3 dienas Puerto Vallarta

3 dienas Puerto Vallarta

Noderīga informācija

Iedzīvotāji – 350 000
Valodas – angļu un spāņu
Valūta – 10.928MXN=1 USD
Vidējā gaisa temperatūra – vasarā līdz plus 32 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz plus 27 grādiem pēc Celsija
Tūrisma sezona – no novembra līdz aprīlim

Meksika ir ideāla atpūtas vieta tiem ceļotājiem, kas vēlas ko savādāku par standarta siltajiem kūrortiem un priekšroku dod vietējā dzīves veida iepazīšanai un lieliskam ekotūrismam pa interesantiem un atpūtnieku pūļu vēl neskartiem dabas objektiem.

Puerto Vallarta ir idilliska pilsētiņa Meksikas štatā Jalisco, kas atrodas Klusā okeāna piekrastē Sierra Madre kalnos, un tā lepojas ar vienām no brīnišķīgākajām pludmalēm visā Meksikas piekrastē!

Šo pilsētu ļoti iecienījuši gan meksikāņu, gan ārvalstu tūristi (parasti gan šeit no ārzemēs ierodas tie, kas meklē oriģinālus ceļojumus), jo tai ir veiksmīgi izdevies izvairīties no visaptverošās rietumu kultūras ietekmes, kas savā varā jau pārņēmusi tādas Meksikas tūrisma pērles kā Cancun un Manzanillo. Apkārtne, kas izvietojusies gleznainajā Banderas līcī (trešais lielākais līcis pasaulē), ietver 40 km pludmales un skarbu kalnu, kuru vidū ērti iekārtojusies pati Puerto Vallarta.

Senos laikos pilsēta bija mazs zvejnieku ciematiņš, taču par savu šodienas slavu tūrisma kartē tai jāpateicas režisora Džona Hjūstona filmai The Night of Iguana. Tiesa, pie vainas nebija vis pati filma, bet gan tās galveno lomu tēlotāji, kuru mīlas dēkai ārpus ekrāna sekoja vai visi Amerikas paparaci.

Pateicoties viņu uzņemtajām fotogrāfijām un ļaužu baumām liela uzmanība tika pievērsta arī līdz šim visnotaļ nezināmajai Puerto Vallarta. Par laimi, straujā popularitāte nemazināja ne pilsētas šarmu, ne tās iedzīvotāju viesmīlību.

Saskaņā ar tūrisma izdevuma Condé Nast Publications cildinošajiem rakstiem, Puerto Vallarta ir pasaulē draudzīgākā pilsēta, tāpēc, pat ja nerunājat spāniski, jūs šeit jutīsieties kā mājās.

Viesnīcu piedāvājums šeit ir ļoti plašs – jūs varat izvēlēties gan pilna servisa, gan parastas, gan pavisam pieticīgas viesnīcas, viss ir atkarīgs no jūsu plāniem un naudas maka biezuma. Iesakām apmesties piejūras zonā, kas atrodas apmēram 20 minūšu gājienā no centra un kurā izvietojušās lieliskas pludmales, gājēju zona un dažādi izklaides objekti.

Pieticīgākiem atpūtniekiem noderēs CasaMagna Marriott pludmales namiņi, bet augstu komfortu mīlošajiem – Velas Vallarta Suite kūrorta komplekss, kurā ietilpst it viss, ko vien sirds kāro!


Pirmā diena: Pastaigas

marina.jpg - 21.71 KBPuerto Vallarta laivu piestātne

Uzsāciet savas gaitas Puerto Vallarta, apskatot tās piestātnes zonu, kurā pastāvīgi atrodas ap 500 dažādu laivu un jahtu.

Gara pastaiga gar piestātni kuģu cienītājam liksies kā pastaiga pa jahtu veikalu, jo šeit jūs redzēsiet visdažādākās laivas, kas uz šejieni atkuģojušas no visas plašās pasaules.

Pusdienas varat ieturēt kādā no daudzajām brīvdabas kafejnīcām, turklāt piedāvājums ir patiešām eklektisks, tāpēc varēsiet nobaudīt visdažādākos ēdienus.

Ēdienkarte vienmēr ir novietota pie iestādījuma ieejas, turklāt vairumā kafejnīcu cauru dienu ir dzirdama dzīvā mūzika.

Itāļu virtuves draugiem iesakām pasūtīt gardo Porto Bello, bet, ja sirds kāro pēc kā eksotiskāka, izvēlieties brazīliešu tradicionālo ēdienu Rincón de Buenos Aires.

Pēc pusdienām ir īstais laiks iepazīt pilsētas centru.

Malecon.jpg - 26.75 KBPalmas Malecon promenādē

Īstā vieta, kur uzsākt iepazīšanos, ir Malecon – garš pastaigu laukums gar okeānu, kur norit visa aktīvākā pilsētas dzīve.

Daudzie veikali, bāri, restorāni un amatnieku namiņi darbojas septiņas dienas nedēļā.

Ik pēc pāris metriem uziesiet jaunu būdiņu, kurā jums laipni piedāvās dažādus sudraba izstrādājumus, kas ir šejienes populārākie suvenīri.

Ja rotas lietas nav jūsu kaislība, iegādājieties ko praktiskāku. Meksikas amatnieku firmas zīme ir lieliskie audumi, apģērbi un neparastie pusdārgakmeņu izstrādājumi, tomēr, ja pērkat sudrabu, raugieties, lai uz tā būtu zīme 925, kas nozīmē, ka dārgmetāls ir patiešām īsts.

Puerto Vallarta ir klasisks meksikāņu zvejnieku ciemats un vienlaikus viena no visvecākajām pilsētiņām visā valstī, tāpēc noteikti paņemiet līdzi fotoaparātu, lai iemūžinātu pāris izcilus vēsturiskus objektus.

Pilsētas centrs ir vienkārši apstaigājams ar kājām, tāpēc jums nepavisam nav nepieciešamības noīrēt auto.

katedrale.jpg - 49.99 KBNuestra Señora de Guadalupe katedrāle atrodas pašā pilsētas centrā

Pilsētas sirdī atrodas skaistā La Iglesia de Nuestra Señora de Guadalupe katedrāle, tomēr, staigājot pa Malecon interesantus pagātnes objektus jūs redzēsiet ik uz soļa.

statojas1.jpg - 14.54 KBInteresantas statujas Melecon promenādā

Ūdens malā ir izvietotas dažādas neparastas statujas, kas atspoguļo dažādus pilsētas vēsturē būtiskus notikumus.

Lai iegūtu fotogrāfiju, ar ko padižoties mājās palicējiem, uzmeklējiet Serhio Bustamentes radīto skulptūru „Jēgas meklējumos”, kas veidotas kā milzīgas, debesīs vedošas kāpnes.

Reason.jpg - 20.35 KBNofotogrāfējaties uz Serhio Bustamentes radītās skulptūras "Jēgas meklējumos" fona

Sagaidiet savu kārtu un mēģiniet tajās uzkāpt cik vien augstu varat!

Tomēr skulptūras nav vienīgie interesantie objekti piekrastē – katru dienu vietējie mākslinieki šeit būvē neparastas smilšu skulptūras, kas vakara saulrietā izskatās patiešām iespaidīgi!

Lai izjustu vietējo dzīves stilu, apmeklējiet Isla Cuala – mazu saliņu pilsētas centrā Cuale upē, uz kuras izvietojies ļoti oriģināls krāmu tirgus.

Šeit jūs atradīsiet it visu meksikāņu kultūrai piederošo, sākot no gultas piederumiem, drēbēm, ādas izstrādājumiem, kā arī visdažādākos T-kreklus un pludmales somas.

Atcerieties, ka Meksikā lielā cieņā ir kaulēšanās, turklāt pārdevēji šo prasmi spēj novērtēt, tāpēc metiet kautrību pie malas!

Nelielu ieskatu vietējā kino vēsturē (jā, Puerto Vallarta ir arī tāda) jums sniegs Casa Kimberley – nams, kas kādreiz piederēja Holivudas dīvai Elizabetei Teilorei.

Kimberley.jpg - 21.42 KBSlavenais rozā tiltiņš - Casa Kimberley - ēka, kas kādreiz piederēja kino dīvai Elizabetei Teilorei

Tā ir visfotografētākā ēka visā pilsētā un to viegli var atpazīt pēc rozā tiltiņa, kas to savieno ar ielu. Jāpiebilst, ka tilts ir vienīgā ieeja namā! Un, tā kā ēka atrodas tikai kvartāla attālumā no augšminētās katedrāles, jums nepavisam nebūs grūti līdz tai aiziet kājām.

Pie La Iglesia de Nuestra Señora de Guadalupe katedrāles atrodas brīvdabas teātris, kurā katru nakti rit nebeidzama uzdzīve, bet dienas laikā šeit uzdarbojas dažādi vietējo uzkodu un našķu tirgotāji.

arcos.jpg - 16.04 KBLos Arcos brīvdabas teātris

Mēģiniet šo teātri apmeklēt svētdienas naktī, kas pilsētas izklaides dzīvē ieņem centrālo vietu.

arka.jpg - 9.28 KBVisefektīvāk brīvdabas teātris izskatās naktī

Turpat varēsiet gan nopirkt kādu nieku, gan ieturēt sātīgas vakariņas. Iesakām netālu esošo Constantini Vīna bāru, kas pasniedz gan fantastisku maltīti, gan ļoti labus vīnus.

costantini.jpg - 14.49 KBConstantini vīna bārs

Atmosfēra, interjers un lieliskā atrašanās vieta apvienojumā ar pievilcīgajām cenām ļaus jums dzīvās mūzikas pavadījumā aizvadīt lielisku vakaru.

Otrā diena: Piedzīvojumi

Puerto Vallarta ir lielisks ceļa mērķis aizraujoša ekotūrisma cienītājiem un piedāvā visdažādākās aktivitātes brīvā dabā.

Vispopulārākais piedāvājums ir uzņēmuma Vallarta Adventures piedāvātā kompleksā ekskursija.

Ja to izvēlēsieties, rezervējiet visu dienu, kuras laikā neaizmirstamas emocijas jums sniegs gleznaina ainava, putekļi, ūdens, karstums un interesantas atrakcijas, ieskaitot braucienu ar ātrumlaivu, traku braucienu džipā, ūdenskritumu apskatīšanu un gājienus pa virvju tiltiem.

adventure.jpg - 21.12 KBViens no daudzveidīgajiem piedzīvojumu piedāvājumiem Puerto Vallarta

Klejojums pa džungļiem būs neaizmirstams, it sevišķi, ja esat action filmu piekritējs, jo tieši šajā apvidū tika filmēta slavenā filma Plēsoņa (Predator (1987)).

Pēc atgriešanās atpakaļ civilizācijā, piestājiet El Arrayan, lai nobaudītu kādu jūras produktu delikatesi.

ElArrayan.jpg - 28.35 KBTradicionālie meksikāņu ēdieni restorānā El Arrayan

Vallarta apkārtnē ļoti iecienīts ir makšķerēšanas sports, tāpēc nav brīnums, ka ikvienā kārtīgā restorānā ir iespēja pasūtīt gardu maltīti, kas gatavota no vietējo makšķernieku loma.

fish.jpg - 19.57 KBMakšķerējot Puerto Vallarta šādas fotogrāfijas ar lomu varēsiet uzņemt arī Jūs!

Tāpēc iesakām ziedot pāris stundiņas un izmēģināt roku šajā vaļaspriekā arī pašiem.

Pirms došanās ceļā gan atrodiet restorānu, kas jūsu lomu būs ar mieru uzreiz pagatavot – ar to gan nebūs problēmu, jo šajā ziņā pretimnākšanu sastapsiet gan piejūras, gan pilsētiņas centra ēstuvēs.

Tomēr, ja makšķerēšana nav jūsu stihija, okeāns var piedāvāt neskaitāmas citas atrakcijas.

Vallarta ir populārs reģiona niršanas centrs, tāpēc līcī ik dienu savus pakalpojumus piedāvā neskaitāmas gidu firmas, kuru pavadībā jūs varēsiet atklāt pasakaini krāšņo zemūdens pasauli.

dive.jpg - 15.24 KBViena no Puerto Vallarta atrakcijām - niršana

Piekrastes sekli līči un zemūdens alas šim mērķim ir kā radīti, turklāt jums nepavisam nav jābūt nirējam ar pieredzi.

Dienu vislabāk noslēgsiet, ja izvēlēsieties lidojumu ar izpletni, kas piestiprināts pie laivas, tieši pāri lielajam līcim, vērojot izslavēto Vallarta saulrietu.

parasailing.jpg - 22.71 KBIzpletņplanierisms Puerto Vallarta

Nav brīnums, ka pēc aktivitātēm pārpilnās dienas lidojuma beigās apetīte jums būs kā vilkam.

Iesakām jums doties taisnā ceļā uz PIPIS restorānu – bāru, kas milzīgās porcijās piedāvā vietējos ēdienus, dzērienus, kā arī neaizmirstamu atmosfēru. Kas vislabāk raksturo PIPIS? Ļoti draudzīgā apkalpošana, dažāda stila galdiņi un neparasti liela ēdienu izvēle pat Meksikai.

Pipis.jpg - 17.85 KBMeksikāņu restorāns PIPIS

Kad esat paēdis, ejiet uz El Hilo naktsklubu, lai mazliet sadedzinātu PIPIS uzņemtās kalorijas.

Trešā diena: Labākais, ko Meksika piedāvā!

Ceļojums uz Puerto Vallarta nebūtu pilnīgs bez Yelapa apmeklējuma.

yelapa.jpg - 16.87 KBSkats uz Yelapa ciemu

Yelapa ir mazs tradicionāls ciematiņš apmēram stundas brauciena attālumā uz dienvidiem. Turp var nokļūt vienīgi ar ūdens taksometru, tomēr neērtības būs šī ceļojuma vērtas.

Pirms došanās ceļā, ieturiet brokastis pilsētas centra ēstuvē Daiquiri Dick’s.

Daiquiri.jpg - 19.75 KBRestorāns Daiquiri Dick’s

Ūdens taksometrs atiet pēc grafika no Malecon rajona un aizvedīs jūs uz Yelapa pludmali, kas atrodas tikai dažu minūšu gājiena attālumā no ciematiņa.

Pastaigājieties pa pilsētiņu un ieskrieniet kādā amatnieku veikaliņā iegādāties kādu autentisku suvenīru.

Pusdienu meklējumos iegriezieties Yelapa Pie Lady, kur pasniedz vismaz 20 dažādus pīrāgus, tirgojot tos šķēlēs.

Pēc tam papildiniet savu suvenīru krājumu, iepērkoties koka izstrādājumu bodītē Javier Rosewood.

Ja enerģijas pēc tam vēl ir pietiekami, noteikti apskatiet vietējos ūdenskritumus, bet, ja pagurums ir ņēmis virsroku – ar Margaritas kokteili rokā varat zvilnēt vietējā pludmalē...

Dodoties prom no Yelapa, ir īstais laiks atcerēties, ka Meksika ir slavena arī ar savu tekilu.

Tā kā Jalisco ir valsts tekilas galvaspilsēta, jums ir neticami palaimējies.

tequila1.jpg - 24.32 KBSkats uz Tequila laukiem, kur tiek audzētas speciālās tekilas vīnogas

Dodieties uz Tequila pilsētu, kas atrodas 130 kilometrus no Puerto Vallarta un apmeklējiet kādu no slavenajām tekilas darītavām (iesakām Tequila Suaza vai arī Jose Cuervo Distillery).

tequila2.jpg - 20.23 KBTequila pilsēta

Atcerieties, ka ražotavās tekilu, lai arī cik tas neparasti nebūtu, nevar iegādāties par tām labākajām cenām, tāpēc pērciet to pilsētā, bet šeit nogaršojiet tikai pāris glāzītes.

Kad esat atgriezies Vallarta, aizejiet uz La Playa Liquor – šis mazais veikaliņš uz ziemeļiem no Malecon rajona piedāvā labākos vietējos alkoholiskos izstrādājumus (ne velti visi labākie vietējie bāri un restorāni tos pērk tieši tur), tāpēc noteikti nopērciet mājiniekiem pudeli tekilas, bet sev – vietējo kafiju vai tīru vaniļas ekstraktu, ko nedabūsiet nekur citur.

Pēcpusdienā, glābjoties no svelmes, apmeklējiet La Casa del Habano, lai izbaudītu īstu spāņu valodā runājošo zemju vīriešu kluba atmosfēru.

cigari.jpg - 17.28 KBCigāri La Casa del Habano cigāru klubā

Šis ir viens no lieliskākajiem bāriem, kur kopā ar kādu labu dzērienu varat nobaudīt arī augstākās raudzes cigārus.

Atgriežoties pie okeāna, apskatiet slaveno El Faro bāku, kuras tornī varēsiet ieturēt pasakainas vakariņas 33 metru augstumā!

elfarro.jpg - 21.26 KBEl Farro bāka Puerto Vallarta piestātnē

Vai varat vēlēties labāku vietu, kur noslēgt savu iepazīšanos ar Meksiku?

Noderīgi padomi

  • Ņemiet līdzi gan ASV dolārus, gan vietējos peso. Ja rokās turēsiet dolārus, kaulēšanās procesā ar amatniekiem varēsiet diktēt savus noteikumus.
  • Ierodoties Puerto Vallarta lidostā, pēc iespējas ātrāk to pametiet. Pēc muitas procedūru iziešanas jūs burtiski apsēdīs visdažādākie ekskursiju un viesnīcu piedāvātāji! Viņi liks lietā visu pierunāšanas mākslu, tāpēc esiet uzmanīgi.
  • Lai arī vietējās varasiestādes krāna ūdeni ir atzinušas par uzturam labu esam, iesakām tomēr patērēt tikai pudelēs nopērkamo.
  • Lai arī kaulēšanās ar pārdevējiem šeit ir gluži vai nacionālais sporta veids, tas neattiecas uz piejūras veikaliņiem. Labākais veids, kā noteikt, vai konkrētajā vietā iespējama kaulēšanās, ir gaisa kondicionētājs – jo smalkāk iekārtota pārdotava, jo mazākas iespējas būs „nosist” cenu.
  • Ja esat izlēmis izmantot kādas vietējās tūrisma firmas piedāvājumu, nestrebiet karstu un izvēlieties rūpīgi. Vislabāk lūdziet padomu viesnīcas personālam, lai tas sniedz jums kādu rekomendāciju. Tie, kas piedāvā zemākās cenas, parasti sniedz arī zemas kvalitātes servisu. Labāk jau pirms ierašanās ekskursijas piedāvājumu izvērtējiet internetā.
  • Ja vēlaties noīrēt auto, padomājiet, jo satiksme Meksikā ir kas tāds, kas jums pat sapņos nav rādījies. Garos pārbraucienos izvēlieties lielceļus, toties pašā Puerto Vallarta automašīna tūristam ir pilnīgi lieka, ticiet mums.


Adios!

Ja Meksika jums asociējas ar laisko un saulaino Cancun kūrortu, ņemiet vērā, ka tā var būt arī pavisam atšķirīga.

Lielisks klimats, skaista daba, okeāns un kalni – tas viss padara Puerto Vallarta par ideālu ceļa mērķi atpūtniekam, kas speciāli meklē ko tādu, kam masu tūrisms nav vēl pieskāries...

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Alex
nedaudz klūdas edzīvotāji – 350 000 pamats, tūrisma sezonā 3 miljoni Valodas – Spāņu un Angļu tikai centrā, ārpus nāksies iemācīties pāris vārdus Valūta – 15MXN=1 USD. Vidējā gaisa temperatūra – vasarā līdz plus 35 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz plus 27 grādiem pēc Celsija Tūrisma sezona – no novembra līdz aprīlim ar vislielāko pieplūdumu, pēc tam ir pilnīgs klusums.
11.05.2017. plkst. 18:45
FFF
Mans sapņu ceļojums !
04.09.2007. plkst. 15:40
Nebiju neko dzirdējis par šo Meksikas pilsētiņu ,
04.09.2007. plkst. 10:54
Interesanta vietiņa, gribētos aizbraukt, jo ir tik apnikusi Latvijas laikapstākļi.. lietus, auksti.. visā gadā ir tikai dažas saulainās dienas, bet Puerto Vallartā visu gadu silti. Draugi ir bijuši tur, ļoti iesaka!
08.07.2007. plkst. 16:35
Mama Mia, tur ir burvīgi!:D Eu cik šis prieks maksā, es tā arī neatradu CENU!;)
07.07.2007. plkst. 18:13

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ķīnieši pirmie ieviesa zoodārzus un sauca tos par Inteliģences parkiem

Pasākumi

Lailas Balodes personālizstāde Cēsu izstāžu namā

No 19. jūnija līdz 15. jūlijam Cēsu Izstāžu namā būs skatāma Lailas Balodes 50 gadu jubilejas izstāde ''Piektā''. Tā  ir plaša  ekspozīcija, kurā izstādīti ap 60 akvareļi,...