Cēsu Pils kompleksā būs apskatāmas Cēsu kauju atcerei veltītas izstādes

Cēsu Pils kompleksā būs apskatāmas Cēsu kauju atcerei veltītas izstādes

Šogad jūnijā aprit deviņdesmit gadu kopš Cēsu kaujām - vienas no spilgtākajām lappusēm cīņā par Latvijas neatkarību. Atceroties un pieminot vēstures notikumus, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, kā arī Izstāžu namā būs apskatāmas divas izstādes.


Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 19.jūnija līdz 31.jūlijam apskatāma izstāde „Skolu jaunatne Latvijas brīvības cīņu laikā un tradīciju pārmantojamība mūsdienās”.

Latvijas brīvības izcīnīšanā savus spēkus ziedoja arī skolu jaunatne. Valmieras un Cēsu jaunieši 1919. gada jūnija pirmajās dienās kā brīvprātīgie iestājās tēvijas sargu rindās, izveidojot 8. rotu, tautā sauktu par Cēsu pulka Skolnieku rotu.

Izstādē fotogrāfijās un dokumentos aplūkojamas vēstures liecības par Cēsu pulka skolnieku rotu, tās piemiņas karoga darināšanu un skolnieku rotas ceļojošā karoga nodošanas tradīcijas vēsturi un attīstību Vidzemes skolās atjaunotās Latvijas laikā. Savukārt 1994.gadā muzeja speciālistu Daumanta Vasmaņa, Tāļa Pumpuriņa un Valdas Rozenbergas uzņemtajā dokumentālajā filmā „No zobena saule lēca” izstādes apmeklētāji varēs izsekot līdzi Cēsu kauju norisei un neklātienē tikties ar tolaik vēl dzīvajiem Cēsu pulka brīvprātīgo skolnieku rotas karavīriem.

Cēsu izstāžu namā no 19.jūnija līdz 31.jūlijam apskatāma izstāde „Repinas vīri Brīvības cīņās”, ko uz Latviju atveduši Repinas novadpētniecības muzeja (Igaunija) pārstāvji. Kopš Trešās atmodas, kad atjaunota 1919. gada Cēsu kauju atceres atzīmēšana, Cēsīs blakus Latvijas karogam plīvo Igaunijas zili – melni – baltās krāsas. Latvieši un igauņi 20. gadsimtā ir veduši sīvas cīņas par savu valsti. Īpaši grūts un izšķirīgs bija 1919. gads, kad igauņi kopā ar latviešiem Brīvības cīņu laikā izcīnīja uzvaras arī Cēsu apkārtnē.

Repinas novadpētniecības muzeja sagatavotajā izstādē apskatāmas fotogrāfijas un dokumenti par notikumiem Brīvības cīņu laikā, kas risinājās pirms deviņdesmit gadiem Repinas novadā un Igaunijā.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Apkopots žūrijas vērtējums Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pirmajai kārtai

Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) paziņo, ka  ir apkopots žūrijas vērtējums Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas pirmajai kārtai. LaMPA...