Gunta Baško par atpūtu, desertiem un sevis lutināšanu

Gunta Baško par atpūtu, desertiem un sevis lutināšanu

Basketboliste Gunta Baško ir viena no Latvijas sieviešu izlases līderēm un šovasar Itālijā kopā ar izlasi izcīnīja 4.vietu Eiropas čempionātā. Atraktīvā sportiste studējusi arī Amerikā, bet nu jau vairākus gadus cīnās dažādās Francijas sieviešu basketbola komandās.

Ja skatoties sieviešu basketbolu, redzat laukumā ļoti aktīvu spēlētāju, kura dara visu: gūst punktus, dala piespēles un vāc atlecošās bumbas, tad ziniet: tā ir Gunta Baško!

Intervijā IrLaiks.lv Gunta stāsta par savu brīvo laiku, hobijiem un izklaidi.

Laba izklaide ir tas, kas liek justies labi!

Laba izklaide ir ļoti plašs jēdziens – to var saprast dažādi. Citam laba izklaide ir kārtīgi izdejoties pa klubiem, citam tā ir pastaiga svaigā gaisā caur egļu zaru izveidoto aleju. Katrs spēj atrast savu formulu labai izklaidei. Arī Gunta par izklaidi saka: „Laba izklaide. Būtībā tas ir atkarīgs no tā, kā es jūtos. Citreiz priekš manis labai izklaidei der vienkārši palasīt labu grāmatu, citreiz uztaisīt kādu gardu kumosu un to apēst , citreiz iziet pastaigāties, citreiz paskatīties kādu feinu filmu. Man šķiet, ka laba izklaide ir tā, kas cilvēkam tajā brīdi liek justies labi.”

Kur draugi – tur jautri!

Arī izklaides vietas ir gari un plaši aprunājama lieta. Cik cilvēku, tik viedokļu, taču, ja reiz kur dodamies, ar laiku mums izveidojas savu iecienītāko vietu „tops”. Tās ir vietas, kur mums patīk atgriezties vēl un vēl, vietas, kur varam kliedēt garlaicību tumšajos rudens vakaros, kur varam smelties veldzējumu vasaras karstumā, kur ziemā varam sasildīties un pavasarī gūt baudījumu starp jauno un plaukstošo. Guntai ir izveidojies savs mīļāko izklaides vietu tops, ko viņa noteikti iesaka apmeklēt arī citiem: „Ar tām izklaides vietām ir tā, ka tagad to ir tik daudz, ka grūti pateikt, kuras ir tās iecienītākās. Kad aizbraucu uz Rīgu, man patīk staigāties pa Vecrīgu, tās mazajām ieliņām, iegriežos "Spalvās pa gaisu" kaut ko uzēst, vai iemalkot kādu gardu kokteilīti. "Vairāk saules" arī tāda „garšīga” vietiņa, "Macaroni" ir tik gardi, ka nu! Un nevaru nepieminēt "Kabuki" – šķiet tur es varētu ēst ik dienas. Esot mājās galvenā izklaides vieta laikam jau ir tā, kur ir draugi un kur ir jautri. Es dodu priekšroku izklaidei kopā ar draugiem un tuviem cilvēkiem. Būtībā, lai arī vienalga kur es nebūtu – vai labākajā klubiņā, vai mazākajā dzīvoklītī, ja es esmu kopā ar labiem cilvēkiem, tad tusiņš būs gana labs, ja pat ne ļoti labs. Galvenais ir nevis tas, kur tu atrodies, bet gan ar ko tu esi kopā.”

Labākā aktīvā atpūta kā bērnībā

„Mans iecienītākais atpūtas veids laikam ir vasarā. Kaut gan man ļoti patīk gan braukt ar ragaviņām no kalniņa, gan pikoties,” nosmej Gunta, „ tikai viena problēma – nav sniega un aukstuma!!! Vasarā man dikti patīk dzīvoties pa ūdeni (īpaši, ja tas ir ļoti silts), un tad var gan spēlēt bumbu, gan peldēt, gan spēlēt kādu rakešu spēli, vai var vienkārši plunčāties – ir tik jautri! Kā bērnībā. Un tad jau var slidināties pa viļņiem ar dēli, vai ūdens slēpes, vai ņurkot un skatīties, kas atrodams pie jūras dibena. Ar vienu vārdu sakot, superjautri un slapji!” par savu aktīvo atpūtu stāsta Gunta Baško. Lai gan nevar nepieminēt, ka arī viss dzīvesveids ir aktīvs, kā jau basketbolistei. Treniņi, spēles – tik daudz darba. Taču pa vidam – aktīvam cilvēka, aktīva atpūta.

Gaidīsim zaļumballes!

Izklaides vietas mums Latvijā rodas arvien vairāk, ar vien ātrākos tempos un ar vien jaunu ideju netrūkst. Taču, kad jāsāk domāt, ko darīt nedēļas nogalē, kurp doties – nereti iestājas apmulsums – piedāvājums ir tik liels, ka nespējam izvēlēties piemērotāko. Tādās reizēs „jābrauc tur, kur saka sirds”, saka Gunta. „Es domāju, ka tagad Latvijā ir patiešām daudz skaistu un interesantu vietu, kur aizbraukt un atpūsties un vienkārši varbūt atslēgties no ikdienas. Pēdējos gados daudzas vietas tika un tiek restaurētas un atdzīvinātas, un tas rada vēl vairāk iespēju un paplašina izvēles loku. Man pašai ļoti patīk aizbraukt līdz Kolkas ragam un vienkārši pabūt pie jūras – tur liekas tā savādāk. Tad man patīk aizbraukt uz Saulkrastiem kopā ar draugiem pasauļoties, uzspēlēt bumbu, kārtis, papeldēt, protams! Un tad jau neizpaliek zaļumballes, kurās itin labi var izkustēties un labi atpūsties. Līvu akvaparks man arī patīk, jo ir daudz dažādu nobraucienu un atrakciju – galvenais, lai nav daudz cilvēku, tad to visu var izbaudīt vēl labāk,” stāsta basketboliste.

Hobijs – pavārmāksla un laba grāmata rokās

Runājot par hobijiem, Gunta ļoti priecīgi stāsta: „Mans lielākais hobijs laikam ir grāmatu lasīšana un kaut kā garšīga uztaisīšana, un dažādu sērijveida filmu skatīšanās – „Monk”, „CSI - Miami, New York, Las Vegas.” Man ir sadāvinātas dažādas pavārgrāmatas un man patīk izmēģināt jaunas receptes, īpaši desertus.” Tātad tuvākajā nākotnē varēsim lūgt, lai Gunta iemāca mums kādu jaunu, garda deserta recepti, ko izmēģināt. „Kā arī mirkļos, kad gribas no pilnīgi visa atslēgties, manuprāt, labākais veids ir paņemt labu grāmatu, izslēgt telefonu, iziet pie jūras apsēsties kaut kur saulītes pusē un "iegrimt" grāmatā. Vai otrajā variantā tikt līdz kādai SPA un ļauties sevi palutināt ar visādām masāžām un ekstriņām... Sevis lutināšanas hobijs,” smaidot piebilst Gunta.

Guntas Baško labās izklaides recepte brīvdienām

„Es varētu ieteikt vienmēr palikt tādiem kādi jūs esiet, un kad pienāk brīvdienas, izmantot tās pēc labākās sirdsapziņas. Ja kaut ko gribās, tad to arī darīt (protams, saprāta robežās ),” saka un novēl Gunta.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Interesants cilvēks!
10.08.2008. plkst. 10:33
Beisiks
Mūsu basketbolistes ne tikai labi spēlē, bet ir arī smukas.
12.03.2008. plkst. 13:43
jā, Gunta gan ir viena labā basketboliste un droši ka arī cilvēks labs,,
10.03.2008. plkst. 19:46
Par mūsu basketbolistēm vienmēr turu īkšķus, un Guntu cienu jo sevišķi !!
10.03.2008. plkst. 08:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Izdots grupas “Tālbraucēji” debijas albums “Par savējiem”

Laikā, kad doma “par savējiem” ir īpaši aktuāla, latviešu popmūzikas grupa “Tālbraucēji” nāk klajā ar savu debijas albumu “Par savējiem”, kurā apkopotas 12 grupas līdera...