Ketta: "Glamūrīgas vietas mani garlaiko"

Ketta: "Glamūrīgas vietas mani garlaiko"

Ketta jeb īstajā vārdā Jekaterina Šarigina šobrīd mācās Rīgas Doma Kora skolā džeza vokāla specialitātē. Viņa ir dziedājusi gospeļkorī „GGChoir” un 2005. gadā grupas „Prego” sastāvā kā fona vokāliste ieguvusi 6. vietu „Eirodziesmas” finālā, bijusi fona vokāliste grupas „Eolika” 25 gadu jubilejas koncertā. Piedalījusies visdažādāko mākslinieku projektos kā fona vokāliste, taču nu ir Eirovīzijā kā patstāvīga māksliniece.

Kettai ir pamatīga Eirovīzijas pieredze: 2007. gada konkursā piedalījusies kā grupas „Red Bee” un Beātes fona vokāliste, 2008. gada nacionālajā atlasē pusfinālā iekļuvusi ar dziesmu „Lovely Dexter”. Viņai nav sveša arī konkursu pieredze: šogad kļuvusi festivāla „Jazz Voices” fināliste Klapēdā, savukārt „Jaunajā Vilnī” iekļuvusi pusfinālā.

Šoreiz inervijā ar IrLaiks.lv, aktīvā Ketta stāsta tieši par to – par savām aktivitātēm un izklaidi uz skatuves un aiz tās!

Cilvēkiem, kuri savu ikdienu pavada izklaides jomā, mēs jau kā pašu par sevi saprotamu piedēvējam izklaides zīmogu – vienalga vai tas būtu pozitīvā gaismā vai ne tik ļoti. Cilvēkus, kuri kāpj uz skatuves, mēs vienmēr esam aprunājuši, vienmēr par viņiem esam interesējušies un šķietami uzskatījuši, ka par viņiem zinām visu! Bieži slavējam ne par ko, bieži nepelnīti nopeļam kaut iekšējo šī cilvēka būtību nezinām. Nereti vienkārši runājam, jo tas ir aktuāli, piemēram, nesen dzirdēju divu draudzeņu sarunu uz ielas: „Redzēji jaunos Eirovīzijas dalībniekus, kuri finālā piedalīsies? Kā kaut ko tādu vispār var uzvilkt mugurā? Cik briesmīgas viņai kurpes bija!” Otra jautā:”Kurai?” Pirmā atbild:”Nezinu, kaut kādai tur blondīnei!” Noklausoties no malas šķita, ka cilvēks vienkārši runā, lai no malas izklausītos iespaidīgāks, bet neapjauš, ka izklausās pavisam citādi!

Taču slavenībām ir vienmēr bijis un būs ar to jāsamierinās – ar mūsu mēlēm, kas prasīt prasās pēc jaunām tenkām! Taču mūsu ikdienā šiem cilvēkiem ir tieši tāda pati dzīve kā mums, tikai ar atpazīstamu seju! Šī gada Eirovīzijas dalībniece Ketta, runājot par savu gaumi izklaides jomā, saka: „Manuprāt, izklaides pamats ir domāšana un kompānija! Un mana labākā izklaide laikam būs tas klasiskais variants – patīk aiziet uz koncertu džeza klubā, satikt sen neredzētus draugus – izstāstīt pēdējos jokus un notikumus un izdejoties kādā deju zālē! Ziemā ļoti patīk snovot un vasarā sanāk ļoti daudz dzīvoties pa naktīm – neesmu jūras un pludmales cienītāja, tāpēc visas izklaides parasti notiek tad, kad pilsētā iestājas nakts vēsums. Ja jāizvēlas starp aktīvo izklaidi vai mierīgi izklaidi, tad jāsaka, ka mans darbs tā kā ir tāds, ka sanāk ļoti bieži apmeklēt pasākumus un skatīties, kā cilvēki izklaidējas, taču tajā gaisotnē ir diezgan grūti atpūsties. Bet mājās gan nepatīk sēdēt - tāpēc parasti pēc tam sazvanos ar draugiem un kopā izdomājam kaut ko jautru. Un tieši darbs pieradina pie tā, ka vakari vienmēr jāpavada kādā publiskajā vietā, tā kā nedēļas nogalēs praktiski nekad neesmu mājās!”

Nogurums ir galvā nevis ķermenī

Par mūziķu un aktieru vai jebkādu citu ar izklaidi saistītu sabiedrībā zināmu cilvēku izklaidi varētu diezgan ironiski nosaukt atpūtu no izklaidēšanas. Lai gan izklausās visai īpatnēji, bet tas tā ir! Taču, ja mēs tagad apsēžamies un padomājam par ideālo atpūtu... Kas tā ir? Kad tieši Tu tādu izbaudīji un, kas tā bija? Kad pēdējo reizi spēji atpūsties no sirds un nedomāji par ikdienas stresu un problēmām, kas Tevi nomāc jau ilgāku laiku? Bieži ar šādām domām mēs paši savu ideālo atpūtu iztraucējam! Kettas ideālā atpūtas recepte ir „atstāt visas problēmas mājās un vienkārši ļauties situācijai, plūsmai, cilvēkiem. Bieži vien nogurums ir tieši galvā nevis ķermenī – tāpēc nenāks par ļaunu kārtīgi izdejoties, izsmieties; pļāpāt ne par ko, un visu nākamo rītu nočillot gultā!” Varbūt, ja ne šādu, tad līdzīgu ieteikumu virknejumu ir verts ņemt vērā un jau šovakar izbaudīt sen nebijušu ideālu atpūtu?

Ja laukos, tad viena, ja pilsētā – kārtīgā burzmā!

Lauki, svaigs gaiss, putnu čivināšana, ūdens čalošana vai burzma, mašīnas, ielas, trotuāri, troksnis... Ko izvēlamies? Pārsvarā savas izklaides izvēlamies atbilstoši attiecīgajai situācijai un resursiem, kas ir mūsu rīcībā, taču izvēle tik un ta ir mūsu pašu rokās – doties ārpus pilsētas uz kādu klusāku nostūri, vai palikt pilsētā un izbaudīt tās nakts dzīvi vai ikdienas steigu. Ketta par savuējo uzskata pilsētu un saka: „Manas lielākās izklaides ir pilsētā viennozīmīgi. Patīk daba un lauki, bet tos parasti baudu vienatnē, klusumā, ar grāmatu rokās vai pļaujot zāli. Laukos mierīgi atpūšos no putekļiem un betona, bet ilgāk par trīs dienām nevaru izturēt – sāk gribēties pilsētas enerģētiku – kad daudz cilvēku, mašīnu apkārt, telefons visu laiku zvana, internets.. esmu tomēr pilsētas bērns.

Ja runājam par kādām iecienītām izklaides vietām, tad principā, bieži vien aizeju uz CityJazz Club paklausīties kādu labu performanci, un pēc tam pievienojos burziņam Cuba Cafee. „Kubā” vienmēr satieku daudz interesantu cilvēku, visādus māksliniekus, ar kuriem uzreiz izveidojas kontakts. Patīk, ka tur ļoti brīva un nepiespiesta atmosfēra, vienmēr laba mūzika un draudzīgi bārmeņi. Man, piemēram, visur svarīgākais ir cilvēki.

Agrāk apmeklēju arī visādas „glamūrīgas” vietas, bet tad sapratu, ka tas priekš manis ir pa garlaicīgu.. protams, interjers ir bagātāks, un arī cilvēki tādi solīdāki, bet man, savukārt, gribās krāsas, iespaidus, trakulības, skaļu mūziku un brīvību cilvēkos. Man ļoti patīk dejot līdz septiņiem  no rīta. Kad biju jaunāka, nopietni spēlēju lielo tenisu, bet tagad tikai vasarā skrienu pa stadionu, un ziemā pildu jogas vingrinājumus – tas palīdz atbrīvoties no liekām domām. Es neteiktu, ka aktīvo atpūtu uztveru kā izklaidi, drīzāk to daru veselībai. Ziemā snovoju –  esmu pieradināta pie kalniem vēl kopš skolas laikiem.

Neesmu darījusi neko ļoti traku – esmu braukusi ar ūdens slēpēm un ūdens močiem, ļoti-ļoti gribētu šovasar izmēģināt kiteboardu! Bet zinu, ka ir tādas lietas, par kurām varu teikt, ka to nedarīšu nekad! Jā, ar gumiju man būtu ļoti bailīgi lēkt. Nopietni. Ar izpletni vēl ne tik ļoti kā ar gumiju. Laikam bērnībā mani ļoti iespaidoja viens video, kur puisim krišanas laikā tā gumija aptinās ap kaklu. Tā kā, gumija nav priekš manis.”

Ir vajadzīga mijiedarbība ar publiku!

Lai labāk varētu izprast izklaides cilvēka ikdienu, domājams, interesanti būtu uzzināt, Kā šis cilvēks uztver tos brīžus, kad atrodas uz skatuves – vairāk kā darbu vai kā izklaidi? Un, ko tas viņam nozīmē? No malas skatoties, bieži nodomājam – nu un kas tur tāds liels? Es arī tā māku! Nekas īpašs nav jādara! Bet, ja iedziļināmies vairāk – vai tiešām tas nav nekas? Vaicājām Kettai, kā tad īsti ir būt uz skatuves un dziedāt, lai izklaidētu citus – vai arī pašai tā ir izklaide? „Es mēģinu būt koncentrēta, lai saglabājas mūzikas un, konkrēti, - manas dziedāšanas kvalitāte, bet vienmēr cenšos panākt to, lai es jūtos absolūti brīvi uz skatuves un lai tā pozitīva enerģētika pilnībā nonāk līdz cilvēkiem. Ļoti svarīgi ir pašai baudīt mūziku un doto atmosfēru.

Piemāram, varu teikt, ka Eirovīzija man ir labi sagatavots mājas darbs. Tas nav koncerts, bet gan trīs minūšu performance, kur katru sekundi tev jānotur skatītāju uzmanība. Tas ir tāds maratons par saviem līdzekļiem, bet ja pacenties, tad šīs trīs minūtes tev var dot ļoti labus augļus. Vislabākais, kas var notikt uz skatuves ir gan klausītāju, gan mākslinieka abpusējā mijiedarbība – kad viens bez otra nevar uz negrib. No savas puses es vienmēr cenšos panākt maksimālu atdevi un kvalitāti, un no publikas gaidu gatavību doties man līdzi muzikālajā ceļojumā,” stāsta dziedātāja.

Bet, jautāta par to, ko viņa uz skatuves nekad nevarētu izdarīt, Ketta atbild: „Hm... atkarībā kas un kādā kontekstā tas tiek darīts. Ja ir kaut kādi elementi, ko prasa šovs/ iestudējums un tava loma – tad jābūt gatavam pārvērtībām. Bet pa lielam, noteikti nedarītu kaut ko tādu, kas ir pret maniem morāliem uzskatiem un ko es neatļautos izdarīt pret cilvēku kopumā –vulgaritātes, rupjības, aizvainojumus utt.”

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Daniel
Laba diena,   Mums ir likumīga, cienījama valdība reģistrēta naudas aizdevējs. Mēs esam uzņēmums, kas piedāvā finansiālu palīdzību. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiālu palīdzību, kas ir slikta kredīta ierakstu vai ir nepieciešama nauda, ​​lai samaksātu rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs piedāvājam uzticamu saņēmēja palīdzību, es būšu priecīgs piedāvāt Jums aizdevumu 2%, lai nevilcinieties pieteikties aizdevumam, jo ​​mēs nodrošinām Jūs ar labāko no mūsu pakalpojumu. Sniegtajiem pakalpojumiem ietver * refinansēt * Mājas uzlabošana* Investīciju kredīts * Auto Kredīti * Parāda Consolidation * Line of Credit * Otrais Hipotēku * Business Kredīti * Personal Aizdevumi * Starptautiskie aizdevumi.   Aizņēmēji INFORMĀCIJA:   Pilnais vārds: Dzimums: Ģimenes stāvoklis: Adrese: ZIP / Pilsēta: Valsts: Dzimšanas datums : finansējums: Nepieciešamā summa: Aizdevuma ilgums: Alga / gada ienākumi: Nodarbošanās: Aizdevuma mērķis: Tālrunis: Fakss:   Moto: Mēs nodrošinām mūsu klientus ar drošu kredītu un garantiju programmu saņems. Ar laba vēlējumiem. Daniel mr / MD / Kontakti e-pasts: Danielwallsloancompany@gmail.com
27.01.2017. plkst. 12:26
Daniel
Laba diena,   Mums ir likumīga, cienījama valdība reģistrēta naudas aizdevējs. Mēs esam uzņēmums, kas piedāvā finansiālu palīdzību. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiālu palīdzību, kas ir slikta kredīta ierakstu vai ir nepieciešama nauda, ​​lai samaksātu rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs piedāvājam uzticamu saņēmēja palīdzību, es būšu priecīgs piedāvāt Jums aizdevumu 2%, lai nevilcinieties pieteikties aizdevumam, jo ​​mēs nodrošinām Jūs ar labāko no mūsu pakalpojumu. Sniegtajiem pakalpojumiem ietver * refinansēt * Mājas uzlabošana* Investīciju kredīts * Auto Kredīti * Parāda Consolidation * Line of Credit * Otrais Hipotēku * Business Kredīti * Personal Aizdevumi * Starptautiskie aizdevumi.   Aizņēmēji INFORMĀCIJA:   Pilnais vārds: Dzimums: Ģimenes stāvoklis: Adrese: ZIP / Pilsēta: Valsts: Dzimšanas datums : finansējums: Nepieciešamā summa: Aizdevuma ilgums: Alga / gada ienākumi: Nodarbošanās: Aizdevuma mērķis: Tālrunis: Fakss:   Moto: Mēs nodrošinām mūsu klientus ar drošu kredītu un garantiju programmu saņems. Ar laba vēlējumiem. Daniel mr / MD / Kontakti e-pasts: Danielwallsloancompany@gmail.com
27.01.2017. plkst. 12:26
tv
atminos viņu no Eirovīzijas, sovs bija viens no labākajiem!!!
02.04.2009. plkst. 17:28

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 23. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Filadelfija, te es nāku!

“Filadelfija, te es nāku!” ir dramaturga atzīšanās mīlestībā savai dzimtajai pusei Īrijai un tās ļaudīm.

Aizkustinoša luga par jaunu puisi, kurš grasās emigrēt uz Ameriku un...