TEXTILE IMPRESSIONEN

TEXTILE IMPRESSIONEN

TEX 21 GRUPA:
Ute Baunach, Christine Brandstetter, Jutta Briehn, Ulrike Heigl, Friderun Heil, Henrika Klementz, Claudia Kreuzig, Hanna Mühe, Gisela Schmidt, Heide Stoll-Weber, Christine Wagner, Eva Wortmann, Ursula Wunderlin
Kilti jeb pečvorka (no angļu val. - patchwork) tehnikā darinātas segas tekstilmākslinieku interesi piesaistīja 20.gadsimta 70.gados ASV, drīz pēc tam gūstot popularitāti visā pasaulē. Kā praktiski lietojams tekstila darinājums kilts radās starp trūcīgajiem Amerikas iedzīvotājiem, kam nepietika auduma, lai izgatavotu siltas segas aukstajiem ziemas vakariem, tāpēc tika izmantoti auduma pārpalikumi, ko sašuva kopā, starpslāni aizpildot ar aitas vilnu. Mūsdienās kilts no sadzīves tekstilizstrādājuma ir pārvērties par mākslas darbu, tomēr kilta virspuse joprojām tiek veidota tradicionāli. Kilta pamatmateriāls ir tekstils ar tā raksturīgajām īpašībām: krāsainību, glāsmaino faktūru, elastību un izturību. Kiltos tiek izmantots arī papīrs, plastmasa, tīklaudums, aitas vilna un caurspīdīgi materiāli. Audumi var būt īpaši krāsoti, aprakstīti vai apgleznoti, var tikt izmantoti apģērba gabali, ņemot vērā to sākotnējo pielietojumu, kas tiek iekļauts jaunā kontekstā. Laika gaitā pečvorka tehnika un kiltu darināšana ir izveidojusies par atsevišķu tekstilmākslas virzienu, kurā iekļaujas arvien jauni mākslinieki.

Izstādē Ārzemju mākslas muzejā savus kiltus piedāvā asociācija TEX21 no Vācijas. Asociācija ir veidojusies 2001. gadā Reinas-Mainas apgabalā uz agrākas apvienības bāzes, kura jau no 1982. gada aktīvi darbojās Bādhomburgā pie Frankfurtes. TEX21 asociācijas biedru darbi jau daudzus gadus ir izstādīti gan Vācijā, gan ārzemēs, tajā skaitā daudzās augsta līmeņa nacionālajās un starptautiskajās izstādēs, tādās kā „Quilt National and Visions” ASV, „Fabric Gardens” ASV un Japānā, „European Art Quilts” Nīderlandē, „Quiltbiennalen” Heidelbergas tekstilmuzejā, kā arī  „Europäischen Quilttriennalen”. Tos var atrast publiskajās un privātajās kolekcijās visā pasaulē, informācija par TEX21 ir publicēta dažādos katalogos un zinātniskajās publikācijās. Šobrīd visi asociācijas biedri strādā par pasniedzējiem gan Vācijā, gan ārzemēs. Jāatzīmē, ka asociācija apvieno ļoti dažādus māksliniekus, un katrs no viņiem ir atradis sev īpašu radošo izteiksmi. Šai izstādei ir radīti vairāki jauni darbi, kas interpretē tēmas: savstarpējās attiecības, kombinācijas, saplūšana, kontaktēšanās, savstarpējā atkarība, mijiedarbība, kontrasts.

Aicinām izbaudīt tekstilmākslas vilinājumu, kas tā vien aicina pieskarties mīkstajam audumam, pat ja apzināmies, ka mākslas darbs ir atklājams un saprotams, to vērojot.

Līdztekus izstādei aicinām uz pasākumiem:

10.jūnijā plkst.15.00 tekstilmākslinieces Elīnas Lūsis - Grīnbergas LEKCIJA "NOVITĀTES EIROPAS TEKSTILMĀKSLĀ".

11.jūnijā plkst.16.00 starptautiski pazīstamās pečvorka mākslinieces, profesores Ainas Muzes MEISTARDARBNĪCA "PEČVORKA TEHNIKAS UN MŪSDIENĪGI RISINĀJUMI TEKSTILMĀKSLĀ"

Aicināti mākslinieki, studenti, zinātnieki, kas strādā ar jaunajiem tekstilmateriāliem, visi interesenti.

Ieejas maksa izstādē Ls 2, studentiem Ls 1.50, skolēniem un pensionāriem Ls1.

Muzejs atrodas Rīgā, Pils laukumā 3. Darba laiks vasaras sezonā:
Pirmdien: slēgts
Otrdien: 11.00 – 17.00
Trešdien: 11.00 – 17.00
Ceturtdien: 13.00 – 19.00
Piektdien: 11.00 – 17.00
Sestdien: 11.00 – 17.00
Svētdien: 11.00 – 17.00

Papildinformācija: www.amm.lv, tālr. 67226467

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Jaunais AC/DC albums pieejams arī Latvijā

20.oktobrī arī Latvijā klajā nācis Austrālijas roka leģendu “AC/DC” jaunais albums “Black Ice”....