NANA stāsta par savu pirmo reizi...

NANA stāsta par savu pirmo reizi...

Aprīļa beigās Latvijā otro reizi viesojās populārākAIS euro rap izpildītājs „NANA”(Nana Abrokwa, pazīstams arī ar skatuves vārdu Darkman) . Daugavpils kluba „Golden Bonuss” un „Fashion” club kluba apmeklētājiem Rīgā bija tā iespēja (daudzi to gaidīja 10 gadus) „vaigā” redzēt hitu „Lonely”, „Darkman”, „Let it rain” izpildītāju, kā arī dzirdēt pavisam jaunas dziesmas.

xDSC05532.JPG - 94.75 KBAttēlā: "NANA" klubā "Golden Bonuss" Daugavpilī

Kādu laiku par grupu „NANA” mēs neko nedzirdējām, bet nu, pēc vairāku gadu pauzes, Darkman ir atgriezies, tiesa gan, pēc “Booya Family” izjukšanas, ar viņu koncertē citi mūziķi, taču abos Latvijas koncertos klausītāji bija patīkami pārstegti par “dzīvo” izpildījumu, kas pēdējā laikā ir sastopams samērā reti.

IrLaiks pavisam neilgi pirms NANAs izlidošanas atpakaļ uz Hamburgu, izdevās satikties un draudzīgi aprunāties ar viņu.

Tu Latvijā pirmo reizi biji pirms 10. gadiem, kā ir atkal pēc tik ilga laika šeit atgriezties?

Pagājušo reizi, kad biju Latvijā, man šeit ļoti patika. Saņemot uzaicinājumu koncertēt Latvijā, uzreiz piekritu. Es gan īsti neatceros iepriekšējo koncertu šeit, lai tagad varētu salīdzināt, kuru reizi man patika labāk, bet šis, pēdējais koncerts, bija super! No publikas nāca tāda enerģija! Esmu ļoti apmierināts ar Latvijas publiku un koncertuiem, par ko liels paldies jāsaka arī to organizatoriem - kompānijai "Top Concert". Cerams, ka nebūs jāgaida vēl 10. gadi, lai atgrieztos Latvijā trešo reizi, varbūt pietiks ar 10 nedēļām – kas zina!

Tava jaunā dziesma „L.OV.E” ir par pirmo mīlestību, arī par pirmo reizi. Vai atceries pats savu pirmo reizi?

Mana pirmā reize...es biju jauns puika. Tas bija tik sen. Es taču esmu tik vecs jau (smejas). Man bija 14. gadi. Nē, tomēr 12. Tā meitene bija no Amerikas, bet mēs iepazināmies Vācijā. Viņu sauc Gabi.

Vai dziesma „Lonely” ir balstīta uz patiesiem notikumiem? Un vai aizvien jūties vientuļš?

Jā, tas ir patiess stāsts. Tās bija manas tā brīža sajūtas, es biju vientuļš. Nu jau vairs nepavisam tā nejūtos. Lietas manā dzīvē ir mainījušās. Vispār ļoti daudz kas mainījās pēc manas meitas piedzimšanas. Es pats arī esmu mainījies.
Untitled 17.jpg - 129.88 KBAttēlā: "NANA" pavisam neilgi pirms prombraukšanas

Vai tas nozīmē, ka jaunajā albumā, kurš nāks klajā pavisam drīz, mēs vairs nedzirdēsim veco, labo „Nana”? Vai šīs pārmaiņas ir skārušas arī jaunos ierakstus?

Esmu ieguvis pieredzi, ko cenšos ielikt arī savā mūzikā.  Es vēlos, „paņemt” cilvēkus. Albumā būs šādi tādi pārsteigumi.

Kur NANA bija visus šos gadus? Ko pa šo laiku esi „sastrādājis”?

Es agrāk ļoti daudz ceļoju, nekad nebiju mājās. Tad pēkšņi es sapratu, ka man jābūt mājās un jārūpējas par savu ģimeni un nekas nav svarīgāks par manu sievu un meitu. 1998. gadā man piedzima meita un tas bija tieši tas laiks, kad es daudz ceļoju. 2000. gadā es pārtraucu koncertēt un pievērsos ģimenei. No mūzikas neatvadījos pavisam, strādāju ierakstu studijā Vācijā ar jaunajiem talantiem. Pasaulei arī vajadzēja no manis atpūsties (smejas).

Vai taisnība, ka ar Reju Hortonu, ar kuru iedziedāji vienu no savām populārākajām dziesmām “Remember The Time” neesi ticies visus šos gadus un pirmā tikšanās notika tieši Rīgā? Vai starp jums ir kāds konflikts?
Untitled 21.jpg - 121.62 KBAttēlā: Rejs Hortons (Ray Horton)- speciālais viesis "NANA" koncertā Rīgā

Jā, mēs tiešām visus šos gadus neesam tikušies. Nē, mums nebija nekādu konfliktu. Vienkārši es dzīvoju Hamburgā, Rejs – citā pilsētā. Neesam tikušies kopš izjuka Booya Family 2000. gadā.
Cilvēkiem droši vien radās jautājums, kāpēc mēs koncertā Rīgā nedziedājām kopā, bet varu teikt, ka tas nav konflikta vai nesaskaņu dēļ, vienkārši man ir jauna koncepcija, dziesmas esmu nedaudz pamainījis.

Tu savās dziesmās dziedi par Dievu. Kad kļuvi reliģiozs?

Es tāds piedzimu. Mana mamma un tēvs bija reliģiozi, manai mammai tas bija īpaši svarīgi. Mamma mani vienmēr mācīja būt laimīgam par to, kas man ir. Viņa man iemācīja novērtēt lietas. Iemācīja pateikties Dievam par to, kas es esmu, par to, kas man ir.

Ko tev nozīmē būt slavenam?

Untitled 20.jpg - 87.47 KBAttēlā: NANA Rīgā

Tas nozīmē lielu pieredzi. Es netiecos būt slavens, es gribu būt veiksmīgs mūzikā. Man sākumā bija problēmas ar slavu. Cilvēki mani pazina, man nebija savas dzīves, visi visu par mani zināja. Bija reizes, kad es nevēlējos nevienu redzēt un dzirdēt, gribēju būt tikai kopā ar ģimeni. Lai varu būt es pats. Katrai lietai ir savi plusi un mīnusi. Slaveniem, atpazīstamiem cilvēkiem šis ir lielākais mīnuss.

Vai esi kādreiz saticies ar kādu meiteni  no interneta?

Nē! Pirmkārt, tad, kad es gāju uz randiņiem, nebija internets. Ja tagad man būtu jāiet uz randiņiem, nedomāju, ka iepazītos caur internetu. Es varu ar cilvēku nerunāt, bet man jāredz cilvēka acis. Internetā es to neredzu. Man svarīgs ir acu kontakts.

Vai ar saviem faniem varētu aiziet uz kino?

Jā, varētu, bet tikai uz kino (smejas).
xDSC05548.JPG - 125.97 KBAttēlā: "Nana" ne tikai sniedz autogrāfus un fotogrāfējas ar faniem, bet arī draudzīgi patērzē

Kas, tavuprāt, ir nepieciešams, lai būtu veiksmīgs, labs mūziķis?

Jātic tam, ko dari! Tev jābūt īstam. Tu nevari uz skatuves tēlot vienu cilvēku un realitātē būt citāds, cilvēki to redz un jūt. Es cenšos būt īsts, netēlot. Man tas ir svarīgi.

Kurā valstī ir labākie fani?

Grūts jautājums. Es teiktu, ka Latvijas fani ir TOP 2 – vai nu pirmajā vai otrajā vietā.

Vai uzskati, ka rudmates ir gudrākas par blondīnēm?

Nē, tā tas nav.

No kā tu baidies?

Es nebaidos no nekā, izņemot Dievu.

Fani mēdz dāvināt dažādas dāvanas, kas ir tās lietas, kas tev palikušas atmiņā?

Reiz Šveicē man kāda fane uzdāvināja pašceptu šokolādes torti, bez logo, bez nekā, vienkārši torti. Tas bija baigi mīļi, daudz interesantāk nekā saņemt, piemēram, ķēdīti. Koncertā Latvijā man uzdāvināja ziedus. Man tas ļoti patika. Parasti vīrieši dāvina sievietēm ziedus un dāvanas, tas man likās īpaši jauks žests saņemt ziedus no sievietes. Negaidīju.

Untitled 18.jpg - 122.17 KBAttēlā: Atbildot uz jautājumiem un parakstot plakātus Irlaiks.lv lasītājiem

Drīzumā NANA izdos arī savu albumu, kuram nosaukums vēl gan nav dots, tāpēc mums atliek vien gaidīt albumu un, cerēt, ka jaunā albuma prezentācijas tūres ietvaros, viņš atkal iegriezīsies Latvijā.

Savukārt visus, kas interesējas par Reju Hortonu varam iepriecināt, jo šovasar Rīgā no 29. jūlija līdz 1. augustam viņš sniegs vokāla meistarklases, tāpēc sekojiet līdzi informācijai mūsu portālā un www.topconcert.lv

Koncerta video šeitKomentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ooo, super. Mūsu valsts fani ir TOP 2. Jauki!
25.06.2008. plkst. 15:23
he,he manis izdomatais jautajums uzdots:)
04.06.2008. plkst. 15:34
mans milakais izpilditajs
29.05.2008. plkst. 10:26

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

DIVAS JAUNAS BRITU GRUPAS PAPILDINA POSITIVUS FESTIVĀLA PROGRAMMU

Apstiprināta jaunu mākslinieku piedalīšanās lielākajā mūzikas un mākslas festivālā Baltijā POSITIVUS FESTIVAL, kas 17.-18.jūlijā notiks Salacgrīvā. Tās ir divas  daudzsološas...