Ziemassvētku gadatirgi Bavārijā

Ziemassvētku gadatirgi Bavārijā

Senas vācu leģendas vēsta, ka Ziemassvētku naktī dzīvnieki savā starpā sarunājas, upēs sāk tecēt vīns un jūras dzelmēs var dzirdēt baznīcu zvanus zvanam. Tādus brīnumus piedzīvo tikai sirdī skaidrie, tomēr gana daudz burvības piemīt arī tradicionālajiem Ziemassvēkiem Vācijā. Īpaši labi to var izjust, dodoties uz kādu no Ziemassvētku gadatirgiem Bavārijā.


Laipni lūgti Coburg Zirmassvētku tirdziņācoburg1lab.jpg - 23.7 KBCoburg pilsētā, kurā atrodas arī Veste Coburg pils, Ziemassvētku tirdziņš sākas 30.novembrī, kad vietējo bērnu koris, svecīšu liesmām mirdzot, dodas gājienā cauri pilsētas centram. Pulkstens 17.00 ierodas Ziemassvētku Bērns, Santa Klauss un pilsētas mērs sveic klātesošos ar svinīgu runu. Korim dziedot Ziemassvētku dziesmas, iedegas svētku gaismiņas un Ziemassvētku sezona tiek pasludināta par atklātu - gadatirgus ir sācies. Tirdziņa stendi un kioski vecpilsētā darbojas no 30. novembra līdz 23. decembrim. To darba laiks ir no 11.00 līdz 20.00 svētdienās un no 10.00 līdz 20.00 pārējās nedēļas dienās.

Ziemassvētku eglīšu rotājumi, koka rotaļlietas, dažādu veidu keramikas un porcelāna izstrādājumi redzami visās malās. Gaisā virmo grauzdētu mandeļu, piparkūku un slaveno Coburger Bratwurst desiņu gardās smaržas. Pašā laukuma centrā karuselis ielīksmo bērnus un arī muzcēšana papildina Ziemassvētku noskaņas. Valsts teātris parūpējies par Astrīdas Lindgrēnas bērnu lugas „Ronja laupītāja meita” uzvedumu. Īpašās dienās ierodas Santa Klauss un iepriecina bērnus ar dāvanām. Arī Ziemassvētku Bērns laiku pa laikam manāms ļaužu pūlī sarunājoties ar mazajiem.

Papildus informācija:
Tourismus & Congress Service Coburg
Herrngasse 4
96450 Coburg
Germany
Phone: +49 (0) 9561 / 7418-0
Fax: +49 (0) 9561 / 7418-29
E-Mail: info@coburg-tourist.de
www.coburg-tourist.de

Ziemassvētku tirgus Augsburg pilsētāaugxlab2.jpg - 30.37 KBRomas imperators Augusts Augsburgu dibinājis vairāk nekā pirms 2000 gadiem, tādēļ šī ir viena no Vācijas vecākajām pilsētām. Ekonomiskās labklājības virsotnes šī savulaik brīvā impērijas pilsēta sasniedza, pateicoties tirgoņu un baņķieru Fugger un Welser gimenēm 15. un 16.gs. Mūsdienās šo krāšņo laikmetu atspoguļo iespaidīgā Maximilianstrasse iela pilsētas vēsturiskajā centrā ar patriciešu namu un piļu renesanses un baroka fasādēm. Neskaitāmās baznīcas un Doma katedrāle liecina, ka Augsburgā reiz atradies arī bīskapa krēsls. Tieši šeit 1580. gadā norisinājās slavenās Mārtiņa Lutera un kardināla Cajetan debates. Divdesmit gadsimtu gaitā šīs brīnišķās pilsētas tēlu veidojuši visi ievērojamākie arhitektūras stili.

Ziemassvētku tirdziņš darbojas no 29.novembra līdz 24. decembrim
• Pirmdien – sestdien: 9.30 – 20.00
• Svētdien: 10.00  - 20.00

Skan Ziemassvētku dziesmas un zeltītās gaismās mirdz Ziemassvētku egles, kamēr gaisā viens otru dzenā apetelīgi piparkūku, karstvīna, desiņu un ceptu kastaņu smaržu mākoņi. Betlēmes silītes ainas, Ziemassvētku rotājumi un rotaļlietas, kas liek straujāk sisties katra bērna sirsniņai. Visi šie jaukumi rodami košos kioskos… Augsburgas ziemassvētku tirgus ir baudījums visām maņām un sajūtām. Apmeklētājus apbur neatkārtojama aina… Fonā ispaidīga renesances laikmeta pilsētas halle un romantiskais Perlach tornis, ko ietver grezni rotāto patriciešu namu kores, un visam pāri augstu debesīs slejas Ziemassvētku egle. Daži pat apgalvo, ka Augsburgas Ziemassvētku tirgus ar 500 gadus senajām tradīcijām ir visskaistākais visā Vācijā. Un neviens nenoliegs, ka tur patiešām ir vērts pabūt...  

Papildus informācija:
Regio Augsburg Tourismus GmbH 
Bahnhofstr. 7
D-86150 Augsburg
Phone: +49 (0) 821 / 502070
Fax: +49 (0) 821 / 5020745
e-mail: tourismus@regio-augsburg.de
www.regio-augsburg.de
www.augsburger-christkindlesmarkt.com

Nuremberg Ziemassvētku tirdziņšnuremberg1lab.jpg - 21.05 KBKārdinošās karstvīna, grauzdētu mandeļu, Nuremberg desiņu un piparkūku smaržas vēdī Ziemassvētku rotās sapostajā vecpilsētā, radot neaizmirstamu atmosfēru.

Pašā Nuremberg sirdī pasaules slavenais Ziemassvētku gadatirgus - Christkindlesmarkt joprojām turpina 400 gadus senas tradīcijas. Turpat aiz stūra Nuremberg Ziemassvētki bērnus aicina īstā sapņu zemē. Divjoslu atrakciju lauks ar ziemeļbriežiem, Ziemssvētku vecīša kamanām, miniatūru Ferrari, tvaika dzelzceļu un karuseli. Santa Klauss uzklausa bērnu vēlmes un labprāt ļaujas fotografēties. Neskaitāmi koši greznoti stendi aicināt aicina bērnus piedalīties sveču liešanā un Ziemassvētku kārumu cepšanā, kā arī izmēģināt spēkus stiklinieka darbnīcā, kokdzelumu, amatniecības un rokdarbu kioskos. Jautra kņada valda arī rotaļu namā un bērnu pastā. Katru otrdienu, ceturtdienu, piektdienu un svētdienu 14.30 ierodas Nuremberg Ziemassvētku eņģelis un 15.00 uzlūdz visus bērnus izpriecāties atrakciju laukumā.

Christkindlesmarkt and Bērnu Ziemssvētku darba laiki :
• Sākums 30. novembris : 14.00 – 22.00
• Atklāšanas prologs : 17.30
• Pirmdienas - ceturtdienas : 9.30 - 20.00
• Piektdienas - sestdienas : 9.30 – 22.00
• Svētdienas : 10.30 – 20.00
• Ziemassvētku diena : 9.30 – 14.00

Papildus informācija :         
Congress- und Tourismus-Zentrale Nürnberg
P.O. Box 4248
90022 Nürnberg
Phone: +49 (0)911/2336-0
Fax: +49 (0)911/2336-166
E-mail: tourismus@nuernberg.de 
www.tourismus.nuernberg.de 
www.christkindlesmarkt.de

Gadatirgus Thurn un Taxis pilīthurn1lab.jpg - 22.84 KBPašā Bavārijas sirdī, UNESCO pasaules kultūras un vēstures mantojuma pilsētā Regensburg, Thurn un Taksis pilī sev mājvietu radis viens no Vācijas kolorītākajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Stendi iemirdzas neskaitāmo svētku lampiņu, laternu, sveču, liesmojošu lāpu ugunīs un gleznainā pils fonā šim gadatirgum piedod īpašu noskaņu. Pils iekšpagalmā brīnišķīgi greznota Ziemassvētku egle tiecas augstu ziemas debesīs, kamēr virpotāji, kalēji, sveču lējēji, grozu pinēji, stikla pūtēji, laternu gatavotāji un pat slavenie „Huctmacher am Dom” rosīgas zumoņas pilnos stendos demonstrē savu neparasto māku un meistarību.

Viņas augstība Thurn unTaxis princese Gloria ar ģimeni bieži vien manāma dodamies cauri raibajam pūlim, lai garāmejot nogaršotu dažnedažādos veidos pagatavotu mežacūkas kebabu, svaigi kūpinātu lasi, Augšpfalcas(Oberpfaltz – Bavārijas reģions) īpašos Ziemassvētku sīpolus, kā arī karstvīnu un karsto punšu. Ipašu svētku gaisotni uzbur liegas kora mūzikas skaņas, orķestru un mūzikas ansambļu muzicēšana. Vācijā dāvanas iznēsā nevis Ziemassvētku vecītis, bet gan Ziemassvētku Bērns. Viņu ieraugot, priecājas visu vecumu bērni, tomēr papildus līksmību sagādā arī vecmodīgie karuseļi un Punch and Judy šovs. Ziemassvētku tirgus darbojas katru dienu no 30.11. līdz 23.12. Svētdienās tirgus sāk strādāt no 10.00, visās pārējās dienās no pusdienlaika.

Sīkāka informācija:
Regensburg Tourismus GmbH
Rathausplatz 3
D-93047 Regensburg
Phone: +49 (0)941/507-4410
Fax: +49 (0)941/507-1919
E-mail: tourismus@www.regensburg.de 

Ziemassvētku tirdziņš Prien pie Chiemsee ezerachem1lab.jpg - 13 KBŠis Ziemassvētku tirdziņš notiek patiesi ievērojamā un ļoti romantiskā vietā Bavārijas Alpos. Frauenchiemsee sala atrodas kristāltīrajā Chiemsee ezerā iepretim Herrenchiemsee salai, uz kuras slejas karaļa Ludviga Otrā laikā celtā slavenā Herrenchiemsee pils. Frauenchiemsee sala ir skaista vieta ar joprojām darbojošos klosteri, uz kuru var doties visu cauru gadu. Vietējie iedzīvotāji ir mākslinieki, amatnieki un zvejnieki.

Ziemassvēku laikā, kad salu grezno simtiem smalki izstrādātu rotājumu un gaismekļu, tā patiesi atdzīvojas. Saldas smaržas mutuļo gaisā, kamēr vairāk nekā 60 stendos var iegādāties tradicionālās vācu kūkas, karstvīnu, mākslas darbus un amatniecības izstrādājumus, dāvanas un daudz ko citu. Arī šogad tiks dziedātas Ziemassvētku slavas dziesmas, ar lasījumiem uzstāsies gan vietējās, gan nacionāla mēroga slavenības, būs arī daudz citu pasākumu, ieskaitot aizraujošu programmu bērniem. Katru gadu Frauenchiemsee Ziemassvētku tirdziņš laipni uzņem neskaitāmus citzemju viesus un paliek atmiņā ar savu īpašo gaisotni.

Uz Frauenchiemsee salu regulāri kursē laivas no Prien pilsētiņas pie Chiemsee ezera. No Prien labi autoceļi un dzelzceļš ved uz Zalcburgu (45 minūšu brauciens) un Minheni (1 stundas brauciens) www.christkindlmarkt-fraueninsel.de

Ziemassvētku tirgus Passau vecpilsētāpassau1lab.jpg - 21.3 KBAtnākuši Ziemassvētki ar Lebkuchen piparkūku, ceptu ābolu un bišu vaska smaržām. Šarmantajā Passau vecpilsētā, svētā Stefana katedrāles pakājē viesi un vietējie ļaudis gandrīz bērnišķā priekā ļaujas Adventes un Ziemassvētku tirdziņa burvībai.

No 30. novembra līdz 23. decembrim gaumīgi rotātā katedrāles skvērā varat ļauties nebijušām izjūtām, palutināt savas garšas kārpiņas ar vietējiem gardumiem, iegādāties augstas kvalitātes produktus un patīksminies par dažādu amatnieku meistarīgajiem darinājumiem. Ļauj, lai Passau Ziemassvētku gadatirgus iedvesmo arī Tevi!

Ziemassvētku tirgus Rothenburg pilsētā - romantisks sapnis baltā...rothenburg1lab.jpg - 25.09 KBKatru gadu Rothenburg pilsēta no vasaras paradīzes pārtop ziemas brīnumzemē. Ciemiņus apburs "Reiterlesmarkt" - viens no Vācijas vecākajiem gadatirgiem, kura pirmssākumi meklējami tālu atpakaļ 15. gadsimtā. Tā nosaukums atsaucas uz senu teitoņu leģendu. Pirmskristietības laikos teutoņi ticēja, ka ir jātnieks, kurš savāc mirušo dvēseles. Savulaik teutoņi ļoti bijās šī mistiskā tēla, tomēr viduslaikos attieksme mainījās.

Mūsdienās visi dedzīgi gaida viņa ierašanos, jo saskaņā ar leģendu raupjais, mežonīgais vīrs pārtapis draudzīgā vēstnesī, kurš apdāvina ļaudis uz visas zemes.Izslavēto jātnieku var pat aplūkot uzgleznotu uz pilsētas halles fasādes. Dažkārt jātnieks atdzīvojas, kad pilsētas bērni dodas svecīšu gājienā, vai arī atveras Ziemassvētku tirdziņš. Tomēr, vērojot, kā tūristi un vietējie iedzīvotāji kopīgi tukšo pa tradicionālā karstvīna kausam, jāatzīst, ka gadatirgus raksturīgākā iezīme tomēr ir gaišs miers.

Papildus informacija:
Rothenburg Tourismus Service
Marktplatz 1
91541 Rothenburg ob der Tauber
Germany
Phone: +49 (0) 9861 / 404-800
Fax: +49 (0) 9861 / 404-529
E-Mail: info@rothenburg.de
http://www.rothenburg.de

Ziemassvētki Bamberg pilsētābamb2.jpg - 22.09 KB Bramberg pilsēta ir UNESCO pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Tradicionālā Ziemassvētku gadatirgus apmeklējums šogad no 29. novembra līdz 23. decembrim solās būt īpaši daudzsološs un svētku noskaņām bagāts. Tas notiek katru gadu pilsētas centrālajā laukumā - Maximiliansplatz jau kopš 19.gs. sākuma. Apmēram 50 tirgotāji 2000 kvadrātmetrus plašajā laukumā piedāvā dažnedažādus labumus.

Blakus tradicionālajām Ziemassvētku svecītēm, rotājumiem un dāvanām atrodamas arī piparkūkas, riekstu maize, ceptas desiņas, karstvīns un arī izslavētais Bramberg Rauchbier – dūmu alus. Pilsētas baznīcās, muzejos un laukumos izvietotas 34 dažādas Betlēmes silītes ainas no daudzām pasaules malām. Neparasti skaistā pilsēta Ziemassvētku noskaņās ilgi paliks atmiņā...

Papildus informācija:
BAMBERG Tourism & Congress Service
Geyerswoerthstrasse 3
96047 Bamberg
Germany
Phone: +49 (0)951 / 2976-200
Telefax: +49 (0)951/2976222
E-Mail:touristinfo@bamberg.info
www.bamberg.info

Ziemassvētku tirgus Regensburg pilsētāregensb1lab.jpg - 15 KBTiek uzskatīts, ka jau kopš 17.gs. sākuma, kad Regensburga bija godājama Romas impērijas pilsēta Danubes krastos, gadatirgus pilsētas centrā ir vilinājis lielus ļaužu pūļus. Arī mūsu dienās viesu skaits nav mazāk kupls, dažkārt sasniedzot līdz pat 500 000. Daudzi ierodas, lai noklausītos pasaules slavenā Regensburgas zēnu kora Domspatzen uzstāšanos savas pilsētas Ziemassvētku gadatirgū vai gida vadībā apbrīnotu unikālas gotiskās arhitektūras pērles vecpilsētā. Amatnieku izstrādājumi un tradicionālie Ziemassvētku gadatirgus labumi patīkami bagātina svētku atmosfēru.

Ziemassvētku gadatirgus Altötting pilsētāaltootlab.jpg - 16.04 KBAltötting pilsēta ir ne tikai viens no nozīmīgākajiem kultūras un vēstures centriem Bavārijā jau vairāk nekā 12000 gadus, bet arī neskaitāmu svētceļojumu galamērķis. Plašajā laukumā pie baroka stila kapelas var aplūkot pasaulē pazīstamus mākslas dārgumus. Mājīga gaisotne pilsētas centrā tieši pirms Ziemassvētkiem ļauj viesiem īpaši labi izbaudīt gada jaukākās svētku dienas. Brīnišķīgi izgaismotās ielas un plašais specializēto veikalu klāsts ļauj nojaust, ka šī pilsēta ir kā radīta Ziemassvētku iepirkumiem. Vietējā virtuve ir izsmalcināta, tradīcijām bagāta un tā vien vilina ieturēt omulīgas vakariņas.

Ziemassvētku tirdziņš atvērts no 1. – 18. decembrim un darbojas no14.00 – 20.00 katru darba dienu un no 11.00 – 20.00 nedēļas nogalē. Altötting pilsētas ziemassvētku gadatirgus notiek skvērā pie kapelas un jau 40 gadus ierindojies Vācijas skaistāko gadatirgu sarakstā. Brīnišķīgas Betlēmes silītes var aplūkot Koleģiāta draudzes, Sv. Filipa un Jēkaba un Sv. Mihaela baznīcās, kā arī Sv. Annas bazilikā. Interesanta mehāniski darbināma Betlēmes silīte ar 130 figūriņām aplūkojama Kreszentiheimstraße ielā.

Papildus informācija :
Kapellplatz 2a
84503 Altötting E-Mail: info@altoetting-touristinfo.de  
www.altoetting-touristinfo.de

Ziemassvētki Dachau pilsētā pie Danubes upe
dchau.jpeg - 18.79 KB
Kad aukstajā ziemas gaisā sāk virmot garšvielu, karstvīna un grillētu desiņu aromāti, iemirdzas lampiņas, un atskan Ziemassvētku dziesmas, svētki gan lieliem, gan maziem ir klāt. Gadu no gada Dachau vecpilsēta ar krāsainajiem namiem, Sv. Jēkaba draudzes baznīcu un Wittelsbacher pili kļūst par krāšņi greznotu mājvietu Ziemassvētku gadatirgum.

No 23. novembra līdz 30. decembrim neskaitāmos koka kioskos apmeklētāji var veikt tradicionālos Ziemassvētku iepirkumus, izpētīt, izgaršot un sasildīties ar kūpoša karstvīna kausu. Katru dienu no pulkstens 16.30 pie piparkūku namiņa pilsētas halles foajē bērni var klausīties pasakas un, kad 19.00 jaunās durvis paver Bavārijas lielākais Adventes kalendārs, iespējams laimēt vērtīgas dāvanas. 23. decembrī 20.00 notiek loterija trim galvenajām balvām. Darba dienās tirdziņš darbojas no 15.00 līdz 20.30 un nedēļas nogalēs no 12.00 līdz 20.30. Ieeja bez maksas.

Tūristu informācijas offiss Dachau
Konrad-Adenauer-Straße 1
85221 Dachau
Germany
E-Mail: infobuero@dachau.de 
www.dachau.info

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Bavārijā Ziemassvētkos tiešām jaukas un mīļas noskaņas - silti iesaku !,
23.12.2007. plkst. 06:51

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

„Zorro” spāņu valodā nozīmē lapsa

Pasākumi

Vasarā notiks plaša Brīvdabas koncertu programma Vērmanes dārzā

4. jūnijā sāksies regulāra Vasaras Brīvdabas koncertu programma Vērmanes dārzā, kas dos iespēju no jūnija līdz augustam bezmaksas apmeklēt mūzikas koncertus un zaļumballes vienā no...