Cilēviča iemīļotā kaukāziešu virtuve

Cilēviča iemīļotā kaukāziešu virtuve


Saeimas deputāts Boriss Cilēvičs ir kaukāziešu virtuves cienītājs. Viņš ar nepacietību gaida, kad pēc rekonstrukcijas tiks atvērts «Arba» restorāns. Politisko konkurentu Einaru Repši salīdzina ar Padomju laika bifšteku, bet domubiedru Jāni Jurkānu ar izsmalcinātu delikatesi.

Kurš ir jūsu Rīgas iecienītākais restorāns?

Diemžēl mans iecienītākais kaukāziešu restorāns «Arba», kas atrodas Brīvības ielā un ir ļoti tuvu manām mājām, šobrīd ir slēgts rekonstrukcijas dēļ. Man patīk kaukāziešu ēdieni, tāpēc patīkami, ka vēl viens «Arba» restorāns atrodas arī Triangula Bastionā. Nevarētu teikt, ka apmeklēju to ļoti bieži, bet reizi mēnesī gan.

Kā jūs šo restorānu novērtētu desmit ballu sistēmā?

Neesmu liels eksperts, tomēr ēdienam dotu astoņas balles. Brīvības ielas «Arbā» interjers bija diezgan pieticīgs, bet Triangula Bastionā tieši pretēji — izsmalcināts, ar augstu māksliniecisku līmeni, tādēļ gribētu dot 9 ar plusu. Cenas šeit ir ļoti demokrātiskas.

Kādu ēdienu jūs ieteiktu citiem šī restorāna apmeklētājiem?

No visiem specifiskajiem kaukāziešu ēdieniem es izceltu foreli lavašā.

Kur jūs parasti pusdienojat?

Saeimas ēdnīcā, kas ir normāla ēstuve, bet, protams, bez lielām ekstrām. Es neesmu izvēlīgs, man garšo šašliki, kartupeļi visādos veidos, dārzeņi. Ļoti patīk arī ķīniešu virtuve, tiesa, Rīgā tos apmeklēju reti, parasti ārzemju komandējumos pusdienām izvēlos tieši ķīniešu restorānus.

Vai kādreiz sabiedriskās ēdināšanas vietās ir gadījies arī kāds nepatīkams incidents vai pārpratums?

Neatkarības laikā nekas tāds īpašs nav bijis, bet studenta gados gan ir sanācis ne viens vien interesants gadījums. Tolaik biju ļoti nabadzīgs, dzīvoju Iļģuciemā kopmītnēs un pa ceļam uz tām bija viena lēta ēdnīca ar attiecīgu kvalitāti, bet nu — neko darīt. Aizgāju, nesteidzoties ēdu un pēkšņi darbiniece ļoti sadusmojās, gribēja ēdnīcu slēgt ciet un dzīt mani ārā. Ar spēku paņēma manu ēdienu un aiznesa prom. Manā priekšā stāvēja gards kumoss, bet es to nepaspēju apēst. Diezgan nepatīkama situācija, tā teikt — Padomju serviss nebija uzbāzīgs (smejas).

Ko jūs pats mākat pagatavot?

Nevaru palielīties ar lieliem brīnumdarbiem, tikai vienkāršākas lietas — uzvārīt kartupeļus, izcept olas. Agrāk biju aktīvs ūdenstūrists, un tad, protams, nācās uz ugunskura šo to gatavot — putras, zupas un tā tālāk. Bet civilizētākos apstākļos pietrūkst laika ņemties virtuvē, turklāt citiem ģimenes locekļiem tas sanāk krietni labāk. Es tikai varu piepalīdzēt.

Ar kādu ēdienu jūs salīdzinātu šādus politiķus — Einars Repše, Aigars Kalvītis, Linda Mūrniece, Jānis Jurkāns?

Repše varētu būt Padomju tipa bifšteks, kas pēc izskata nav slikts, bet, ja mēģina iekost, var arī zobus salauzt. Kalvītis ir kā pankūka — liela, garšīga, var ēst visādos veidos. Mūrniece ir kā asie pipari. Jurkāns — kaut kas ļoti izsmalcināts, ēdiens, kas pieejams dārgā franču restorānā, piemēram, zoss pastēte.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
nu atbilde uz pēdējo jautājumu ir izcila!!! Pavisam citā gaismā parāda Cilēviču. Kalvītis ir kā pankūka — liela, garšīga, var ēst visādos veidos. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
04.09.2007. plkst. 17:18
Cilēvičs arī izskatās pēs īsta kaukāzieša ?!!
27.06.2007. plkst. 13:19
Nihtpolitik
Loti precizi politiku un edienu salidzinajumi !
14.06.2007. plkst. 15:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

12. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

12. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no š.g. 19. augusta līdz 3. septembrim. Jau tradicionāli Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” saviem klausītājiem ir...