Aigars Runčis – Izklaide ir atpūta no visa pārējā

Aigars Runčis – Izklaide ir atpūta no visa pārējā

Latgaļu lepnums un nu jau kādu laiku arī Latvijas lepnums – grupa Borowa Mc, kas ar savu būtību paradīja jaunu, skaistu un interesantu mūziku – latgaļu valodā, kas vispirms īpaši stipri iekaroja klausītāju sirdis ar dziesmu „Vysskaistuokajai Meitinai”

Savu grupu Aigars ar diviem draugiem dibinājuši 2004.gadā, kad kādā rajona pasākumā vajadzējis prezentēt savu skolu un nu jau grupa pazīstama visā Latvijā, tiesa gan savādākā sastāvā, taču grupas līderis ir bijis un ir Aigars Runčis, ar kuru IrLaiks.lv parunājas par izklaidi, par vietām un lietām, kas Aigaram patīk un šķiet nozīmīgas, par jautrību un citiem interesantumiem.

Laba izklaide ir atpūta no visa pārējā

Par patiešām labu izklaidi runājot, Aigars atzīst, ka „tā ir tad, kad tu jūties patiešām forši, kad vari atpūsties un atbrīvoties un ne par ko citu vispār nedomāt – ne par darbu, ne par kādiem atbildīgākiem pienākumiem, tikai tad var sanākt laba izklaide. Ja ir atpūta no visa pārējā, tad laba izklaide nevar neizdoties.”

Izklaide ir izklaide, bet cik tad ilgi mēs izklaidēsimies zaļā pļavā? Aigars stāsta par to, kādas vietas viņam šķiet piemērotas lieliskai izklaidei un, kādas vietas nešķiet ik labas. „Vienu uzreiz grūti pateikt. Ar draudzeni un ar draugiem mēs bieži ejam uz Čilli Picu. Gan ejam, gan pasūtam arī uz mājām. Ļoti bieži arī ar draugiem vai kursabiedriem rīkojam dažādus tematiskos vakarus, tusiņus un tā tālāk, kas, manuprāt, jau pats par sevi ir lieliska izklaide un vieta pat nav tik svarīga, der arī tā pati Čilli Pica.

Ja jāsaka par kādiem klubiem, tad viens no maniem mīļākajiem klubiem vispār Latvijā ir Jelgavas Četri Balti Krekli, kur es ik pa laikam aizbraucu pie saviem skolas biedriem bijušajiem, kas tagad studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgā arī man patīk Četri Balti Krekli. Arī Studentu klubam nav ne vainas, mēs parasti apmeklējam tādas vietas, kur spēlē dzīvo mūziku, latviešu mūziku pārsvarā. Bet cita veida klubi man gan neiet īpaši pie sirds,” atklāj Aigars.

Slidošana – ziemā pirmā aktīvā atpūta

Aktīvā atpūta, īpaši jau vasaras laikā, ir īpaši labvēlīga aktīvās atpūtas veidiem un tie ir dažnedažādākie, sākot no pastaigas pa kalniem un lejām, beidzot ar sērfošanu un citādiem brīnumiem.

Aigars uzskaita savas mīļās nodarbes, ko var pakārtot zem nosaukuma – aktīvā atpūta. „Pie aktīvās atpūtas man pieder tādas lietas – vasarā man ļoti patīk braukt ar laivu, līdz ar to arī peldēt – jauši vai nejauši, bet laivu braukšana ar to ir saistīta,” nosmej mūziķis.

„Arī riteņbraukšana man ļoti patīk, bet šovasar nu nekādi man neizdodas to dabūt gatavu, nesanāk pabraukāties, bet vēl jau daļa vasaras priekšā, cerams, ka vasara kompensēs tos sliktos mēnešus, ko mums sagādāja un tāpēc rudens būs skaists. Mums ar draudzeni arī patīk paceļot – pa dabu paklaiņot un paskatīties, uzrāpties kaut kādā kalnā, vai vēl kaut kur aiziet un kaut ko apskatīt, tādā veidā. Bet tā jau arī sanāk aktīva atpūta. Bet to mēs darām Latgalē. Tad, kad mēs aizbraucam, tad nevar noturēties – visādas vietas izstaigājam pa zilo ezeru un zaļo pakalnu zemīti. Tur ir daudz kas, ko redzēt, no kā smelties iedvesmu. Ziemā tā ir slidošana – tas ir pirmais, kas ziemā man saistās ar aktīvo atpūtu. Slēpot kaut kā laikam nē, bet ar draugiem mēs it kā gadu no gada visu laiku runājam aizlaist paslēpot, bet vienmēr sanāk pārlikt atkal un atkal uz nākamo gadu, bet šogad noteikti brauksim,” smejot stāsta Aigars.

Koncertēšana – svētki arī mums pašiem

Mūziķiem gan koncertēšana reizēm spēj būt lielākā izklaide, taču reizēm tā var būt arī smagākais darbs, kā ar to ir Aigaram un Borowai kopā? Koncertēšana ir izklaide, vai tomēr darbs?

„Ar koncertēšanu ir tā, ka tas ir atkarīgs no tā – kur, kad un kāpēc? Tā kā mums bija pagājušajā vasarā, kad bija ļoti daudz koncertu, tad pilnīgi visas nedēļas nogales bija aizņemtas un bija jāspēlē pat pa diviem koncertiem naktī, kas mums kā jaunai grupai bija liels pārbaudījums. Tad nu gan – tur nebija variantu, tas tika uztverts kā darbs. Šovasar mēs to visu darām prātīgāk, šovasar sabalansējam – ir nedēļas nogales, kurās mēs spēlējam un ir tādas, kurās nespēlējam, kurās atpūšamies. Bieži vien atpūšamies kopā, kad apmeklējam kādus festivālus vai kaut kur vēl kopā ar grupu kaut ko darīt, līdz ar to koncerti tagad ir svētku diena arī mums pašiem, jo galu galā mēs tiekamies un kopā sanākam visa grupa, braucam darīt to, ko mums patīk darīt vislabāk, ko mēs drusciņ arī pieprotam, tiekamies ar cilvēkiem. Protams, tad arī savas pozitīvās emocijas uzlādējam, dodam un saņemam atpakaļ no viņiem, ļoti pozitīvi komunicējam un tas noteikti dod spēku rītdienai.”

Jautrība jebkurā kompānijā

Jautrība vai garlaicība? Bet kā garlaicību var kliedēt un ieviest jautrību tur, kur tā pietrūkst? Aigars pastāsta par to, vai viņš varētu ieviest jautrību kompānijā, kurā tā galīgi pietrūkst:

„Nav variantu, es domāju, ka jā. Galu galā, esmu sevi pieteicis arī tādā ampluā kā vakara vadītājs kāzās, arī pasākumu vadītājs dažādos festivālos, man vismaz pašam liekas, ka izdodas. Arī par pēdējiem pasākumiem es, manuprāt, varu droši sev uzsist pa plecu un teikt, ka labi darīts. Tāpat arī draugu lokā, principā, jau laikam jebkurā kompānijā, kur ir izveidojusies kāda neveikla situācija, vai ne tāda interesantākā saruna, es varu mēģināt vērst par labu un kaut ko pajokot. Domāju, ka jebkurš var jautrību īstenībā ieviest – ar vienu , mazu joku sākumā, vai ko smieklīgi izdarot, jebkā. Es pats tā cenšos darīt, mēģinu jokot. Varu teikt vienu – strādā, ik pa laikam noteikti – lielākoties strādā.”

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vai viņš ir jau laimīgi ticis vaļā no visa pārējā ?,
23.10.2007. plkst. 11:25
un kas tas ir - viss pārējais Aigar ?;
17.10.2007. plkst. 12:57
Mūsu nepastāvīgās ziemās ar to slidošanu ir tā kā ir , lai arī ļoti gribētos pa to dabisko ūdenskrātuvi paskriet.
11.10.2007. plkst. 10:54
sen neesmu bijis Čilli Picā ,kā fundamentu licējs ,
02.10.2007. plkst. 11:02
Par Aigaru neko daudz neesmu dzirdējis ,
27.09.2007. plkst. 14:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Iznācis Snoop Dogg albums “Ego Trippin”

Šonedēļ Latvijā iznācis amerikāņu repera Snoop Dogg devītais studijas albums “Ego Trippin”, kas nodēvēts par vienu no daudzveidīgākajiem ierakstiem mūziķa karjerā....