Sērijā „Klausāmgrāmata” iznākusi Imanta Ziedoņa dzejoļu izlase „Kukainīt, re, kā saule spīd”

Sērijā „Klausāmgrāmata” iznākusi Imanta Ziedoņa dzejoļu izlase 
„Kukainīt, re, kā saule spīd”

Audio grāmatu sērijā „Klausāmgrāmata” klajā laists Imanta Ziedoņa CD „Kukainīt, re, kā saule spīd”. Ar šo izdevumu sērijā tiek aizsākta jauna kolekcija „Autora balss”, jo daļa dzejoļu dzirdami Imanta Ziedoņa izpildījumā.
Imanta Ziedoņa un pazīstamā aktiera Jāņa Paukštello lasījumā diskā var noklausīties 59 dzejoļus no Latvijas radio arhīva 1988. gada ierakstiem un grāmatām „Caurvējš” (1975), „Man labvēlīgā tumsā” (1979) un „Re, kā” (1981). Jaunā CD vāku rotā Aleksandra Stankeviča zīmējums.  

Audio izlases programmatiskais dzejolis „Kukainīt, re, kā saule spīd” dzirdams divas reizes – kā pirmais izlases dzejolis autora un kā pēdējais – Jāņa Paukštello izpildījumā.

„Imanta Ziedoņa dzejas CD ir loģisks solis un savā veidā arī veiksmes garants, jo neviena no viņa grāmatām līdz šim nav aizslīdējusi garām lasītāju lokam nemanīta un nenopirkta,” uzskata Imanta Ziedoņa Rakstu sastādītāja, literatūrzinātniece Andra Konste. Viņas eseja par dzejnieku ir lasāma klausāmgrāmatas bukletā.

Tajā var iepazīties arī ar literatūrzinātnieces Intas Čaklās savulaik par dzejnieku rakstīto: “Ja būtu pāris vārdos jāpasaka, kas tad Imanta Ziedoņa dzejā ir tāds suģestējošs un kopīgs gan vieglo pieskārienu, gan smago atziņu dzejoļos, tad tā ir neizsīkstoša dzīves drosme, uzdrīkstēšanās tapt vieglam, gaismas ticība visu 20. gadsimta nāvju (Dieva, cilvēka, autora utt.), krīžu un nebūtību vidū.”

Atceroties darbu ierakstu studijā, ierunājot Imanta Ziedoņa dzeju, Jānis Paukštello atzīst: „Ar studiju ir dīvaini! Tā ir tā pati meditācija, bet grūtāka, jo klausītājiem zālē palīdz arī acis, skaņa, smarža. Jo vairāk aizmirst mikrofonu, jo labāk meditēt! Jo veiksmīgāka „meditācija”, jo labāks kontakts ar pašu dzeju! Jo labāks kontakts un saskaņa, jo vieglāk to atdot tālāk, lai klausītājs varētu saņemt manu interpretāciju, informāciju par dzeju, ko sarakstījis Ziedonis, un galā iznāk mans Ziedonis!”

Klausāmgrāmata „Kukainīt, re, kā saule spīd” domāta visplašākajam literatūras interesentu lokam – dzejas cienītājiem, skolēniem, skolotājiem, balss ierakstu kolekcionāriem un daudziem citiem.

Jaunā klausāmgrāmata iznākusi ar VKKF atbalstu. Sērijas partneri ir Rīgas Centrālā bibliotēka un Radio Naba. Mūzikas ierakstu veikalā „Upe” Vaļņu ielā 26 „Kukainīt, re, kā saule spīd” ir pieejams par Ls 6.99. Disks būs nopērkams arī grāmatnīcās un citās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās. Sērijas sauklis ir – „Lasi ar ausīm!”


Par autoriem

Imants Ziedonis (1933)

Dzimis Ragaciemā, Slokas pagastā, beidzis Tukuma 1. vidusskolu (1952), LVU Filoloģijas fakultāti (1959) un Augstākos literāros kursus Maskavas M. Gorkija Pasaules literatūras institūtā (1964). Strādājis Ķemeru bibliotēkā, Slokas vakarskolā, žurnālā “Liesma”; Latvijas Rakstnieku savienības valdes sekretārs (1965–1968), Latvijas Kultūras fonda vadītājs (1987–1992), Latvijas Institūta dibinātājs un vadītājs (1998 – 2000). I. Ziedonis ir Augstākās Padomes deputāts sasaukumā, kas 1991. gadā pieņem Latvijas Neatkarības deklarāciju. Saņēmis LPSR prēmiju par scenāriju dokumentālajai filmai “Gada reportāža”, E. Veidenbauma (1974) un O. Vācieša (1984) prēmiju, Andersena prēmiju (1976) par izciliem sasniegumiem bērnu literatūrā, J. Korčaka zelta medaļu par ābeci bērniem “Sākamgrāmata”. Dižkoku atbrīvotāju grupas iniciators un vadītājs.Tautas dzejnieks (1977). Triju Zvaigžņu 2. pakāpes ordeņa virsnieks (1995). 2008. gadā I. Ziedonim apbalvots ar I šķiras Atzinības krustu.

Nozīmīgākie darbi: „Motocikls” (1965), „Es ieeju sevī” (1968),  „Kurzemīte I”(1970), dok. proza, „Epifānijas I”(1970), „Kā svece deg” (1971), „Krāsainas pasakas”(1973), „Epifānijas II”(1974), „Caurvējš” (1975), „Poēma par pienu”(1977) „Man labvēlīgā tumsā” (1979), „Re, kā”(1981),  „Tik un tā”(1985), dok. proza, „Taureņu uzbrukums” (1988), „Viegli” (1993), „Epifānijas III”(1994).

Jānis Paukštello (1951)

Viens no redzamākajiem kino un teātra aktieriem, savas paaudzes domu, jūtu un pasaules redzējuma izteicējs. Pazīstams kā vairāku Imanta Ziedoņa dzejas lasījumu, kā arī populāru dziesmu izpildītājs. Dziļi jūtīgs, godīgi savam talantam kalpojošs mākslinieks. Strādā Dailes teātrī. Nozīmīgākas lomas teātrī: Džo Ferone (N.E.Baiera “Incidents”, 1976), Knauķis (V.Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”, 1978), Jāzeps (Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”, 1981), Agris (P.Putniņa “Uzticības saldā nasta”, 1981), Tiltils (M.Māterlinka “Zilais putns”, 1982), Mikus (R.Blaumaņa “Pazudušais dēls”, 1983), Hermanis (M.Zālītes “Zemes nodoklis”, 2003), Dovres vecis (M. Zālītes "Pērs Gints nav mājās", 2007), Karalis Ignācijs (V.Gombroviča "Ivonna, Burgundijas princese", 2007). Nozīmīgākās lomas kino: Arvīds Lasmanis (Jānis Streičs, „Mans draugs – nenopietns cilvēks”, 1975), Bennijs Skake (Jānis Streičs, „Nepabeigtās vakariņas”, 1979), Ezeriņš (Jānis Streičs, „Svešās kaislības”, 1983), Tēvs (Jānis Streičs, „Cilvēka bērns”, 1991), Tēvs (Varis Brasla, „Ziemassvētku jampadracis”, 1994), Vectēvs (Varis Brasla, „Ūdensbumba resnajam runcim”, 2004), Kārlis (Una Celma, „Augstuma robeža”, 2005). 2005. gadā saņēmis Lielā Kristapa balvu par otrā plāna lomas atveidojumu Unas Celmas filmā „Augstuma robeža”.

Izdevniecība „Apostrofs” dibināta 2008. gadā ar nolūku popularizēt literatūru bērnu un pieaugušo vidū, izdodot audio grāmatas sērijā „Klausāmgrāmata”. Tās domātas aktīviem un inteliģentiem literatūras interesentiem, kuri grāmatas labprāt lasa un klausās. Līdz šim izdots: Džīnas Vebsteres „Garkājtētiņš”, Māras Cielēnas „Pulksteņu nakts gaitas”, Margaritas Stārastes „Pintiķu ciems”, Sudrabu Edžus „Dullais Dauka”, Jāņa Ezeriņa „Noveles”, Imanta Ziedoņa „Kukainīt, re, kā saule spīd”. Papildu informācija: Liāna Langa, tālr. 29473913, e-pasts: liana@livas.lv

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus

Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus un sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. No šīs nedēļas līdz nākamā...