanās notiek katru dienu nedēļu ilgo San Fermin svētku laikā, kas noris no 7. līdz 14. jūlijam. Pat ja šajā laikā neizdodas aizbraukt uz Pamplona, nav iemesla skumt, jo San Fermin svētki tiek svinēti visā Spānijā, ieskaitot arī Sansebastjanu.

Augusta vidū La Concha pludmalē nedēļu ilgst Semena Grande, kas ir uguņošanas meistaru sacensības. Tā noris tieši tūrisma sezonas vidū.

Laikā, kad nav tūrisma sezonas, viena no interesantākajām atrakcijām ir La Tamborrada jeb Bundzinieku procesija, kas notiek katru gadu 20. janvāra naktī. Tā tiek rīkota kā parodija par franču armiju, kas Napoleona laikā bija okupējusi pilsētu. Pilsētas iedzīvotāji šajā naktī izķēmo frančiem tik populārās procesijas, bundzinieku un kareivju tērpos saģērbjot pat mazos bērneļus.

Taču augšminētie svētki ir tikai slavenākie – ne mēnesis Sansebastjanā nepaiet bez svētkiem. Ierodoties viesnīcā, izpētiet vietējo kultūras pasākumu bukletu.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
es
Basku dialekts...tas vien liecina par šī materiāla augsto kvalitāti. Izcili sūdīgs un paviršs internetā ātri sagrābstītu materiālu tulkojums.
18.06.2008. plkst. 02:39
Viena no San Sebastian pievilcīgākajām iezīmēm nekādi nevar būt Vidusjūras košums, jo pilsētiņa atrodas valsts ziemeļu daļā, 20 km no Francijas robežas, un to apskalo Atlantijas okeāns, lai gan pilsētiņa atrodas tādā kā līcītī, līdz ar to ūdens temperatūra vasaras mēnešos būtu ok. Fakts: Lidot var uz Madridi vai Francijas pilsētu Bordeaux, tad tuvāk būtu jābrauc līdz pilsētai. Ja par atskaites datumu ņem 10.06. un atgriešanos pēc 10 dienām.. uz Madridi var aizlidot par 194 LVL Uz Bordeaux par 220 LVL Protams ar Ryanair var par limonādes cenām :D:D:D:D
27.02.2008. plkst. 09:17

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākais saldūdens ezers pasaulē bez nevienas salas ir Bernard ezers, Ontario, Kanādā, un atrodas aptuveni 60 km uz dienvidiem no Ziemeļu līča. Tas ir ovālas formas ezers, aptuveni 8 km garš un 2 km plats

Pasākumi

Jauns ieraksts UPEs apgādā

Dienās, kad laicīgais latvietis steidzas uzvilkt īsās bikses pie pirmajiem +15, slēpes pie pirmajiem -1 un dziesmu pie pirmās kopā dziedāšanas iespējas, klajā nācis noderīgs un...