Sēru vēsts: aizsaulē aizgājusi aktrise Milda Klētniece

Sēru vēsts: aizsaulē aizgājusi aktrise Milda Klētniece

Dailes teātra Aizsaules aktieru zvaigznājam piepulcējusies vēl viena spilgta zvaigzne – Milda Klētniece.


Pēc Latvju dramatisko kursu studijas beigšanas strādājusi gan Latvju Drāmas ansamblī, gan - neilgu laiku - Bērnu un jaunatnes teātrī, taču savas īstās mājas atradusi Dailes teātrī, kur Eduards Smiļģis viņu uzņēmis ar vārdiem: „Kur jūs visu laiku bijāt?”

Jau pirmajās sezonās spēlējusi nozīmīgas lomas – Lienu „Mērnieku laikos”, Ilzi „Brīnumzālītē” (pēc R. Blaumaņa), vecākās skatītāju paaudzes atmiņā vēl noteikti dzīvo gan viņas azartiski romantiskā Šura A.Gladkova „Sendienās”, gan Šekspīra Džuljeta un Marianna Sinklere S.Lāgerlēvas „Gestā Berlingā”, Čehova Irina, tēli Gunāra Priedes lugās un vēl daudzi citi, ausīs skan nepārspējamie nerātni valšķīgie Vendlera kundzes smiekliņi J. Hašeka „Šveikā”. Aktrises lomu saraksts ir ļoti garš. Viņa ir atveidojusi vispretrunīgākos raksturus visdažādāko žanru izrādēs, sākot no Zojas M. Aligeres „Pasakā par patiesību” un Komisāres V.Višņevska „Optimistiskajā traģēdijā” līdz Lienei J.H. Baumaņa „Lustīgajā nerrī uz tirgus plača” („Lai top!”), kņazei Apraksijai Raiņa „Iljā Muromietī” un Vasilucai J. Druces „Kasa marē”. Šīm varonēm sekojušas gan Mērija J. O’Nīla „Garas dienas ceļā uz nakti”, gan misis Morheda K. Būzas „Sievietēs, sievietēs”, brīvkundze Ģedrūte A. Eglīša „Kazanovas mētelī” un Helēna A. Fugarda „Ceļā uz Meku”.

Milda Klētniece bieži aicināta piedalīties raidlugās, dzejas lasījumos, viņas aktrises pievilcīgums iemūžināts kinofilmās (spēlējusi arī skaistāko latviešu dzejnieci Aspaziju filmā „Rainis”). Pēdējā loma teātrī – Vecmāmiņa R. Tomā „Astoņās mīlošās sievietēs”.

Vīra slimība un pašas uz skatuves gūtā trauma aktrisei lika pārtraukt skatuves gaitas pilnā talanta spožumā. Taču viņas gaišā personība, optimisms un dzīvesprieks allaž paliks kolēģu atmiņā.

Atvadīšanās no mākslinieces 2. septembrī no plkst. 11.00 līdz 12.00 Dailes teātra Mazajā zālē, Lielajā Krematorijas zālē plkst. 13.00.

Arī IrLaiks.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību aktrises tuviniekiem un bijušajiem darba kolēģiem.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Iļģuciema sieviešu cietuma KIAP ‘Mirjama’ tēlotājmākslas studijas audzēkņu darbu izstāde “PIESKĀRIENS BRĪVĪBAI”

Brīvība. Katra paaudze šī vārda semantiku piepildījusi ar savu saturu. Kara un spaidu apstākļos ir citāda izpratne par brīvību, miera un labklājības apstākļos citāda. Bet neviena...