Sarīkojums „Laika dzirnas”

Sarīkojums „Laika dzirnas”

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja nodaļā Vecpiebalgas pagasta  „Vēveros” notiks Muzeju dienai veltīts tautas tradīciju sarīkojums „Laika dzirnas”.


Vecpiebalgas „Vēveri” ir Piebalgas amatnieku ciemats , kurā var apskatīt 16 Brīvdabas muzejam piederošas 18. gs.beigās  un 19.gs. celtas ēkas – dzīvojamās mājas ar Vidzemei raksturīgo melno ķēķi jeb rovi, klētis, staļļus, ratnīcas. 19. gadsimta beigās, kad piebaldzēni izpirka mājas un zemi no grāfa Šeremetjeva mantiniekiem,  uz „Vēveru” zemes tika izveidotas astoņas  zemnieku saimniecības – „Virolvēveri”, „Streinvēveri”, „Kalnvēveri”, „Lejasvēveri”, „Mazvēveri”, ”Jaunvēveri” un „Vecvēveri”.  19.gs Piebalgas zemnieki kļuva slaveni ar savu aušanas, ratiņu dreijāšanas un tirgošanās prasmi. Arī „Vēveru” istabās klaudzējušas stelles un gūlušies audekla baķi.

„Vēveros” pērn  ir atjaunotas vienīgās vējdzirnavas Piebalgas novadā, no kurām  var saskatīt Piebalgas pakalnus un Alauksta ezera zilgmi.

Plkst. 12 – sarīkojuma ieskandināšana, piedaloties folkloras kopām „Ore”  un „Putni”.
Sarīkojuma gaitā paredzēta muzeja apskate, amatnieku demonstrējumi, iespēja piedalīties senajos darba procesos.
Folkloras kopa „Putni” aicinās apmeklētājus  uz rotaļām. ”Baižkalna staļļu” ļaudis rādīs zirgu  jūgšanu un piedāvās izjādes. „Vēveros” tiks cepta rupjmaize un vārīta Piebalgas zupa.
Plkst.16 sāksies sadziedāšanās un danči ar Amatas novada folkloras kopu „Ore”.
Vakarā izturīgākie sarīkojuma dalībnieki dosies pieguļā un gatavos pieguļnieku ēdienu pantāgu.

Satiksme: pa Vidzemes šoseju līdz Bērzkrogam,nogriežoties uz  Vecpiebalgu. Vecpiebalgas centrā pretim baznīcai jāpagriežas pa kreisi, un  tālāk jāseko norādēm „Muzejs „Vēveri””.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2017. gada 28. jūlijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Izdots grupas Vaidava labāko dziesmu albums!

No šodienas mūzikas ierakstu veikalos un Mp3 mūzikas portālā Doremi.lv ir pieejams leģendārās latviešu astoņdesmito gadu pop roka grupas Vaidava labāko dziesmu albums “Tu būsi vēl”....