Top 10 – Pasaules alkoholisko dzērienu pilsētas

Top 10 – Pasaules alkoholisko dzērienu pilsētas

Lai arī patiess ir apgalvojums, ka turpat vai katrā pasaules pilsētā katram alkohola cienītājam ir visas iespējas apmierināt savas iegribas, dažas pilsētas tomēr izceļas uz pārējo fona.

Lai pilsētu atzītu par pietiekami labi izcilu dzērienu mīļotājam, ir jāņem vērā daudzi faktori, tomēr, lai iekļūtu mūsu top 10, pilsētai ar tiem vien nepietiek. Vietējai kultūrai ir jābūt draudzīgai, vietām, kur pieejami labas kvalitātes dzērieni – daudzām, un atmosfērai – nesteidzīgai.

Visas cenas norādītas ASV dolāros.


10 – Dublina, Īrija

porterhouse.jpg - 16.18 KBPorterhouse, Dublina

Īri ir iekarojuši dzērāju tautas reputāciju, kas ir pietiekams iemesls, lai dotos uz Dublinu un nobaudītu tās plašo un kvalitatīvo piedāvājumu.

Dublina, kas ir mājvieta slavenajai Guiness alusdarītavai pie Svētā Džeimsa vārtiem, lepojas ar simtiem izcilu krogu, kas neļauj garlaikoties ne mirkli.

guiness.jpg - 18.51 KBGuiness alus darītava pie Svētā Džeimsa vārtiem

Pilsētā iecienītas ir tā sauktās krogu tūres, kuru laikā vienā vakarā tiek apmeklēts ducis dzertuvju.

Uzdzīve šeit sākas agri – krogi veras ciet pusdivpadsmitos naktī darba dienās un pusvienos naktī brīvdienās.

Naktsklubos dzērienus var dabūt arī vēlāk – līdz pustrijiem no rīta. Pinte alus maksā apmēram 5 USD, bet spirtotie – no 5 līdz 8 USD.

Noteikti jāapmeklē: The Porterhouse – Dublinas pirmais alus krogs.

9 – Tokija, Japāna

Japānas lieliskākajā pilsētā vietu, kur iedzert, netrūkst. Izvēlēties var starp angļu stila krogiem, vācu stila alus zālēm, sporta bāriem, viesmīļu klubiem, vīna bāriem un karaoke bāriem.

Staigāšana pa bāriem Japānā ir pazīstama kā hashigozake, kas burtiskā tulkojumā nozīmē „pakāpeniskā piedzeršanās”.

Slavenākais dzēriens ir alus (populārākie vietējie zīmoli – Kirin, Sapporo un Asahi), tomēr ļoti populārs ir arī viskijs. Dzērieni bāros ir visai dārgi – no 5 līdz 8 USD par aliņu.

Soho.jpg - 14.66 KBSoho Omotesando bārs Tokija

Noteikti jāapmeklē: Soho Omotesando, kas atrodas CDI Aoyama studijas augšējā stāvā. Šis salons/restorāns piedāvā lielisku skatu uz pilsētu un neatkārtojamu interjeru.

8 – Amsterdama, Nīderlande

Šis pilsētas labā reputācija ir radusies viena pozitīva iemesla dēļ – ikviens šeit dodas izklaidēties, tāpēc visi bāri un krogi ir pilni septiņas dienas nedēļā, padarot pilsētu par lielisku izklaides vietu alkohola mīļotājiem jebkurā diennakts laikā.

Slavenākās dzertuvju vietas ir Leidse un Rembranta skvērs, kur lielisku bāru un krogu ir cik uziet.

amst1.jpg - 31.92 KBViens no interesantajiem Amsterdamas krogiem

Arī sarkano lukturu rajonā atrodas vairākas lieliskas vietas, piemēram, Durty Nelly’s hostelis un Last Waterhole. Pēc auksta aliņa izdzeršanas tūristi var doties ielās un uz savas ādas izbaudīt to, kāpēc vietējais sarkano lukturu kvartāls ir tik slavens un leģendām apvīts...

Iecienītākais dzēriens Amsterdamā ir alus, kas maksā no 3 līdz 7 USD par pinti.

bulldog.jpg - 26.8 KBBulldog Mack bārs, Amsterdama

Noteikti jāapmeklē: The Bulldog Mack – lieliska vieta, kur iepazīties ar vietējiem un tūristiem gan sēžot bārā, gan atpūšoties pagalmiņā pie pilsētas kanāla.

7 – Sidneja, Austrālija

Attiecībā uz labvēlību pret tūristiem un sniegto iespēju daudzumu, Sidneja atrodas pirmajā vietā uzreiz vairākās kategorijās. Vietējie ir draudzīgi un arī pati pilsēta piedāvā daudzas lieliskas vietas, kur tūristiem jautrā atmosfērā kārtīgi ieraut.

Sidnejā ir daudz augstas kvalitātes seno dzertuvju, piemēram, Hero of Waterloo (atvērta 1845. gadā) un Lord Nelson hotelis, kas ir pilsētas vecākais krogs.

nelson.jpg - 31.57 KBVecākais Sidnejas krogs - Lord Nelson

Šie divi krodziņi ir piemērotas vietas, kur atpūsties ar pāris kokteiļiem vai vismaz 12 aliem.

Tomēr esiet uzmanīgi, jo cenas šeit nav no zemajām – alus maksā līdz 8 USD, bet spirtotie dzērieni – par pāris zaļajiem dārgāk.

blu-horizon-bar.jpg - 19 KBBārs "The Blue Horizon", no kura paveras lielisks skats uz Sidnejas līci

Noteikti jāapmeklē: The Blu Horizon – piedāvā lielisku skatu uz Sidnejas līci un interesantu dzērienu karti.

6 – Madride, Spānija

Madride ir aktīvākā Spānijas pilsēta, pazīstama ar savu izcilo naktsdzīvi.

Tūkstošiem bāru un restorānu piedāvā tūristiem iepazīties ar valsts alkoholisko dzērienu kultūru. No uzkodu bāriem līdz tradicionālajām tavernām, beidzot ar šikiem naktsklubiem – Madride piedāvā iespējas visiem.

Vairums atpūtnieku vakaru uzsāk uzkodu bārā, pēc tam dodoties uz kādu no naktsklubiem. Daudzas izklaides vietas ir atvērtas cauru nakti, ļaujot ikvienam izbaudīt bezgalīgu ballīti.

Dzērieni Madridē kopumā nav dārgi, lai arī daudzos klubos cenas ir visai uzskrūvētas. Vairumā bāru alus maksā no 3 līdz 4 dolāriem, bet vīns, kura piedāvājums ir ļoti daudzkrāsains, maksā tikai pāris dolārus dārgāk.

madridtaberna.jpg - 28.33 KBViens no Madrides alus bāriem - Taberna La Fontanilla Madrid

Noteikti jāapmeklē: Taberna Las Gabrieles – vēsturisks bārs, kas reiz sniedza patvērumu Spānijas matadoriem, kā arī ir kalpojis valsts vēsturei nozīmīgu politisko diskusiju rīkošanas nolūkiem. Otrdienās bārā tiek rīkoti neaizmirstami flamenko priekšnesumi.

5 – Sao Paulo, Brazīlija

Lai arī daudzi uzskata, ka Brazīlijas interesantākā pilsēta ir Rio, tieši Sao Paulo ir valsts kultūras centrs.

Greznie bāri naktīs atdzīvojas, jauniem atpūtniekiem pārpildot visas pilsētas ielas. Ļoti iecienīti ir arī deju klubi, kuros DJ piedāvā visdažādāko stilu mūziku.

Divi galvenie izklaides rajoni pilsētā ir Rua 13 de Mai un Jardins.

Neaizmirstiet viesnīcā maku – ieejas maksa daudzos klubos ir līdz pat 20 USD augsta, bet dzērienu cenas svārstās no 1 līdz 5 USD. Dažos klubos pāris dzērieni jau tiek iekļauti ieejas maksā.

Par zemākām cenām varēsiet iedzert vietējos bāros, tomēr no pilsētas centra tālu aizklīst nav ieteicams – Sao Paulo ir augsts noziedzības līmenis.

Apollinari.jpg - 17.62 KBApollinari salons/klubs, Sao Paulo

Noteikti jāapmeklē: Apollinari – šis salons/klubs lepojas ar izsmalcinātu virtuvi un labiem DJ, tomēr savu augsto reputāciju tas ir iekarojis sakarā ar sabiedrības krējuma atzinību.

4 – Prāga, Čehija

Lai arī pēdējos gados Prāga mazliet ir zaudējusi savas jaunatklātās Eiropas tūrisma pērles statusu, tā tomēr joprojām paliek līderos, vadoties pēc dažādiem aspektiem, ieskaitot alkohola kultūru. Krogi un bāri šeit atrodas ik uz soļa un pilsēta ir ļoti draudzīga gan atmosfēras, gan cenu piedāvājuma ziņā.

Arī tūristi šeit jūtas ļoti apmierināti, jo nekut citur dabūt litru Pilzenes alus par tik zemu cenu Eiropā nav iespējams.

Alus šeit ir stiprs, ar alkohola saturu no 10 līdz 14 procentiem.

Uzmanieties no tipiskajiem tūristu slazdiem – tā dēvē bārus, kuros alum ir pat trīskāršs uzcenojums. Vairums krogu ēdienkarti izliek pie sienas jau ārpusē.

lavka.jpg - 22.52 KBLavka bārs, Prāga

Noteikti jāapmeklē: Lavka bārs un klubs – terases, kas atrodas pie upes, ļauj lieliski atpūsties laba kokteiļa sabiedrībā, savukārt iekšā esošās deju zāles ir labākās pilsētā.

3 – Kankuna, Meksika

ASV koledžu studenti un saules meklētāji šo Meksikas paradīzi ir iecienījuši jau gadu desmitiem.

Kankunā ar kokteili rokās dienas vidu var pavadīt pludmalē, bet, saulei norietot, tekilas un meksikāņu alus pavadībā var mesties iekšā pilsētas naktsdzīves virpulī.

Klubi un bāri atrodas visur un, lai arī cenas gandrīz visur ir kā ASV, rūpīgāk pameklējot jūs atradīsiet vietas, kur iedzert var ļoti lēti.

coco_bongo.jpg - 28.3 KBCoco Bongo naktsklubs, Kankuna

Noteikti jāapmeklē: Coco Bongo – viena no populārākajām Kankunas naktsdzīves vietām, kuras neatņemama sastāvdaļa ir dažādie nakts šovi un lieliskā ballīšu atmosfēra.

2 – Stambula, Turcija

Pirms 10 gadiem Prāga kļuva par īstu atklājumu Eiropas tūrisma kartē. Šodien šo statusu tai ir atņēmusi uz Āzijas robežas esošā Stambula.

Stambula pārsteidz ar pievilcīgajām cenām: alus šeit maksā tikai pāris USD, tomēr ticiet mums – tas nevilksies ilgi, jo tūristi šeit ierodas aizvien kuplākā skaitā.

Stambulas naktsdzīves centrs ir Beyoglu.

Lai arī bāriem šeit ir tendence pazust tikpat ātri, cik uzrasties, starp slavenākajiem un ilgstošākajiem noteikti jāizceļ Dulcinea, Madrid un Kaktus.

Pilsētā ir arī vairākas dzīvās mūzikas izklaides vietas un naktsklubi, kas piesaista deju mūzikas cienītājus. Kadikoy ir viens no rajoniem, kas nav tik ekskluzīvs, taču kuru tā lieliskās mūzikas piedāvājuma dēļ ļoti ir iecienījuši jaunieši.

reina.jpg - 11.85 KBReina bārs - klubs, Stambula

Noteikti jāapmeklē: Reina – lai arī šis rajons ir mazliet ārišķīgs, tajā ir daudz restorānu un bāru, turklāt no tā paveras lielisks skats uz Bosfora šaurumu.

1 – Minhene, Vācija

Līdzena un vienkārša – tā divos vārdos varētu raksturot šo pilsētu, kas alkohola cienītājiem tiek atzīta par vienu no draudzīgākajām pasaulē.

Alus šeit ir goda vietā un tiek pasniegts visdažādākā izmēra kausos. Minhenē ikviens tūrists tiek vilināts ar garšīgu alutiņu, tāpēc no nebeidzamas uzdzīves ķetnām šeit izvairīties neizdosies.

Lielākie Minhenes popularitātes nopelni pienākas slavenajam Oktoberfest alus festivālam, kura laikā pilsētas alus zāles pārpilda gan vietējie gan ārvalstnieki.

oktoberfest.jpg - 35.74 KBSlavenais Oktoberfest

Taisnību sakot, par apmeklētāju trūkumu vietējie krogi gan nebar sūdzēties visu gadu. Tie, kam patīk sajust festivālu atmosfēru, jāatbrauc uz šejieni arī Aprīlī, kad pilsētā tiek rīkots Volksfest.

leo.jpg - 26.21 KBViens no pasākumiem Minhenes alus dārzā

Noteikti jāapmeklē: Lowenbrau Keller un Paulaner am Nockerberg – šie vēsturiskie alus dārzi uztur dzīvu Oktoberfest leģendu, piedāvājot izbaudīt pilnībā autentisku vācu alus kultūru.

Tie, kas ceļo pa pasauli, meklējot aizvien jaunu pieredzi alkohola kultūrā, apmeklējot šīs Top 10 pilsētas nemaz nejutīsies vīlušies. Tāpēc rezervējiet biļetes un nopērciet paciņu aspirīna!

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
vini aizmirsa ari latviju...:)))
05.07.2007. plkst. 10:50
alus sveetki Vaacijaa ir kkas nenormaali labs! daudz tautas, alus, pasaakumi... man jau nu ljooti patika!!!
04.07.2007. plkst. 18:09
godīgi sakot, visā pasaulē LV jau zināma kā lētas šmigas vieta, tad nu noteikti ceļvežos to arī iekļaut vajag. :D antislavas papildināšanai, kuru LV pati sev veido ļoti daudz.
03.07.2007. plkst. 14:00
Mani ARĪ (((((((((
03.07.2007. plkst. 13:17
nu, dzeršana mani neinteresē :)
03.07.2007. plkst. 10:03

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Calama (pilsēta Atacama tuksnesī, Čīlē) nekad nav lijis

Pasākumi

Lienei Šomasei jauns singls un dubultais CD un DVD albums!

Viena no šī brīža “karstākajām” latviešu dziedātājām Liene Šomase 16.jūnijā izdod savu pirmo solo albumu, kuram dots nosaukums “Vārdos nepateiktais”....