Kurai kafejnīcai Latvijā tērpu māksliniece Natālija Jansone piešķir 9 balles?

Kurai kafejnīcai Latvijā tērpu māksliniece Natālija Jansone piešķir 9 balles?

Tērpu māksliniecei Natālijai Jansonei vislabāk garšo korejiešu, itāliešu un taizemiešu ēdieni, kas tomēr ir ļoti neierasti un eksotiskāki par mūsu, latviešu, ēdieniem.

Viņa vislabprātāk pusdieno Galerijā Centrs, proti, kafejnīcā „Dada”, kuru viņa novērtē ar 9 ballēm, jo šajā vietā mērces esot pārlieku sālītas, savukārt ēdiena izvēle ir ļoti plaša un katrs var izvēlēties pēc savas gaumes.

Par vislabāko vietu vakariņu ēšanai, tērpu māksliniece atzina Londonas indiešu restorānu „Amaya”, kas ir viens no 6 vadošajiem Londonas indiešu restorāniem, kurš pagājušajā gadā ieguvis Londonas iecienītākā restorāna titulu. Natālija Jansone novērtē šo restorānu ar 9 ballēm, atzīstot, ka nekas viņasprāt tajā nepietrūkst, interjers ir ļoti labs, skan patīkama mūzika un tajā ir patīkami pavadīt vakaru, baudot restorāna piedāvājumus.

Citiem apmeklētājiem, kuri vēlas Londonā kaut kur labi pavakariņot - viņa ieteiktu nobaudīt jēra gaļu, kas burtiski kūst uz mēles!!!

Māksliniece atzina, ka pati vislabprātāk mājās bērniem gatavo vistu saldskābajā mērcē. Tērpu mākslinieces iecienītākie alkoholiskie dzērieni ir sarkanvīni Monte, kas uzglabāts ozolkoka mucās, kā arī Cabernet Sauvignon.

Kā savu visiecienītāko alkoholisko kokteili māksliniece atzina Mohito. No bezalkoholiskajiem dzērieniem tērpu māksliniecei vislabāk garšo ūdens, minerālūdens – „Vichy” vai Itāliešu „Pana,” kā arī japāņu zaļā tēja, taču tāda, kas ir atvesta tieši no Japānas, jo Latvijā bieži vien piedāvā japāņu zaļo tēju, kas patiesībā ir ražota Ķīnā.

Natālija Jansone pastāstīja, ka viņai ļoti eksotiski un netipiski Latvijai prāta palikušas Marokas pilsētā Marokešā, tieši centrālajā laukumā baudītās jēru smadzenes. Tērpu māksliniece pastāstīja, ka viņai ir gadījies pārpratums - viņa bieži pasūta picu vai pastu ar anšoviem, bet to vietā bieži atnes šos pašus produktus, bet tikai ar mūsu latviešu ķilavām, kuras tomēr apstrādā pavisam citādāk nekā anšovus, tādējādi radot izbrīnu par apkalpojošā personāla nekompetenci.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
sāk jau par pasaules restorāniem klārēt.........
04.09.2007. plkst. 17:13
Es arī,
20.08.2007. plkst. 08:16
nekad neesmu DaDa bijis un nevaru spriest par to .,
25.07.2007. plkst. 11:36
Mūsu - latviešu ēdieni tomēr ir visgaršīgākie ,,
11.07.2007. plkst. 15:56
māksliniece ir un paliek māksliniece ,..,.,.,.,.,.,
06.07.2007. plkst. 14:18

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Voldemārs Avens (ASV) Personālizstāde

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) no 2009.gada 16.jūlija līdz 23.augustam būs skatāma Amerikā dzīvojoša latviešu mākslinieka, arhitekta un...