Starptautiska izstāde „Zīmes tautas lietišķajā mākslā”

Starptautiska izstāde „Zīmes tautas lietišķajā mākslā”

Laikā no 2009.gada 18. jūnija līdz 16. augustam Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Latviešu tautas mākslas savienību un valsts aģentūru „Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs” rīko II Starptautisko tautas lietišķās mākslas izstādi „Zīmes tautas lietišķajā mākslā”. Izstādes atklāšana 2009. gada 18. jūnijā plkst. 16.00 v/a „Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs” izstāžu zālē Rīgā, Brīvības gatvē 440.


Izstādes tēma ir saule - viena no pamata zīmēm un simboliem pasaules kultūrā. Saule kā neizsīkstošs, varens un mūžīgs gaismas un siltuma avots jau kopš aizvēsturiskiem laikiem piesaistījis cilvēku uzmanību.

Izstādē ar saviem darbiem piedalīsies meistari no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Igauniju pārstāvēs tekstilmākslinieces Līsas Tomasbergas darbi, kas ietilpst ciklā „Ar mīlestību Setumā”, ko iedvesmojusi jau gadiem ilgusī interese par šī Igaunijas dienvidaustrumu rajona rokdarbu mantojumu, kultūru un dabu. Darbi ir darināti vilnas velšanas tehnikā un to ideju autore ir smēlusies setu tradicionālajā tautas mākslā, kur savdabīgā veidā ir savijušās pareizticīgās baznīcas tekstila tradīcijas ar senajiem setu rakstiem.

Lietuvu prezentēs Audrone Lampickiene un Odeta Tumenaite - Braženiene ar kaimiņzemei raksturīgiem Lieldienu olu krāsojumiem, Sauļus Lampicks ar koka sprēslīcām, Edita Dapšiene un Antanas Dundulis ar austām jostām, kā arī Ēvalds Kapčs ar metāla kalumiem.

Latviju pārstāvēs 63 tautas lietišķās mākslas studijas un 5 individuāli strādājoši meistari. Saule kā ornaments rotās dvieļus, galdautus, cimdus un keramiku. Izstādē būs apskatāmas arī no dzintara - reizēm saukta par saules akmeni - darinātās rotas.
    
Latvijas tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki īpaši šai izstādei gatavo sienas dekoru, kas sastāv no 99 kvadrātiem (katrs 20 x 20 cm) – rāmīšiem, kur katrā būs dažādu autoru un citādā tehnikā veidota saules zīme – pinēju pīta, audēju austa, kalēju izkalta, rokdarbnieku izšūta, mezglota, tamborēta vai adīta.

Izstāde atvērta no trešdienas līdz svētdienai laikā no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Žurnāla "Ātrāk un skaļāk" gada jubilejas koncerts

17.jūlijā R’n’R notiks žurnāla ‘Ātrāk un skaļāk” gada jubilejas koncerts,
uz kuru ir aicināti pilnīgi visi.Par grupu dalību šajā pasākumā sīkāk:  www.rocknriga.lv...