Top 10 – Aizraujoši ceļojumi 2008. gadam

Top 10 – Aizraujoši ceļojumi 2008. gadam

Atnākot 2008. gadam, ir laiks pasākt ko jaunu, nepieredzētu un nebijušu. Jaunajā gadā beidzot vajag uzdrošināties paveikt to, par ko esam sapņojuši visu mūžu.

Dzīvojam tikai vienreiz (labi, Džeimss Bonds divreiz), tāpēc lietderīgi ir jāizmanto katra sekunde.

Slēpošana pa stāvu kalnu, izbrauciens gaisa balonā, skrējiens ar buļļiem – ikviena no šīm aktivitātēm padarīs jūsu dzīvi atraktīvāku un atmiņām bagātāku. Tāpēc sajūtieties kā Ričards Brensons un izaiciniet dabas varenību kādā no mūsu aprakstītajām 10 vietām uz Zemes.


10 – Zemledus makšķerēšana Kanādā

icefish.jpg - 45.85 KBSajūties kā eskimoss un dodies izmēģināt veiksmi žibulēšanā uz kāda no Kanādas lielajiem ezeriem

Ja kaut reizi dzīvē esat vēlējies iejusties eskimosa ādā un notvert lielu zivi ledus caurumā, jums ir tāda iespēja. Pasaulē ir daudz vietu, kur to paveikt, taču Kanādas province Ontario piedāvā ceturto daļu pasaules saldūdens, kurā mājo foreles, asari un līdakas.

Dodieties uz Algoma apgabalu pie Lielā ezera ziemeļu krasta (lielākais saldūdens ezers pasaulē). Uzkāpiet uz ledus, atrodiet piemērotu vietiņu, izurbiet caurumu un gaidiet savu milzīgo lomu. Ja neesat pieredzējis makšķernieks, varat izmantot Ontario Zemledus makšķerēšanas biedrības palīdzību.

Interesantākais moments: Bez šaubām, interesantākais brīdis pienāks tad, kad gatavosiet savu lomu uz ugunskura nakts melnumā, ko būsiet sakūris pie ezera esošā namiņa. Tas, ka makšķerējat kā eskimoss vēl nenozīmē, ka jums jāpārnakšņo iglū.

9 – Buļļu skrējiens Spānijā

bullriding.jpg - 65.56 KBJa esi īsts vecis un vēlies neaizmirstamas sajūtas uz visu mūžu vai varbūt rētas, ar kurām lielīties daiļā dzimuma pārstāvēm, pamēģini būt veiklāks un ātrāks par satrakotajiem buļļiem Spānijas pilsētas Pamplona ielās San Fermin festivāla laikā

Ja vietējiem iedzīvotājiem bēgšana no satrakotiem vēršiem deviņas dienas ilgajā San Fermin festivālā Pamplona pilsētā Spānijā nav nekas īpašs, tad iebraucējiem tas kļūst par mūžam neaizmirstamu piedzīvojumu. Festivāla laikā daļa pilsētas tiek pārvērsta par trasi, kurā glābties no satrakotiem buļļiem!

Lai arī jūs varat noraudzīties trakajā skrējienā no kāda apkārtējo namu balkona, īstais piedzīvojums ir tieša piedalīšanās neprātīgajā pasākumā. Kad aploka vārti tiek atvērti, seši vai vairāk buļļi sāk traukties pa ielām, badot un vajājot ikvienu, kas uzdrošinās stāties tiem ceļā.

Galvenais „rotaļas” mērķis ir skriet tik ātri, cik vien varat, izbēgt no asajiem ragiem un beigt skrējienu pirms buļļiem. Parasti pasākums noslēdzas ar pāris viegliem savainojumiem, taču vēsture stāsta arī par letāliem gadījumiem.

Ja esat ieinteresēts, kontaktējieties ar vietējo tūrisma aģentūru PP Travel, kas piedāvā dažādas ceļojumu paketes ar San Fermin festivāla apmeklēšanu.

Interesantākais moments: Bez skrējiena 9 dienu festivāls piedāvā arī dažādus citus notikumus un pasākumus, taču visinteresantākais noteikti būs skrējiens ar satrakotajiem buļļiem, jo tā jūs varēsiet pārbaudīt savu drosmi un izturību, traucoties pa bruģētajām Pamplona ielām...

8 – Brauciens ar motociklu, ASV 1. Automaģistrāle

hway1.JPG - 60.08 KBKad Latvijas un Eiropas lielceļi ir "izvagoti", laiks iekarot Ameriku - iznomā sev piemērotu motociklu un dodies pa slaveno 1.Lielceļu (Highway 1), ik pa brīdim piestājot malā, lai papriecētu acis ar fantastiskajiem skatiem

Pasaulē ir maz tādu ceļu, kas vienlaikus sniedz iespēju aplūkot izcilus dabas skatus un sajūsmināties par cilvēka radītajiem sasniegumiem. Šis lielceļš savieno Losandželosu un Sanfrancisko, ļaujot saviem apceļotājiem vērot ASV lauku ainavas, ārpilsētas arhitektūru un iedvesmojošās piekrastes skatus.

Tomēr, lai ceļojums būtu vēl interesantāks un iespaidīgāks, iesakām to veikt motocikla mugurā. Izmantojiet vietējo nomas punktu pakalpojumus, lai izvēlētos piemērotāko spēkratu.

No savas puses varam rekomendēt 2008. gada jauno Hayabusa motociklu, kura 194 zirgspēki un četru cilindru motors ļaus traukties cauri Kalifornijai gluži kā F-14 iznīcinātājs.

Interesantākais moments: Viens no skaistākajiem pārdzīvojumiem ir pieturvieta pie piekrastes kalniem Big Sur apgabalā. Ainavas šajā vietā ir nepārspējamas. Pēc mirkļa jūs jau atkal dzelzs rumaka mugurā trauksieties pa lielceļa plašumiem...

7 – Lēkšana ar gumiju Zimbabvē

bungee.jpg - 104.51 KBGumijlēkšana no Siguldas trošu vagoniņa vairs neizraisa emocijas? Dodies aplūkot vareno Viktorijas ūdenskritumu Zimbabvē un pie reizes nolec no pasaulē 2.augstākās gumijlēkšanai paredzētās vietas - Viktorijas tilta - izbaudot brīvā kritiena radītās sajūtas tieši virs Zimbabves upes

Lai arī ikvienam ir iespēja apbrīnot vareno Viktorijas ūdenskritumu Zimbabvē, dodoties ekskursijā ar kājām, tomēr kāpēc to nedarīt oriģinālāk – lecot ar gumiju no netālu izveidotā Viktorijas tilta? Vēl nesenā pagātnē šī bija pati augstākā vieta pasaulē, no kuras legāli varēja nolēkt ar gumiju. Katrā ziņā Viktorijas ūdenskritums ir viens no izcilākajiem Mātes Dabas šedevriem.

Kad jums ap kājām ir apsieta dīvaina paskata gumija un kāds aiz muguras skaļā balsī skaita: „Četri, trīs, divi, viens...”, sajūta nav no patīkamākajām, toties lidojums 130 metrus lejup pretim Zambezi upes straumei to visu liek aizmirst sekundes tūkstošdaļā. Šis neaizmirstamais mirklis rit tikai pāris sekundes, taču lidojums gaisā šķitīs kā vesela mūžība.

Šo iespēju sniedz profesionālā kompānija Safari Par Excellence.

Interesantākais moments: Divreiz augstāks par Niagāras ūdenskritumu, Viktorijas ūdenskritums atdala Zimbabvi no Zambijas, tāpēc lēciens ar gumiju pār to liks sajusties kā pasaules malā.

6 – Niršana būrī Dienvidāfrikā

shark1.jpg - 17.67 KBVēlies sastapties ar lielāko ūdens plēsoņu aci pret aci, taču bez draudiem dzīvībai? Dodies uz Dienvidāfriku, ienirsti speciālā būrī un varēsi izskaitīt, cik tad īsti baltajai haizivij ir zobu, protams, to visu piefiksējot fotogrāfijās, lai būtu, ko parādīt draugiem

Ja esat redzējis slaveno filmu Žokļi, tad jums jau ir pazīstamas bailes, ko rada virs ūdens redzama haizivs spura, kas nenovēršami ātri tuvojas... Par laimi, šajā gadījumā jūs atradīsieties metāla būrī ar skābekļa balonu pie muguras un jutīsieties kā situācijas noteicējs, lai arī baltās haizivis ap jums riņķos kā lapsenes ap medus podu.

Kleinbaai piestātnē jūs uzkāpsiet uz laivas klāja un dosieties uz kanālu starp Geyser un Dyer salām, kur baltās haizivis mājo sevišķi kuplā skaitā. Tāpēc, esot Dienvidāfrikā, vienkārši piezvaniet White Shark Company un piedzīvojums varēs sākties...

Interesantākais moments: Atrodoties zem ūdens 30-45 minūtes, jūs būsiet tik tuvu baltajai haizivij, ka varēsiet ielūkoties tās acīs, turklāt darīt to bez bailēm. Jūs redzēsiet plēsoņas mirdzošos zobus, melnās acis un torpēdai līdzīgo ķermeni, turklāt no drošas vides.

5 – Izpletņlēkšana tandēmā Anglijā

tandem.jpg - 50.81 KBLatvijā nekad neesi saņēmies izlēkt ar izpletni? Kad dosies apciemot trimdā dzīvojošos draugus noteikti apsver domu izlēkt ar izpletni tandēmā un no gaisa aplūkojot Anglijas lauku ainavu

Labākais veids, kā izjust satraukumu, lidojot lejup, ir darīt to divatā. Nedrošajiem ir iespēja paveikt šo trakulību kopā ar instruktoru, izlecot no lidmašīnas 3600 metru augstumā.

Šādai lēkšanai ir būtisks pluss – jums nav jādomā par to, kurā brīdī paraud pareizo aukliņu. Tā vietā varat droši izbaudīt lidojumu, nebaidoties no nāves. Organizējiet savu lēcienu kopā ar angļu kompāniju Virgin Experience Days (pieder Ričardam Brensonam).

Interesantākais moments: Nekas nelīdzinās brīvajam kritienam ar ātrumu 200 kilometri stundā, pēc kura jūs mierīgi nolaidīsieties uz zemes, vērojot skaisto Anglijas lauku ainavu tieši zem sevis. Turklāt lēkšanai tandēmā ar instruktoru vai pieredzējušu lēcēju nav nepieciešama nekāda iepriekšēja sagatavošanās.

4 – Izjādes ar kamieļiem Marokā

camel.JPG - 16.71 KBJā, Dakāra 2008 rallijs tika atcelts.. bet vai tas Tevi šogad apturēs doties pa Sahāras tuksnesi "kamieļu rallijreidā"? :)

Apģērbieties kā Ali Baba un dodieties savas dzīves lielākajā piedzīvojumā Sahāras tuksnesī, protams, kamieļa mugurā!

Jā, jūs varējāt paņemt apvidus auto, taču sirreālās kāpas un smilšu vētras patīkamāk ir izbaudīt, sēžot starp kupriem. Ceļojums uzsāksies senajā un mistiskajā Marrakech pilsētā un turpināsies pa senām kamieļu karavānu takām cauri tuksnesim līdz pat Jebel Saghro un Erg Chebbi kāpām.

Rezervējiet ceļojumu mājas lapā www.cameltrekking.com

Interesantākais moments: Nakšņošana pie ugunskura mazā, palmu ieskautā oāzē ļaus justies kā tuksneša beduīnam. Noteikti nodrošinieties ar kārtīgu kompasu un pietiekamiem ūdens krājumiem.

3 – Pārgājiens pa inku takām Peru

machu.jpg - 45.99 KBSajūti sevī Indianu Džounsu, dodoties pa senajām inku takām, un Tu nekad neaizmirsīsi saviļņojumu, kas pārņems, nonākot senās civilizācijas šūpulī - Maču Piču...

Pārgājiens 50 kilometru garumā pa Peru Andiem dos iespēj aplūkot senas zudušās inku civilizācijas drupas Machu Picchu pilsētā. Gluži kā Indiana Džounss jūs kopā ar uzticamo draudzeni mačeti sprauksieties cauri džungļiem, šķērsosiet dziļas aizas, iesiet pa virvēs iekārtiem tiltiem un klejosiet pa takām, ko jau pirms tūkstošiem gadu izveidojuši noslēpumainie inki.

Ceļojuma laikā pavērsies pasakainas kalnu ainavas, kā arī būs iespēja aplūkot senus klosterus un interesantus dabas veidojumus. Iesakām plānot ceļojumu kopā ar vietējo uzņēmumu Sungate Tours.

Interesantākais moments: Machu Picchu pilsētas sasniegšana būs neaizmirstams mirklis, jo tas ir tāpat kā atrast El Dorado. Paslēpusies dziļi džungļos, šī vēsturiskā pilsēta ir kā brīvdabas muzejs bez eksponātiem stikla kastēs un bargām uzraudzēm.

2 – Pastaiga pie Lielo Ķīnas mūri

muris.jpg - 38.8 KBDošanās pārgājienā gar vienīgo pasaules celtni, kas redzama no kosmosa, uz visiem laikiem mainīs Tavu ego.. Tev tas ir jāizmēģina jau šogad!

Pasaulē garākā cilvēka rokas veidotā celtne ir Lielais Ķīnas mūris, kas stiepjas apmēram 9000 kilometrus no Shanhaiguan austrumos līdz Lop Nur rietumos.

Pārgājiens pa šo brīnumu mainīs jūsu ego. Turklāt tā ir lieliska iespēja iepazīt aizraujošo Ķīnas vēsturi, kultūru un brīnišķīgo dabu.

Taču esiet piesardzīgs: lai veiktu ceļojumu, ir nepieciešama fiziskā izturība un ceļotprieks, tāpēc tā nav aktivitāte vājajiem.

Interesantākais moments: Tā kā Lielais Ķīnas mūris ir viena no leģendārākajām cilvēka būvēm, pārgājiens pa to būs piedzīvojums, kuru pārspēt būs grūti. Viens no ceļojuma skaistākajiem mirkļiem būs Pekinas - aktīvas Ķīnas metropoles - apmeklējums.

1 – Kāpiens uz Everesta dienvidu bāzes nometni Nepālā

everest.jpg - 26.32 KBTev nav jāuzkāpj pasaules cepures - Everesta - virsotnē, lai sajustu tā auru un varenumu! Iesākumā pietiks sasniegt dienvidu bāzes nometni, no kurienes uz virsotni devušies visi Everestu sasniegušie - un, iespējams, visai drīz pēc nometnes apmeklējuma arī Tu pievienosies viņiem...

Pasaules augstākā virsotne komentārus neprasa. Kāpiens uz Everesta dienvidu bāzes nometni ir vienīgais veids, kā amatieri var piepildīt savu sapni par pasaules augstāko virsotni.

Ceļš sākas jau Katmandu - Nepālas galvaspilsētā, un turpinās caur Luklu un augšup uz Khumbu ieleju. Papildus sniegotajām kalnu cepurēm jūs sajūsminās arī iespaidīgais Khumbu ūdenskritums, šerpu ciemati, slavenais Namche tirgus un daudzie budistu klosteri. Šis ir vienīgais veids, kā patiesi iepazīt nepāliešu kultūru.

Interesantākais moments: Bāzes nometnes sasniegšana – tā ir vieta, no kurienes visi Everesta virsotni sasniegušie ir devušies augšup...

Izdzīvo katru brīdi!!!

Lai arī daudzi no minētajiem ceļojumiem ir patiešām grūti un sarežģīti, ikviens kārtīgs ceļotājs jums pateiks, ka dzīve ir pārāk īsa, lai to dzīvotu viegli un nesteidzīgi. Tāpēc tagad, kad Jaunais gads ir sgaidīts un šampanietis izdzerts, dodieties savas dzīves neaizmirstamākajā ceļojumā!

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
so to deretu sava dzive izbaudit no ieprieksmineta, bet noteikti ne visu!
23.04.2008. plkst. 16:36
Man gribās VISU redzēt! :)
23.04.2008. plkst. 09:26
Mar4ello
sogad gribam ar draugiem 9 celveki ar busu aizbraukt uz Italiju vaij kads varetu pateikt cik km no Latvijas lidz Italijaij:D???
08.04.2008. plkst. 22:30
Šogad veikšu pārgājienu pa Inku takām!!! Un Zimbabes leciens drošvien ir neaizmirstams!!!
15.03.2008. plkst. 22:51
gribētu staigāt pa inku takām Peru ,,
13.01.2008. plkst. 12:23

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Anti – modemu likums aizliedz interneta pieeju Birmā. Nelegāla modema glabāšana var beigties ar soda izciešanu cietumā

Pasākumi

Ellas video # 6 Kanādas deju mūzikas televīzijā BPM TV

Ellas singla “DJ Take Me” videoklips jau četras nedēļas rotē Kanādas deju mūzikas televīzijā BPM TV un šajā nedēļā no vienpadsmitās vietas pakāpies uz sesto....