Mākslas dienas 2009 Latgales Kultūrvēstures muzejā

Mākslas dienas 2009 Latgales Kultūrvēstures muzejā

Kā katru pavasari, arī šogad, visā Latvijā 18.aprīlī ir sākušās un līdz 17.maijam turpināsies Mākslas dienas 2009. Rēzeknē ikviens tiek aicināts „ķert mākslu”, ko tiešā un netiešā veidā var izdarīt, atnākot uz Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) Mākslas Dienu ietvaros atvērtajām izstādēm. Tajās iespējams ceļot laikā un telpā, tverot reālo un meklējot pārdabisko.


•    Līdz 16. 05. 2009.
J.Soikana Ludzas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Bērns ar eņģeli devās ceļā...”
(LKM Izstāžu nams, Mazā zāle, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē)
Izstādē eksponēti vairāk kā piecdesmit dažādās tehnikās tapušie bērnu darbi (grafiski, gleznieciski, aplikācijā, mozaīkas tehnikā, plastilīnā veidoti), kas saistīti ar izpratni par svēto, sakrālo, dievišķo mīlestību, par cilvēku savstarpējām attiecībām, likteni, dzīves ceļu, eņģeļiem, svētajiem, augšāmcelšanos, piedošanu, brīnumu, dzimto zemi. Zīmējums kā dvēseles karte runā simbolu valodā. Ceļojošās izstādes pirmsākumi meklējami 2001.gadā un līdz šim izstāde pabijusi ne vien Latvijas pilsētās, bet arī Dānijā un Vācijā.

•    Līdz 30. 05. 2009.
Starptautiskā ceļojošā foto izstāde „Eiropas kultūras mantojums fotogrāfijās”, sadarbībā ar VKPAI
(LKM Centrālā ēka, Lektorija zāle, Atbrīvošanas alejā 102 Rēzeknē)
Izstādē apkopoti 12.starptautiskā jauniešu fotokonkursa dalībvalstu laureātu darbi. Konkursā piedalījās 43 pasaules valstis. Katrā valstī notika konkursa atlases kārta un labākie autori ar savām fotogrāfijām ieguva tiesības piedalīties ceļojošajā izstādē un reprezentēt savas valsts kultūras mantojumu Eiropā. Konkursu rīko Eiropas Padome, veltot to Starptautiskajām Eiropas kultūras mantojuma dienām. Izstāde atspoguļo gan kopīgo, gan atšķirīgo dažādos Eiropas reģionos un dažādās pasaules valstīs (Lietuvā, Somijā, Šveicē, Serbijā, Kiprā, Spānijā u.c.), piedāvājot iespēju ieraudzīt kultūras vērtības no neierasta skatu punkta, pamanīt unikālo tuvākajā apkārtnē un novērtēt jauniešu fotomirkļu oriģinalitāti un māksliniecisko meistarību.

•    No 22. 04. līdz 23. 05. 2009.
Akvarelistu darbu izstāde „Akvarelis”, veltīta mākslinieka Jāņa Undas piemiņai
(LKM Izstāžu nams, Lielā zāle, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē)
Pieminot izcilo akvarelistu Jāni Undu, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle sadarbībā ar Latgales Kultūrvēstures muzeju aicināja atsaukties aktīvi strādājošos akvarelistus un veidot kopēju izstādi, lai popularizētu šo glezniecības tehniku mūsdienās. Izstādē piedalīsies mākslinieki no Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas u.c. pilsētām – gan jaunie mākslinieki, gan tie, kuri personīgi pazina Jāni Undu.

Izstādes laikā - 8.maijā - zinātniskā konference „Akvarelis. Akvarelists”
(LKM Izstāžu nams, Lielā zāle, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē)
To organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle, un tajā piedalīsies mākslas zinātnieki, muzeju darbinieki un mākslas novirzienu studenti, kuri iepazīstinās ar akvareļa tehnikas vēsturisko izcelsmi, akvareļa daudzveidību 19.gs., mūsdienu akvareli Latgalē, Rēzeknes akvarelistu daiļradi u.c.

•    02. 05. 2009. plkst. 11:00
Ģimenes sestdiena „Ūdenskrāsas...”
(LKM Izstāžu nams, Lielā zāle, Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē)
Maija pirmajā sestdienā radoša darbošanās krāsu pasaulē muzeja speciālista pavadībā. Aicinām uz muzeju visu ģimeni kopā, līdzi ņemot akvareļu jeb ūdenskrāsas, otas un papīru!

T. 64622778, e-pasts: muzejs@rezekne.lv
Latgales Kultūrvēstures muzejs atvērts:
Otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien - no 10.00 līdz 17.00
Sestdien - no 10.00 līdz 16.00
Svētdien, pirmdien – slēgts

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds ierosina ierakstīt Rīgas Brāļu kapu ansambli UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda prezidents  brigādes ģenerālis Juris Vectirāns un Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes...