Lasītāju receptes

vera 2008-05-09

Udensklingeri

Miklu gatavo ar ieraugu. Udeni vai pienu sasilda lidz +30 - +35 gradiem C, pievieno pusi izsijatu miltu, atskaiditu raugu un samaisa skidru miklu - ieraugu, parkaisa to ar 0,5 - 1 cm biezu miltu kartinu, trauku parsedz ar vaku vai tiru dranu un silta vieta raudze 1 - 1,5 stundas. Ieraugs ir uzrudzis, ja tas palielinajies tilpuma divas reizes, virspuse redzamas plaisas un gazes puslisi, uzsitot ar roku, ieraugs saplok.
Uzrugusam ieraugam pievieno atlikusos miltus (5 - 6% miltu atstaj miklas izstradajumu veidosanai ar ko nokaisit deliti uz kura tiks virpinatas desinas no kuram savis klingeri), izskidinatu sali, sviestu vai margarinu, kas saputots ar cukuru un olam vai tikai ar olu dzeltenumiem, garsvielam mica, lidz mikla klust viendabiga, atdalas no rokam un trauka malam. Miklu nolidzina, parkaisa ar miltiem, traukam uzliek vaku vai dranu un silta vieta raudze 1,5 - 2 stundas. Rugsanas laika miklu vienu vai divas reizes atspaida.
Uzrugusu miklu liek uz miklas dela, savel, sadala gabalinos (45 - 50g), izveido klingerus (savelot desinu no kuras veido klingera formu ar lielakiem vai mazakiem caurumiem) un uzraudze (atstaj zem dviela ''atpusties'').
Pec tam klingerus liek verdosa udeni, kam pievienots sals, un vara, lidz pacelas udens virspuse. Tad iznem ar putu karoti no udens, liek uz ieziestas plats, parkaisa ar kimenem un cep cepeskrasni stipra siltuma.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tomātu kečups ASV kādreiz tika izmantots kā medikaments un tika pārdots kā „Dr.Miles Compound Extract of Tomato”

Pasākumi

Izdots pastkaršu komplekts ,,Rūjienas koka apbūve”

Ar Rūjienas tūrisma informācijas centra (TIC) iniciatīvu izdots jauns pastkaršu komplekts ,,Rūjienas koka apbūve”, kurā ir 9 pastkartes ar koka ēku attēliem, kas vēl šobrīd...