Luksusa ēdieni no visas pasaules

Luksusa ēdieni no visas pasaules

Tāpat, kā restorānos ir nepieciešams pēc katra izcila ēdiena uzdzert malku ūdens vai glāzi auksta šņabja, tieši tāpat pēc katra no šeit minētajiem ēdieniem vajadzētu ievērot starplaiku, lai izcilā garša paliktu atmiņā pēc iespējas ilgāk. Šeit minēti daži izcili, revolucionāri un pat dīvaini ēdieni, kas liks jūsu garšas kārpiņām ietrīcēties priekā.
Daži no jums varbūt pat nekad nenobaudīs šeit minētos ēdienus, tāpēc vismaz izlasiet par tiem. Tomēr tieši tas jau tos padara par ekskluzīvu preci, kas pieejama tikai nedaudziem cilvēkiem.

Vaniļas pupiņas

 vanilla_beans_bundles_2x.jpg

Daudziem mājās ir pudele vaniļas ekstrakta, tomēr īsta manta vienmēr ir labāka par imitāciju. Ticiet man, īsts vaniļas pupiņu ekstrakts nelīdzinās nekam. Oriģinālā produktā ir vismaz 35% alkohola un tas ir medus krāsā. Produkts ir ļoti dārgs, bet jūs tiešām saņemat cenai atbilstošu preci. Garšu dod tieši oriģinālās vaniļas pupiņas. Process, kas pārveido tīru vaniļu tādās pupiņās, kas pieejamas lielveikalā, aizņem vismaz mēnesi.

Aptuvenā cena: 90 LVL par kg

Fugu zivs

fugu2_pic.jpg

Ir sens japāņu teiciens, kuru varētu pārtulkot apmēram šādi : „Es gribu apēst Fugu zivi, bet negribu mirt”. Tas ir saprotams – šī zivs ir ne tikai dārga, bet prasa rūpīgu pagatavošanu, jo atsevišķas tās daļas ir indīgas.
Japānā ir pieejamas apmēram 40 dažādas Fugu zivis, no kurām daudzas satur spēcīgu indi, kas var nogalināt cilvēku. Unikāls ir fakts, ka katram Fugu paveidam inde atrodas pavisam citā ķermeņa daļā. Iedomājieties, cik liela atbildība ir šefpavāram, kurš gatavo šo zivi apmeklētājiem. Neskatoties uz iespējamo risku, cilvēki ir gatavi par vienu maltīti maksāt pat 250 USD. Nav brīnums, ka par gardāko tiek uzskatīts tieši indīgākais Fugu zivs paveids.

Aptuvenā cena: 60 LVL par zivi

Safrons

saffron_threads.jpg - 22.59 KB

Safrons pelna uzmanību kā viens no dārgākajiem un elitārākajiem pārtikas produktiem pasaulē. Tas iegūstams no skaistu krokusa ziedu drīksnām un tā ieguve ir ļoti grūts un darbietilpīgs process. Safrons, kaltēts, izdala spēcīgu aromātu. Lai iegūtu mārciņu safrona, nepieciešami 100 000 lieli krokusa ziedi. Tāpēc nav brīnums, ka to vērtē augstāk par zeltu. Lai iegūtu vienu vienību safrona, jāizmanto trīs rīsa laukiem atbilstoša platība! Ja vēlaties iegādāties šo produktu, atcerieties, ka labākais nāk no Spānijas un oriģinālam safronam aizvietotāju nav.

Aptuvenā cena: 420 LVL par kg

Aromātiskais etiķis

balsamicvinegar.jpg

Šī pikantā un izcilā manta parasto virtuvi pārvērtusi līdz nepazīšanai, jo šodien ikkatrā itāļu ēstuvē tiek piedāvāta maize ar olīveļļu un aromātisko etiķi. Viesmīļi ir tie, kas kombinē abus produktus kopā, lai jūs tajā mērcētu savu maizi. Patiesībā gan viņi neizmanto pilnībā autentisku aromātisko etiķi, jo tas ir ļoti dārgs un tiek izturēts 300 gadus vecās mucās. Patiesībā diezgan lielu daļu cenas sastāda arī attiecīgā ražotāja zīmols. Autentisks aromātiskais etiķis nāk no Modenas Itālijā.

Aptuvenā cena: 300 LVL par 85 g pudeli


Durians

durian.jpg

Daudzi cilvēki vēlas, kaut viņi spētu ignorēt duriana augļa smaržu. Jūs sapratīsiet, kāpēc, līdz ko uzzināsiet šo – Singapūrā pat ir izdots likums, kas aizliedz šo smakojošo augli lietot autobusos, vilcienos un lidostās.
Jā, auglis patiešām smird, toties daudzi to uzskata par gardāko pasaulē un maksā lielu naudu par to. Arī duriana izskats augļu pasaulē ir unikāls – tas ir tik liels kā futbola bumba un klāts ar dzeloņiem. Tā pildījums ir gaiši dzeltens un tā struktūra atgādina smadzenes.
Viena augļa smaka var izplatīties veselā kvartālā. Tas smird pēc kanalizācijas ūdeņiem un tā smaka izplatās gluži kā vīruss, neatstājot vienaldzīgu nevienu. Cilvēki, kas apmeklē Malaziju, stāsta par zīmēm „Durians šeit ir aizliegts” viesnīcās un citās publiskās vietās.

Aptuvenā cena: 2 LVL par sēklu

Trifeles

truffles.jpg

 

Laimīgs ir tas ruksis, kam tiek dota iespēja Francijā kļūt par trifeļu meklētāju un sasniegt šajā jomā panākumus. Tieši šie dzīvnieki šajā darbā ir labākie pasaulē. Cūkas dienām pavada mežos, meklējot vienu no dārgākajiem pārtikas produktiem pasaulē. Trifele, kas ir sēnes paveids, iedalās baltajā un melnajā veidā. Melnās ir izcilākās un bieži tiek dēvētas par „melnajiem dimantiem”. Cenu ziņā vērojamas atšķirības starp trifeļu veidiem, tomēr droši kā bankā ir tas, ka kilograms sēņu jums maksās krietnu žūksni. Tomēr, neskatoties un augsto cenu, gardēži un pavāri atdara savus makus un tērē uz nebēdu, trifeļu sezonai sākoties.
Trifele ir neticami daudzpusīgs produkts un lieliski iekļaujas dažādos kulinārijas novirzienos, labis saderot kopā ar pirmajā mirklī šķietami nesaderīgiem produktiem. Protams, sēne ir ļoti garšīga un savas augstās cenas vērta. Mums, trifeļu cienītājiem, vien atliek cerētu, ka kaut neliela daļa no mūsu iztērētās naudas aiziet tam, lai cūkām, kas šīs sēnes meklē, naktī tiktu nodrošināti lieliski apstākļi.

Aptuvenā cena: 400 LVL par kg


Komentāri (16)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Es
Vai tiešām šei raksta tik lieli stulbeņi, ka šafrānu sauc par safronu???
08.07.2014. plkst. 01:13
pvn
Džeralds Darels durianu saukāja par "Marsiešu bērna līķīti"!
26.08.2008. plkst. 10:46
Ariya
Ak,man tik ļoti garšo duriāns! Bet 1.reizi pamēģinot,nebija saprotams,kas tas IR,kas manā mutē.Tāds-nekāds,ne ko kost,un vēl smird.. :)) Tagad ķepēju lieliem,mīkstiem gabaliem,tieši no tirgus. Taizemē. :)
22.05.2008. plkst. 16:15
nekad needu shos eedienus.
05.03.2008. plkst. 18:34
Durians ir redzets Rimi!
29.10.2007. plkst. 09:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Krokuss – pati dārgākā garšviela pasaulē. Pat niecīgs krokusa daudzums piedod produktiem zeltīti dzeltenīgu krāsu un brīnišķīgi savdabīgu garšu

Pasākumi

Dāņu supergrupas albumā iekļauta Mārtiņa Freimaņa dziesma

Slavenākā dāņu poproka grupa “Michael Learns To Rock” šodien publicē savu jauno studijas albumu “Eternity”, un tajā ir iekļauta arī Mārtiņa Freimaņa sarakstītā dziesma “The...