Mūsdienu deja

Mūsdienu deja

Tā pati, ko zinātāji sauc par laikmetīgo deju
Tā pati, kas pamatā mūsdienu dejas izrādēm
Tā pati, kas skaista un veselīga

 


VĒSTURE. NO MODERNĀS LĪDZ MŪSDIENU DEJAI

Mūsdienu deja radusies no modernās un postmodernās dejas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Lai gan mūsdienu deja nav pilnībā jauns dejas stils, tā ir atsevišķa dejas tehnika- ietver veselu sistēmu un metožu kolekciju. Tai papildu raksturīga sava filozofija un kustību māksla– sižets, kas atklāts, savienojot vairākas kustību formas, ko dejo mūsdienās– dejas improvizāciju, kontaktimprovizāciju, jogu, pilates, u.c.. Tādējādi tā sevī ietver citādu kustību filozofiju nekā klasiskajā dejā- tā balstīta uz anatomiski pareizām kustībām, izmanto fizikas likumus, lai deja būtu pēc iespējas ergonomiskāka un plūstošāka- prasītu no dejotāja minimālo iespējamo piepūli kustības realizēšanai. Mūsdienu deja īpašu uzmanību velta arī saspringumam/atbrīvotībai un ieelpai/izelpai dejas laikā- to apzināta izmantošana veicina enerģijas efektīvu izmantošanu. Šī pieredze aktuāla arī ikdienā.

KĀDAS IR  MŪSDIENU DEJAS NODARBĪBAS?

Nodarbībās mēs iesildām augumu un prātu, dejojam mūsdienu dejas elementus, pie reizes vingrinot atmiņu, lai tos atcerētos. Tāpat arī atsvaidzinām koordinācijas spējas, veicot dejas kombinācijas.
Nodarbību sākumā iesildām, kā ķermeni, tā prātu, lai apzinātu sevi kustībā- sajustu un izjustu sevi un savu kustību plūsmu, saprastu soļus un kombinācijas, apjaustu un koordinētu ķermeņa kustības.
Kā paši redzat, šī ir deja ir kā ķermenim, tā prātam!
Dejas kombinācijas nodarbībās I-DEJAS MĀJĀ nav tamdēļ, lai veidotu izrādi. Tās ir ierasta mūsdienu dejas nodarbību sastāvdaļa. Tāpat kā ķermeņa un prāta iesildīšana sākumā un stiepšanās vingrinājumi- beigās.

ALTERNATĪVA FITNESAM

Nodarbības domātas jebkuram, kas vēlas dejot, baudīt kustību prieku vai sniegt sev patīkamu- dejisku alternatīvu fitnesam.
Mūsdienu dejas kustības ir specifiskas ar to, ka izriet no ķermeņa dabiskā stāvokļa, to „nelaužot”, bet gan tieši otrādi- izmantojot ķermeņa anatomiskās īpašības efektīvākai dejai. Tā kā kustības ir anatomiski pareizas, un tiek ņemti vērā fizikas likumi, tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas, attīstīta koordinācija un ne tikai ritma, bet arī sevis paša izjūta. Tādējādi mērķi nostiprināt, uzlabot un attīstīt ķermeni, ko parasti darām sporta zālē, varam sasniegt, papildus izjūtot dejas prieku!

PAPILDUS
Mūsdienu deja veiksmīgi saderas ar savu līdzgaitnieci- kontaktimprovizāciju- vienu no dejas formām, kas veiksmīgi apdzīvo I-DEJAS MĀJU jau no šī gada sākuma!

Par pasniedzēju

Lilija Lipora- dejotāja, režisore un Valsts leļļu teātra un mūsdienu dejas teātra „Zvaigžņu aka” horeogrāfe

Nodarbību laiki
no 11.jūnija | ceturtdienās, 18:30-19:45
Nodarbību vieta
I-DEJAS MĀJA, Rīgas klusajā centrā, Rūpniecības ielā 32b, 2.stāvā
Nodarbību valodas
Latviešu. Ja nepieciešams, nodarbības var tikt vadītas arī angliski un krieviski.
Dalības maksa
4Ls viena nodarbība | abonements 6 reizēm- 20Ls (izmantojams 2 mēnešu laikā)
Līdzi ērtas drēbes kustībai; nodarbības notiek bez apaviem
Pieteikšanās
pie Janas: i-deja[at]i-deja.lv, 28323636

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Grupas “Remix” jaunā DVD prezentācijas koncerts

Latviešu supergrupa “Remix” 27.augustā ar prezentācijas koncertu Dzintaru koncertzālē atzīmēs jaunā DVD “Uz veselību!” klajā nākšanu.
DVD prezentācijas koncertā Dzintaru...