Bērnu dzimšanas dienas svinības

Bērnu dzimšanas dienas svinības

Bērna dzimšanas diena jāsvin kopā ar viņa vecuma draugiem. Šīs svinības iepriekš ļoti rūpīgi jāpārdomā – ko aicināt ciemos, kā saklāt galdiņu, ko bērniem dot ēst, kā ievadīt viņus rotaļās, kādus priecīgus brīžus šajā dienā sagādāt. Rīkot bērnam dzimšanas dienas svinības ir arī audzinoši, jo bērns mācās pareizi un pieklājīgi uzvesties pie galda, būt laipns pret saviem draugiem. Lai dzimšanas diena ilgi paliktu atmiņā kā priecīgs notikums, varbūt mazāk jādomā par to, ko pasniegt bērniem kā cienastu, bet vairāk jārūpējas par skaisti klātu, interesantu galdu un izgreznotām telpām. Protams, jādomā arī par to, kā bērni pavadīs laiku.

Tā kā bērniem patīk tīras, spilgtas krāsas, galdiņu klāšanai un salvetēm ieteicams izvēlēties gan raibus, gan vienkrāsainus (zilus, zaļus, dzeltenus, sarkanus) audumus. Pie vienkrāsainām galdsegām pieskaņo līdzīgas krāsas punktainas vai svītrotas salvetes, kā arī traukus. Virs vienkrāsainas galdsegas interesanti izskatīsies krustām šķērsām pārstieptas dažādas krāsas lentes, vienkrāsaini trauki un krāsainas salvetes. Salvetes bērnu galdā ir ļoti nepieciešamas, jo citādi notraipītās rokas bērni noslaucīs gar drēbēm, tā sabojājot savu svētku apģērbu.

Galda greznošanai var izmantot krāsainas papīra cepures ar pušķiem, maskas vai bārkstainas tūtiņas, lielas, bārkstainas konfektes. Uz krāsainas galdsegas labi izcelsies, piemēram, dzelteni vagoniņi, pildīti ar saldumiem vai sīkiem ziediņiem.

Viesību telpu grezno ar baloniem, kurus veselā pušķī piekar pie griestiem vai lustras, saritinātas kreppapīra lentes vai aukliņas, pie kurām piestiprināti karodziņi, izstiepj pāri telpai vai piestiprina pie sienas.baloni.jpg - 21.8 KB Ja vēlas, kā pārsteigumu šur tur piestiprina pašu gatavotus milzīgs papīra ziedus vai tauriņus. Svinībām beidzoties, balonus, cepures un tauriņus katram mazajam var dot līdzi uz mājām, tas svētku noskaņojumu vēl paildzinās.

Lai piesaistītu bērnu interesi ēdienam, to var greznot vai pagatavot interesanti, piemēroti bērna fantāzijas pilnajai pasaulei. Tā, piemēram, no olām var pagatavot zaķus, sēnes, zivtiņas, no tomātiem – groziņus, mārītes, no gurķiem – spainīšus, sirsniņas, no ābola vai bumbiera – ezīti, zaķīti u.tml. Ēdiens jāgatavo garšīgs, turklāt garšas uzlabošanai ieteicams lietot nevis piparus, sinepes, etiķis, bet, teiksim, citronu sula vai rīvētus mārrutkus.

Bērniem gatavo dažus sāļos un dažus saldos ēdienus. Kaut gan bērniem garšo saldumi, nebūtu pareizi dzimšanas dienas galdā pasniegt kūkas, cepumus, konfektes un vēl piedevām saldu kakao. Vispirms bērnu interesi ieteicams piesaistīt sāļajam ēdienam un pēc tam – saldumiem. Tā kā bērni ir kustīgi un skraidot vai rotaļājoties sakarst, vajadzētu pagatavot arī kādu atspirdzinošu dzērienu – sulu, kokteili, limonādi. Šos dzērienus bērnu var sūkt ar kokteiļa salmiņiem.607559_blonde_young_girl_drinking_lemonade_13.jpg - 17.04 KB
Lai mazie viesi nebūtu sarūgtināti, ka gaviļnieks saņem dāvanas un pārējie ne, būtu jauki iepriekš iegādāties kādus nieciņus vai pašiem pagatavot kādas nelielas dāvaniņas. Te lieliski noderēs maskas, cepures, karodziņi, groži, papīra laiviņas, groziņi u.t.t. Šīs nelielās dāvanas bērniem sagādās lielu prieku un raisīs interesantas rotaļas.

Pieaugušie – tēvs, māte, krustmāte, ģimenes draugi, – kas arīdzan ieradušies ciemos pie bērna, nav galvenie svētku dalībnieki. Pieaugušo uzdevums ir palīdzēt bērniem iejusties, ievadīt tos rotaļās un vairs netraucēt. Protams, mazie arī neuzkrītoši jāpieskata. Pieaugušajiem šajā reizē ir klāts bufetes galds ar tiem pašiem ēdieniem kā bērniem. Šādā veidā vecāki var brīvi ēst, apstaigāt telpu un aprūpēt bērnus.

Dažas receptes, kas bērniem noteikti patiks
Kartupeļu salāti
500g kartupeļu, 1 ābols, 1 skābēts gurķis, 1 sīpols, ½ selerijas saknes, 500g skāba krējuma, 1 ēdamkarote mārrutku, sāls, cukurs, citronu sula pēc garšas.
Atdzesētus vārītus kartupeļus nomizo un sagriež mazos gabaliņos. Tāpat sagriež arī gurķi, ābolu un sīpolu. Krējumam pieliek sāli, cukuru, mārrutkus un citronu sulu un pievieno sagrieztajiem salātiem. Samaisa un liek salātu traukos. Grezno ar gurķiem, āboliem, lociņiem. No gurķa var izgriezt vardīti, kurai acu vietā iesprauž krustnagliņas.

Makaronu salāti
100-150g makaronu, 1gl. salda krējuma, 2 tējk, mārrutku, citrona sula, cukurs, sāls pēc garšas, salātu lapas, tomāti.
Sālsūdenī vārītus makaronus sagriež 1cm garos gabaliņos. Saldo krējumu saputo ar sāli, pieliek mazliet cukura un citronu sulas, samaisa ar mārrutkiem un pārlej makaroniem, kas uz salātu lapām salikti lēzenā traukā. Grezno ar tomātiem.

Pildīti tomātu groziņi (3 bērniem)
3 tomāti, 50g marinētu šampinjonu vai šķiņķa, ¼ sīpola, 1 ēd.k. skāba krējuma.
Izvēlas nelielus stingrus tomātus. Tomātu virspusē divās vietās iegriež līdz pusei un tad no tomāta sāniem griež līdz iegriezumam tā, lai vidū paliktu groziņa lociņš. Tad uzmanīgi ar nazi no lociņa atgriež mazliet tomāta mīkstuma un arī no groziņa izņem mīksto daļu tā, lai tajā varētu ielikt sagatavoto pildījumu vai konservētus zaļos zirnīšus ar krējumu un mārrutkiem. Lai pagatavotu pildījumu, sēnes vai šķiņķi smaki sagriež, sīpolu sakapā un samaisa ar krējumu un pilda tomāta groziņā.

Olu zaķīši (4 bērniem)
4 olas, 1 ēd.k. skāba krējuma, 2 tējk. tomātu sulas, sāls, mārrutki pēc garšas.
Vārītām olām nogriež apmēram 1/3 no resnākā gala. Uzmanīgi izņem dzeltenumus, izberž caur sietiņu, pievieno skābu krējumu, sāli, mārrutkus, tomātu sulu un sapilda olu baltumos. Liek uz šķīvīša ar pildījuma vietu uz leju, olas augšgalā iesprauž mandeļu austiņas, bet pie pamatu – mazu mandeles pusīti kā astīti.

Banānu svecītes (4 bērniem)
4 banāni, 4 apelsīnu šķēlītes.
Banānus noloba, pārgriež šķērsām uz pusēm un ar griezuma vietu uzliek uz biezas apelsīna šķēles. Kā liesmiņu iesprauž mazu apelsīna mizas gabaliņu. Banānu sagriežot sīkāk, var pagatavot sēnītes – virsū uzsprauž pusi iztīrītas svaigas plūmes.

Ābolu ezīši (6 bērniem)
3 āboli, 2gl. cukurūdens, mandeles vai rieksti, bieza dzērveņu mērce.
Izvēlas vidēja lieluma ābolus, nomizo, pārdala uz pusēm, ar tējkaroti izņem sēklotni. 2 gl. ūdens savāra ar 4 ēd.k. cukura. Ābolus apvāra šajā cukura sīrupā gandrīz mīkstus. Tad tajos sasprauž grauzdētas mandeļu vai riekstu strēmeles. Ezīšus kārto stikla trauciņā, kurā ielieta dzērveņu mērce.

Zemeņu torte (10 bērniem)
2 biskvīta plāksnes, 1-2gl. putukrējuma, 200g sviesta, 200g pūdercukura, 2 olu dzeltenumi, 1kg zemeņu, 1/2gl. cukura sīrupa, 2 tējk. želatīna, cukurs pēc garšas.
Biskvīta plāksnes sagriež 2-3 ripās, samitrina ar cukura sīrupu un pārziež ar sviesta krēmu, kura pagatavošanai sviestu ar pūdercukuru un olu dzeltenumiem saputo. Daļu zemeņu sašķaida ar dakšiņu, samaisa pēc garšas ar cukuru un pārziež otrai un trešajai plātnei, kurām jau uzziesta plāna kārtiņa sviesta krēma. Pārējās plātnes pārziež ar putukrējumu. Tortes virsu viscaur noklāj ar veselām ogām un pārkaisa ar pūdercukuru. Ja vēlas, ogām var pārliet želeju, kura tikko sāk recēt. Želejas gatavošanai var ņemt jāņogu, dzērveņu vai zemeņu sulu. Apkārt ogām ar konditora caurulīti var uzspiest putukrējumu. Zemeņu vietā var ņemt apelsīnus, avenes.
Želejas pagatavošana – 1gl. dzērveņu izberž caur sietu, miziņas savāra ar 1gl. ūdens, izkāš, pēc garšas pievieno cukuru un 1 tējk. uzbriedināta želatīna. Uzkarsē, līdz želatīns izšķīst, pielej izberzto biezeni, trauku liek aukstā ūdenī un, pa reizei apmaisot, ļauj želejai sākt biezēt. Tad želeju uzlej tortei un ar karstu nazi izlīdzina (nazi silda karstā ūdenī). Kad želeja sarecējusi, torti izgrezno.

Olu kliņģeris
6 olu dzeltenumi, 1gl. piena, 600g miltu, 150g sviesta, 150-200g cukura, 25-50g rauga, 50g mandeļu, citrona miziņa, sāls, ola pārziešanai.
No piena, sviesta, sāls, rauga un daļas miltu pagatavo rauga mīklu. Uzrūgušai mīklai pieliek ar cukuru saputotus olu dzeltenumus, piemīca pārējos miltus, citrona miziņu un sakapātas mandeles. Uzraudzē un no mīklas veido kliņģeri. Siltā vietā uzraudzē otrreiz, pārziež ar olu un cep, līdz gatavs. Liekot galdā, grezno ar ziediem un svecītēm atbilstoši bērna vecumam.

Citronu limonāde (10 bērniem)
6 citroni, 200-300g cukura, 2l ūdens.
Citronus pārgriež, izspiež sulu, izkāš, pieliek cukuru un atdzesētu ūdeni. Limonādi atdzesē, salej glāzēs un uz glāzes maliņas uzsprauž pusi citrona šķēlītes.

Piena dzēriens ar saldējumu (2 bērniem)
1gl. piena, 100g saldējuma, 1-2 ē.k. ogu sīrupa.
Pienu ar saldējumu sablenderē, salej lielās glāzēs, pielej sīrupu, samaisa un pasniedz.

Zemeņu dzēriens (10 bērniem)
1kg zemeņu, 600g cukura, 2.5l ūdens, citronskābe pēc garšas.
Zemenes notīra un daļu pārkaisa ar cukuru (200g). Pārējās zemenes sašķaida, pielej ūdeni, uzvāra, izberž caur sietu un pievieno pārējo cukuru, citronskābi, sacukurotās ogas un pasniedz augstās glāzēs.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Par spīti stereotipiem, saldais ēdiens maltītes sākumā nemaz nav tik kaitīgs. Kā uzskata daži dietologi, torte vai kūka var nospēlēt savdabīgu antiaperitīva lomu, nomierinot „vilka apetīti”. Viss ir atkarīgs no tā, cik izsalcis esat un cik sen esat pēdējo reizi ēdis. Ja ir izlaista kāda ēdienreize, uzsāciet maltīti ar dažiem šokolādes gabaliņiem, pāris konfektēm, tortes gabaliņa, dažām karotēm ievārījuma vai saldējuma. Tas paātrinās glikozes piesātināšanos asinīs, samazinās bada sajūtu un pasargās no pārēšanās

Pasākumi

Jaunais dziedātājs Kristaps Krafte: Mīlestība nedalās

Konkursa “Latvijas Zelta talanti” dalībnieks, jaunais dziedātājs Kristaps Krafte sadarbībā ar Normundu Rutuli un mūzikas servisu Platforma.lv piedāvā savu pirmo singlu “Nedalāmā”,...