Lasītāju receptes

Kviešu maizītes, pamatrecepte

vera 2008-07-08

Kviešu maizītes, pamatrecepte

Sastāvdaļas
150 g izkausēta sviesta vai margarīna
6 dl piena
50 g rauga saldajai mīklai
1 1/2 dl Smalkā cukura vai Niedru cukura
1 ml sāls
1 tējk. kardemona
apmēram 14 dl kviešu miltu

Priekšlikumi pildījumam
• 1 1/2 dl ievārījuma, mērces vai marmelādes
• 150 g sviesta vai margarīna, 1 1/2 dl Pūdercukura, 1 ēdamk. Vaniļas cukura
• 2-3 dl vaniļas krēma
• 150 g sviesta vai margarīna, 3/4 dl Brūnā cukura, 2 ēdamk. kanēļa
• sajauc 200 g sarīvētas mandeļu masas ar 1 olu
• 150 g sviesta vai margarīna, 1 ēdamk. kardemona, 3/4 dl Smalkā cukura
• 150 g sviesta vai margarīna, 1 1/2 dl Pūdercukura, 1 ola, 3 dl kokosa pārslu


Izkausē sviestu, pievieno pienu un uzturi to remdenu. Sadrupini raugu mīklas bļodā un uzlej šķidrumu. Pievieno visas pārējās sastāvdaļas, izņemot miltus. Pievieno miltus un visu samīca no jauna, līdz mīkla atdalās no bļodas malām. Ļauj mīklai uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Izgāz mīklu uz miltaina galda un samīci to elastīgu. Mīklu izrullē vienā plāksnē un uzliek izvēlēto pildījumu. Plāksnes saloka kādā no zemāk aprakstītajām formām.

Cepšanas priekšlikumi
Sadali mīklu divās daļās, kuras gareniski izrullē. Sagriez katru plāksni 25 gabaliņos, kurus izrullē piciņās vai gludās maizītēs. Ieliec maizītes veidnēs un maizītēm vidū ar pirkstu izveido caurumu. Aizpildi caurumu ar, piemēram, kokosa pildījumu. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Iezied mazītes ar sakultu olu. Apkaisi ar baltajām cukura pērlītēm. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos, apmēram 8 minūtes. Uzklāj dvielīti un ļauj atdzist uz restēm.

Apaļu maizīšu vietā, gabaliņus izrullē mazākos garumos, kurus izveido kamola vai standziņu formā. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos, apmēram 8 minūtes. Pēc cepšanas iezied maizītes ar izkausētu sviestu vai margarīnu un iemērc smalkajā cukurā.

Izrullē mīklu un izveido aplīšus ar glāzes palīdzību. Uzliec nedaudz ievārījuma/mērces vai vaniļas krēma uz katra mīklas gabaliņa un saloki tā, lai pildījums neiztecētu ārā. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Pēc cepšanas iezied maizītes ar izkausētu sviestu vai margarīnu un iemērc smalkajā cukurā.

Izrullē mīklu un uzklāj izvēlēto pildījumu. Sarullē kopā un sagriez 3 cm platos gabaliņos, kurus liek papīra formās. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Iezied maizītes ar sakultu olu. Apkaisi ar baltajā cukura pērlītēm. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos, apmēram 8 minūtes. Uzklāj dvielīti un ļauj atdzist uz restēm.

Izrullē mīklu. Uzklāj izvēlēto pildījumu. Saloki mīklu trīs reizes garumā. Sagriez 4 cm platos gabaliņos. Iegriez katra gabaliņa vidū. Tad paņem vienu malu un izvelc caur caurumu. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Iezied ar olu un apkaisi ar baltajām cukura pērlītēm. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos. Uzklāj dvielīti un ļauj atdzist uz restēm.

Izrullē mīklu. Uzklāj izvēlēto pildījumu. Saloki mīklu divas reizes garumā. Sagriez mīklu 2 cm platās sloksnēs, sapin tās kopā un izveido kamolus vai gredzenus. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Iezied maizītes ar sakultu olu. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos. Ļauj atdzist uz restēm zem dvieļa. Pirms pasniegšanas pārklāj maizītes ar pūdercukura glazūru (2 dl pūdercukura(krāsa pēc izvēles) un nedaudz ūdens).

Sadali mīklu piecos gabalos, kurus izrullē apļos. Katru apli sagriez 8 gabalos. Uzklāj izvēlēto pildījumu un sarullē raga formā. Ļauj maizītēm uzrūgt zem dvieļa 20-30 minūtes. Iezied ar olu un apkaisi ar baltajām cukura pērlītēm. Cep krāsns vidusdaļā 225-250 grādos. Uzklāj dvielīti un ļauj atdzist uz restēm.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Francijā ir vislielākais siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju

Pasākumi

MTV Latvija skatāms Digitālajā Virszemes televīzijā

Šobrīd Digitālās virszemes televīzijas (DVT) programmu piedāvājumā ir iekļauts kanāls MTV Latvija, kas turpmāk būs skatāms visā DVT signāla izplatības teritorijā - līdz 100 km ap Rīgu....