INTĪMAIS MĀKSLĀ

INTĪMAIS MĀKSLĀ

Ar izstādi Intīmais mākslā muzejs vēlas atjaunot dekoratīvās mākslas un dizaina izstāžu tradīciju, kas dod pārskatu par šajās mākslas nozarēs notiekošajiem procesiem, sniedzot priekšstatu arī par atsevišķu mākslinieku daiļrades attīstību un radošo rokrakstu maiņu. Izstādē iekļauti arī to nozares pārstāvju darbi, kas šobrīd darbojas citās vizuālajās mākslās. Izstādē eksponēti 75 autoru darbi.


Pirms divdesmit gadiem – 2009.gada 6.jūlijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēra durvis saviem pirmajiem apmeklētājiem ar „Republikas dekoratīvi lietišķās mākslas izstādi”, tādējādi iedibinot vērtīgu tradīciju – organizēt dekoratīvās mākslas un dizaina nozaru kopizstādes, kas pavēra gan vispusīgas iespējas māksliniekiem izstādīt savus jaunākos darbus, gan mākslas pētniekiem sniedza pārskatu par esošo situāciju attiecīgajā nozarē. Šo tradīciju muzejs ir centies visu šo gadu laikā saglabāt un laikaposmā no 1989.gada ir sarīkotas 10 šādas izstādes. Pēdējā – 2004.gadā.

Vērojot, kā glezniecībā un tēlniecībā mākslinieki pievēršas mūsdienu dzīves kolīziju, pārdzīvojumu attēlošanai, bija vēlēšanās rosināt dekoratīvās mākslas un dizaina nozaru māksliniekus pievērsties tieši pretējam – intīmajam viņu ikdienas dzīvē. Tāpēc izstādei tika izvēlēta devīze Intīmais mākslā.

Vārdnīcas šo tēmu – intīms skaidro daudzpusīgi:

1.- tāds, kas attiecas uz cilvēka iekšējo pasauli, personisko dzīvi (arī dzimumattiecībām); dziļi personisks.
2.-  tāds, kam raksturīga savstarpēja uzticība, sirsnība, tuvs, draudzīgs.

Kā izrādījās, mākslinieku intīmais mākslā interpretējums patiesi ir ļoti daudzveidīgs un garīgi ietilpīgs. Intīmo, kā darbu koncepcijās skaidro paši darbu autori, var saskatīt visur – gan cilvēku savstarpējās attiecībās, gan valsts politiskajā dzīvē, gan mākslas darba radīšanas un atklāsmes procesā, kas, kā raksturo paši darbu autori, ir ļoti intīms.

Arī skatīties darbu – ir intīms process, neskatoties uz to, kas tas izvietots publiskā telpā. Līdz ar to skatītājam paveras iespējas pašam atklāt katrā darbā iekodēto.

Kopumā – izstāde ir muzeja darbinieku velte sava muzeja 20-gadei!

Izstādes idejas un tēmas autore Velta Raudzepa
Plakāta un ielūgumu dizains Rolands Krutovs
Izstādes dizains un iekārtojums Jurģis Krāsons, Uldis Timoško

__________________________________________________________________________________
RADOŠĀS TEKSTILMĀKSLAS DARBNĪCAS IETVAROS MUZEJĀ DARBOJAS:

TEKSTILAPDRUKAS JEB MADAROŠANAS DARBNĪCA – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Kontakta tālruņi 7830907, 26408553.
Darbnīcu vada tekstilmāksliniece Inga Priedīte.
Darbnīcas dalībniekiem ir iespēja PAŠIEM SAVĀM ROKĀM PAGATAVOT APDRUKĀTUS GALDAUTUS, SEDZIŅAS, KREKLIŅUS u.c. interesantus tekstila izstrādājumus, izmantojot pazīstamā latviešu nacionālā stila veidotāja ANŠA CĪRUĻA un JŪLIJA STRAUMES ornamentālos motīvus vai izveidot savu ornamentālo risinājumu.
Dalības maksa: 2,00 Ls

VILNAS VELŠANAS DARBNĪCA – pēc iepriekšējas pieteikšanās.
Kontakta tālruņi 7830907, 26408553.
Darbnīcu vada tekstilmāksliniece Kristīne Rutka.
DARBNĪCĀ IR IESPĒJA APGŪT VIENU NO VILNAS VELŠANAS PAŅĒMIENIEM, VEIDOJOT NELIELUS PRIEKŠMETUS NO IEGŪTĀ FILCA MATERIĀLA. Šādā tehnikā darināts materiāls var būt loti daudzveidīgs: gan biezs, vēja necaurlaidīgs, gan arī ļoti plāns un gaisīgs. To var izmantot visdažādāko ieceru īstenošanā: smalku, vieglu apģērbu veidošanā, aksesuāru darināšanā, tekstilmozaīkas un polsterētas virsmas stepējumu veidošanā.
Dalības maksa 1,50-3,00 Ls.

KRĀSAINO SMILŠU DARBNĪCA – PĒC IEPRIEKŠĒJAS PIETEIKŠANĀS
Kontakta tālruņi 7830907, 26408553.
Darbnīcu vada Diāna Timofejeva un Agnese Balandina.
Krāsainās smiltis ir ļoti pateicīgs materiāls dizaina objektu veidošanai, darba iespēju daudzveidīgums aizrauj un spēj iepriecināt visus. Dalībniekiem tiek dota iespēja, izmantojot oriģinālas metodes, radīt krāsaino smilšu kompozīcijas plaknē, kā arī izveidot katram savu krāsaino smilšu bērumu stikla mēģenītē. DMDM piedāvā šo darbnīcu skolēnu grupām, veicinot krājuma pieejamību (pirms darbošanās, studējot ornamentu, kompozīciju vai citus mākslas, dizaina aspektus pamatekspozīcijā). Tomēr darbnīcā radoši darboties var jebkurš interesents, neatkarīgi no vecuma un sagatavotības līmeņa.
Dalības maksa 2,00 Ls.

JAUNUMS : SPIEDOGU DARBNĪCA – PĒC IEPRIEKŠĒJAS PIETEIKŠANĀS
No novembra muzejs piedāvā unikālu iespēju - audumu apdrukas darbnīcā strādāt ar koka apdrukas šabloniem no Indijas un Turcijas. Māksliniece iepazīstina ar tehnikas specifiku un izcelsmi.
Iespējams apdrukāt līdzi paņemtu kokvilnas audumu vai uz vietas iegādātu maisiņu vai salveti.
Darbnīca piemērota nelielām grupām, līdz 8 cilvēkiem.
Dalības maksa 2,00 - 2,50Ls.

MUZEJA DARBA LAIKI
Otrdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien no 11.00 - 17.00
Trešdienās: 11.00 - 19.00
Pirmdienās: muzejs slēgts
www.dlmm.lv

Galerija „APSĪDA”
17.05.2009. – 30.05.2009.   
AINA MUZE. Tekstils.

31.05.2009. – 14.06.2009.   
JURIS GAGAINIS. Metālmāksla.

16.06.2009. – 30.06.2009.   
KRISTĪNE RAMANE. ŽANETE AUZIŅA. Tekstilmāksla.

(galerijas vadītāja: Dzintra Hāze; tālr.: 7830915, fax: 7830916)

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Noklausies Lienes Šomases pašas sacerēto dziesmu

Šī gada jūnijā nāca klajā Lienes Šomases pirmais dubultais solo albums “Vārdos nepateiktais”, kurā ir apkopotas 10 jaunas dziesmas ar DVD pielikumu ar Lienes videoierakstiem no TV...