Top 10 – Piedzīvojumu ceļojumi Ziemeļamerikas ziemā

Top 10 – Piedzīvojumu ceļojumi Ziemeļamerikas ziemā

Slapjdraņķis un sniegs nekad nav apturējis pat pastniekus, tāpēc tiem nevajadzētu apturēt arī jūs. Ziema ir lielisks laiks, kad doties izbaudīt jaunus piedzīvojumus, izmēģināt jaunus sporta veidus un satikt interesantus cilvēkus.

Šī gadalaika baltie plašumi sniedz neskaitāmas iespējas (slēpošanu, snovbordu, pārgājienus ar sniega kurpēm, izbraukumus ar sniega motocikliem, zemledus makšķerēšanu un pat suņu pajūgus), turklāt to visu jūs varat izmēģināt Ziemeļamerikā, kas jau sen ir atzīta par labāko kontinentu ziemas atpūtai.

Tāpēc neļaujiet ziemai sevi ieslodzīt istabā – ejiet ārā un atklājiet jaunus apvāršņus!


10 – Pārgājieni ar sniega kurpēm (Silver Dollar Lake taka, Kolorādo štats, ASV)

 snowshoe.jpg - 40.85 KBSniegotās Ziemeļamerikas izpēti sāciet, dodoties pārgājienā ar sniega kurpēm Kolorado, ASV

Klejošana pa sniegu ar pie kājām piesietiem, tenisa raketēm līdzīgiem priekšmetiem droši vien neizklausās pēc tās interesantākās laika pavadīšanas, tomēr patiesībā sniega kurpes var sniegt ļoti aizraujošu piedzīvojumu. Turklāt jāatzīmē, ka pašas sniega kurpes arī laika gaitā ir mainījušās, no milzīgiem, pie kājām piesietiem aksesuāriem kļūstot par krietni kompaktāku pārvietošanās līdzekli.

Silver Dollar Lake taka Kolorādo piedāvā labāko maršrutu sniega kurpju draugiem visā Ziemeļu puslodē. Pats Silver Dollar ezers atrodas uz rietumiem no Denveras (netālu no Džordžtaunas) un to ieskauj takas ar kopēju garumu 6 kilometri.

Pārgājiens var šķist grūts, tomēr cilvēkiem, kas ikdienā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, nevajadzētu būt nekādām problēmām. Aptuveni divas stundas ilgais gājiens sniedz lielisku ieskatu Kolorādo ziemas brīnumzemē, ļaujot apjūsmot sniega cepurēm rotātās priedes un kalnu virsotnes.

Ja gribēsiet nopirkt pats savas sniega kurpes, tās jums izmaksās no 100 līdz 300USD, tomēr pie Silver Dollar Lake takas esošajos slēpju veikaliņos: Maison de Ski, Empire Sports un Breeze Ski Rental.

9 – Pārgājieni no helikoptera (Banff, Kanāda)

helihike.jpg - 52.2 KBVietās, kur grūti piekļūt dabas skaistuma apskatei, lieti noderēs tā sauktais "heli-hike" jeb pārgājieni no helikoptera. Īpaši iesakām šādā veidā izpētīt Banff Nacionālo parku, Kanādā

Dažreiz vienīgais veids, kā kaut kur nokļūt, ir un paliek lidošana. Banff Nacionālajā parkā (viens no labākajiem sniega kurpju un parasto pārgājienu apgabaliem Kanādā) labākās takas ir sasniedzamas tikai ar helikopteru.

Vietējā kompānija White Mountain Adventures nogādā ceļotājus (un arī gidus) no bāzes nometnes Canmore, kas atrodas Alberta pilsētā, līdz vairākām kalnu takām tieši Banff plašumos. Ziemas laikā firmas gidi visiem ceļotājiem izsniedz sniega kurpes – vislabāko pārvietošanās līdzekli aukstajos kalnu rajonos.

Kad lidaparāts jūs nogādās kalnu virsotnēs, gida pavadībā dosieties cauri klinšainām grēdām, kalnu pļavām un sniegotiem priežu mežiem. Ceļojumā ietilpst arī neliels izbrauciens ar kamanām! Piedzīvojums noslēgsies kalnu nometnē (maza un ļoti omulīga vietiņa biezajos mežos), kur tiksiet cienāti ar karstu kakao.

Lai dotos šādā piedzīvojumā, jums vajag vismaz divus kompanjonus, jo White Mountain Adventures organizē šādus ceļojumus cilvēku grupām, kurās ir vismaz trīs cilvēki. Viena diena kopā ar helikoptera izmaksām vienam cilvēkam izmaksās 330USD.

Vairāk informācijas: www.WhiteMountainAdventures.com

8 – Kalnu slēpošana (Jackson Hole, Vaijomingas štats, ASV)

skiing.jpg - 50.76 KBGlobālās sasilšanas efekta rezultātā kalnu slēpošanas sezona Latvijā ar katru gadu kļūst īsāka un arī Alpos ne vienmēr var prognozēt slēpošanai labvēlīgus laikapstākļus, tāpēc Ziemeļamerikas slēpošanas trases būs lieliska alternatīva, piemēram, Jackson Hole, ASV, kas tiek uzskatīta par vienu no draudzīgākajām slēpošanas vietām pasaulē

ASV štata Vaijomingas pilsēta Jackson Hole tiek uzskatīta par vienu no draudzīgākajām slēpotājiem visā pasaulē. Ieleja, kurā tā atrodas, ir mežonīga, pirmatnīga, spirdzinoša un civilizācijas posta neskarta, turklāt tajā pieejams labākais "pūderis” (slēpošanai ideāli piemērots sniegs) ASV.

Ieleja lepojas ar garāko ASV nogāzi (1260 metri ved no Rendezvous kalna virsotnes līdz ielejas dibenam). Taču nevajag satraukties: šis lielais gabals jums nebūs jāmēro kājām, jo nogāzē darbojas 55 pasažierus uzņemt spējīgs trošu vilcieniņš, kas nogādā slēpotājus virsotnē 12 minūšu laikā.

Slēpošana Jackson Hole ir vesels piedzīvojums. Parastā dienā uz nogāzēm šeit sastopami vidēji tikai 1750 slēpotāju. Varbūt tas izklausās daudz, bet kopumā Jackson Hole aizņem apmēram 1000 ha. Tieši tāpēc jums ir pietiekami daudz brīvas telpas pat vēl pilnākās dienās.

Pilsētā ir ļoti daudz un dažādu apmešanās iespēju, ieskaitot kalnu namiņus, hoteļus un moteļus. Ja esat nodomājis turp aizbraukt jau šoziem, izvēlieties kādu vietējo tūrisma aģentūru, kas veiks nepieciešamās rezervācijas.

7 – Sniega motocikli (West Yellowstone, Montanas štats)

snowmobile.jpg - 23.05 KBJa vēlaties izbaudīt, ko nozīmē ātrums ziemā, jādodas uz pasaules sniega motociklu galvaspilsētu West Yellowstone, kuras apkārtnē ik gadu sniega kopējais daudzums sasniedz līdz pat 4 metriem, radot ideālus apstākļus braukšanai ar sniega motocikliem

Sniega kurpes ir lielisks palīgs sniegoto nogāžu izpētīšanā un biezo mežu apgūšanā, tomēr tas ir arī ļoti lēns pārvietošanās līdzeklis. Ja ātrums jums ir asinīs, izvēlieties sniega motociklu. Un Ziemeļamerikā nav labākas vietas, kur to darīt, kā West Yellowstone Montanas štatā.

West Yellowstone mēdz dēvēt arī par „Pasaules sniega motociklu galvaspilsētu” un tam ir savs iemesls. Katru gadu apkārtnē uzsnieg sniegs ar kopējo gada daudzumu līdz pat 4 metriem, kas sniega motocikliem ir vienkārši ideāli.

Vietējās viesnīciņas un tūrisma operatori šos braucamrīkus iznomā saviem viesiem, kā arī piedāvā tiem speciālas ekskursijas gida pavadībā ar šiem transporta līdzekļiem (cenas – no 140 līdz 180USD). Nav slikts piedāvājums (un cenas) tiem, kam patīk ātrums.

Two Top Snowmobile Rentals uzņēmums piedāvā jaunākos sniega motociklu modeļus un arī pieredzējuši gidu pakalpojumus, kas jums iemācīs visu par šiem transporta līdzekļiem.

6 – Kāpšana ledū (Ouray, Kolorādo štats, ASV)

iceclimb.jpg - 22.34 KBJa esat tāds ekstrēmists, ka kāpšana pa vertikālu klinšu sienu šķiet tīrais nieks, pēdējais laiks izmēģināt kāpšanu pa ledus sienu, ko vislabāk ir apgūt un iegūtās zināšanas likt lietā Ouray Ledus parkā, ASV

Ledus tiek uzskatīts par slidenāko cilvēkam zināmo virsmu, tāpēc tikai trakie domā par to, kā uzkāpt vertikālā ledus sienā! Tomēr Ouray Ledus parkā tieši ar to cilvēki tad arī nodarbojas! Parks ir viens no ledū kāpšanas centriem. Kāpšana ledū ir viens no ekstremālākajiem sporta veidiem, kas ietver rāpšanos stāvās ledus sienās, sasalušos ūdenskritumos un ledājos. Šajā vietā vietējās ūdenskrātuves pārplūšana veido neatkārtojamas, 35 metrus augstas ledus klintis, kas gaida savus mazlietiņ ķertos iekarotājus...

Kāpšana ledus sienā izklausās ļoti bīstama un tā arī ir, taču daudzi Ouray instruktori jums var iemācīt, kā uzrausties ledus sienā bez nopietnām traumām un pat bojāejas. Turklāt jums jāapgūst dažādas iemaņas, jo pilnīgs nepraša var kalnos izraisīt pat lavīnu.

Paldies Dievam, gan alpīnistu nāves, gan lavīnas Ouray ir ļoti reta parādība. Instruktori vienmēr saviem studentiem ļauj iegūt lieliskas iemaņas. Kopumā jāsaka, ka Ouray ir brīnišķīga un droša vieta, kur apgūt šo ļoti riskanto un nopietno sporta veidu.

Vairāk informācijas: www.OurayIcePark.com

5 – Distanču slēpošana (Cable, Telemark kūrorts, Viskonsīnas štats, ASV)

telemark.jpg - 42.89 KBAtšķirībā no Rīgā izveidotās distanču slēpošanas trases Uzvaras parkā, Telemark kūrortā ir ne tikai vairāk sniega, bet arī elpu aizraujoši skati

Distanču slēpošanu uzskata par vienu no grūtākajiem cilvēka radītajiem sporta veidiem, tomēr tam tā nav jābūt. Cable apgabalā Viskonsīnas štatā ASV ir izveidots Telemark kūrorts, kurā distanču slēpošanas draugiem tiek sniegts viss – lēzenas trases, zemas takas un strauji nobraucieni.

Slēpošanas kūrortā ir apmēram 100 kilometri savstarpēji savienotu dažādu trašu, kas stiepjas apkārt Telemark kalnam. Kūrorta apkārtnē ir izveidota arī slavenā American Birkebeiner taka, kas tiek uzskatīta par garāko distanču slēpošanas trasi pasaulē.

ASV Distanču slēpošanas Olimpiskā komanda nosauca Telemark par vienu no labākajām treniņu vietām uz zemes, bet šīs izlases direktors Luke Bodensteiner atzina, ka labākas trases par Birkebeiner taku uz šīs planēts nav. Bez šaubām, šeit pēc sirds patikas varēsiet izslēpoties arī jūs, baudot gleznainos dabas skatus ar sniega klātiem mežiem, kurus apēno lielais Telemark kalns. Kūrortā pieejamas slēpošanas nodarbības, ekipējuma noma un izcilas apmešanās iespējas nogurušiem slēpotājiem.

Vairāk informācijas: www.TeleMarkResort.com

4 – Zemledus makšķerēšana (Sainte-Anne-de-la-Perade, Kvebeka, Kanāda)

zemledus.jpg - 45.85 KBApnicis nodirnēt daudzas stundas salā un izvelkot vien pāris zivteles? Tad jādodas uz zemledus makšķerēšanas paradīzi - St.Anne de la Perade, Kanādā, kur ne vien izvilksiet tik daudz zivju, ka grūti būs lomu panest, bet urbumu varat veikt atrodoties mobilā mājiņā!!!

Ikvienam zemledus makšķerniekam ir pazīstama tā sajūta, kas pārņem brīžos, kad nākas pārnākt no ezera ar tukšām rokām vai pāris sīkām zivtelēm. Sainte-Anne-de-la-Perade pilsētiņas apkārtnē pat iesācējs droši var cerēt uz krietnu lomu— līdz pat 100 zivīm! Nē, skaitlis 100 nav kļūdains – 100 zivis 10 stundās!

Sainte-Anne-de-la-Perade tiek uzskatīta par vienu no labākajām zemledus makšķerēšanas vietām Ziemeļamerikā. Mazais ciematiņš ir piekļāvies St. Lawrence upes ziemeļu krastam Sainte-Anne upes grīvā. Braucot pa 40. lielceļu, šī vieta atrodas pusceļā starp Kvebeku un Monreālu.

Katru ziemu mazo ciematiņu, kurā dzīvo ap 2000 cilvēku, apmeklē lieli makšķernieku bari, kas apsēž aizsalušo upi. Ledus tiek izrotāts ar makšķernieku būdiņām, kas ir pārnēsājamas un apmēram 5 metrus garas un 3 - platas. Namiņus vīri piepilda ar krāsniņām, piepūšamiem dīvāniem, kā arī makšķerēšanas piederumiem. Un, kas ir pats galvenais, šie pārvietojami mājokļi ir krietni omulīgāki par Kvebekas klimatu. Pats galvenais, ka caurumu ledū šie vīri urbj namiņa iekšienē!

Zivis gan šeit neķeras sevišķi milzīgas, toties kopējie lomi ir iespaidīgi. Tāpēc uzlieciet ēsmu, iemetiet caurumā un apsēdieties ar alus pudeli rokās savā piepūšamajā krēslā.

Sainte-Anne-de-la-Perade ir lieliska zemledus makšķerēšanas vieta. Nav nepieciešama makšķernieka licence un neeksistē noķerto zivju limits. Zemledus zvejas sezona ilgst katru gadu no decembra līdz februārim.

3 – Izbraukums suņu pajūgā (Ontario, Kanāda)

dog.jpg - 28.82 KBŠādi brauciena laikā izskatās izbrauciens speciāli apmācītu suņu pajūgā

Pirms sniega motociklu invāzijas tieši suņu pajūgi bija ātrākais pārvietošanās veids aukstajos ziemeļos. Tie ir kompakti, izveicīgi un spējīgi traukties pa šaurām mežu takām, turklāt neticami ātri.

Mūsdienās daudzās ziemeļu valstīs suņu pajūgi joprojām ir ļoti bieži sastopami, taču Ontario Kanādā to tradīcijas ir sevišķi dziļas. Laulātais pāris Paul un Marg Reid vada savu kompāniju Chocpaw Expeditions - eskimosu suņu saimniecību pie Dienvidu upes, kas ir ļoti slavena visā Ontario ar savām suņu pajūgu vadīšanas apmācībām un ceļojumiem pa apgabala mežonīgākajām vietām.

Suņi klausa dažādām komandām, tomēr tie joprojām ir un paliek suņi, tāpēc reizēm tie var būt visai draiskulīgi. Taču visā visumā eskimosu suņi ir lieliski ceļa biedri, uz kuriem vienmēr var paļauties.

2 – Sniega velosipēdi (Durango Mountain Resort, Kolorādo štats, ASV)

veljuks.jpg - 47.84 KBŠādi izskatās sniega velosipēds - ja protat braukt ar parasto velosipēdu, arī šī braucamrīka braukšanas iemaņas apgūsiet ātri

Nevienam no mums droši vien nav prātā nācis ar savu garāžā stāvoši velosipēdu braukāt pa kalnu nogāzēm, jo tā bremzes, pedāļi, ķēde un riteņi noteikti nav piemēroti šāda veida izklaidei. Lai nodarbotos ar riteņbraukšanu sniegā, ir vajadzīgs specializētāks aprīkojums.

Par laimi, uz izgudrojumiem kārais austrietis Engelbert Brenter 1945. gadā ir izgudrojis sniega velosipēdu. To tieši tā arī dēvē un tas principā darbojas tāpat kā parastais velosipēds, tikai riteņu vietā tam ir slēpes un tam nav ne pedāļu, ne ķēdes, ne bremžu.

Šodien jūs šos dīvainos braucamrīkus varat redzēt visā pasaulē. Braukšana ar šo brīnumu, tāpat kā slēpošana vai snovbords, prasa zināmas iemaņas, tāpēc būtu labi, ja jūs pamācītu kāds vairāk ieredzējis braucējs. Viena no labākajām vietām, kur to visu apgūt, ir Durango Mountain Resort kūrorts, kas atrodas ASV, Kolorādo štatā. Katru gadu tā apkārtnē tiek rīkots Starptautiskais Sniega velosipēdu festivāls, bet pašā kūrortā viesu vajadzībām strādā vairāki patiešām pieredzējuši instruktori.

Velosipēdu noma nav dārga (apmēram 35USD dienā), savukārt viena stunda instruktora pavadībā izmaksās ap 60USD. Ja esat daudz braukājis ar parasto divriteni, jums nevajadzētu būt īpašām problēmām. Un pat ja neesat, lai jūs mierina doma, ka apgūt sniega velosipēda prasmes ir daudz vieglāk nekā slēpošanu vai snovbordu.

1 – Kempingošana ziemā (Ozark meži, Arkanzasas un Misūrī štati, ASV)

kemping.jpg - 53.8 KBKempingošana ziemā ir lieliska iespēja tikt projām no visa un būt kopā ar dabu - ja dodaties uz Ziemeļameriku, visatbilstošākā vieta šādai atpūtai ir Ozark meži, ASV

Atpūtnieku bari, iepirkšanās pirms svētkiem un nelūgtie radi spēj sadusmot pat skarbākos večus. Dažreiz mums vienkārši gribas tikt projām no tā visa. Kempingošana jeb pārgājieni ar apmešanos kempingos ir lielisks veids kā rast mieru brīvdienu sezonas haosā.

Protams, ziemā tas ir vēl skaistāk. Ozark St. Francis Nationa Forest parks Arkanzasas un Misūrī štatos ir fantastiska ziemas kempingošanas vieta. Protams, laiks ir auksts, tomēr ne tik auksts, lai jūs nogalinātu, savukārt reto ko mežs garantē mieru ķermenim un dvēselei.

Ozarks mežos ir ļoti daudz kempingu un telšu vietu, tomēr dažas ir labākas par citām. Ja vēlaties apzināt labākās vietas, lūdziet informāciju GORP – organizācijai, kas katru sezonu apzina nacionālos parkus un mežus un lepojas ar ļoti plašu un skrupulozu datu bāzi. Viens no mūsu favorītiem ir Haw Creek Falls – nošķirts mežs ar fantastiskiem dabas skatiem un izolētiem, mierīgiem kempingiem. Tas atrodas pie Arkanzasas 123. lielceļa, turpat uz rietumiem no Hurricane Creek.

Taču kempingu šajā apgabalā patiešām netrūkst. Katrs no tiem ir nošķirts un privāts, dodot jums iespēju atjaunot spēkus un uz mirkli aizmirst par ikdienu.

Vairāk informācijas: www.Gorp.Away.com

Neļaujiet ziemai jūs piespiest sēdēt mājās! Pārvariet nepatiku pret salu un auksto klimatu, metiet izaicinājuma cimdu nepatīkamajam laikam un dodieties meklēt piedzīvojumus! Tas ļaus garajiem ziemas mēnešiem aizskriet nemanot.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanādā ir vairāk ezeru kā visā pārējā pasaulē kopā

Pasākumi

Akcija "Laimē biļetes uz DJ Sash koncertu!" noslēgusies

Jau 15. augustā Ogres estrādē nakts ar lielisku dīdžeju piedalīšanos – DJ SASH! (Vācija), DJ Norsky (Latvija), DJ Rise (Latvija). Nakts ne vien ar lieliskiem dīdžejiem, bet arī...