Izstāde „Bērns ar eņģeli devās ceļā...”

Izstāde „Bērns ar eņģeli devās ceļā...”

No 15. aprīļa līdz 16. maijam Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu nama Mazajā zālē (Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē) skatāma J.Soikāna Ludzas mākslas skolas (JSLMS) audzēkņu darbu izstāde „Bērns ar eņģeli devās ceļā...”
Izstādes atklāšana 15.aprīlī plkst. 11.00


Izstādē eksponēti vairāk kā piecdesmit dažādās tehnikās tapušie bērnu vecumā no 8 līdz 14 gadiem darbi (grafiski, gleznieciski, aplikācijā, mozaīkas tehnikā, plastilīnā veidoti), kas saistīti ar izpratni par svēto, sakrālo, dievišķo mīlestību, par cilvēku savstarpējām attiecībām, likteni, dzīves ceļu, eņģeļiem, svētajiem, augšāmcelšanos, piedošanu, brīnumu un dzimto zemi. Bērnu zīmējumi kā dvēseles kartes runā simbolu valodā un caur mākslas darbiem bērni mums pieaugušajiem kārtējo reizi atgādina, ka Mīlestība ir pati dārgākā, un tā nemaksā ne santīma.

Ceļojošās izstādes pirmsākumi meklējami 2001.gadā, kad VE kardināla J.Pujāta vizitācijas laikā Rēzeknes rajona Nautrēnu draudzes mājā pirmo reizi tika izstādīti JSLMS audzēkņu darbi par sakrālām tēmām. Pateicoties mākslas skolas pedagogu entuziasmam un Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskapa J.Buļa materiālajam atbalstam, tika izveidota bērnu darbu (sākotnēji 37) kolekcija, kas uzsāka ceļojumu.

Līdz šim brīdim izstāde pabijusi ne vien Latvijas pilsētās, bet arī Dānijā un Vācijā. 2003.gadā, sadarbībā ar Dānijas kultūras institūtu un Unibankas finansiālu atbalstu, neliela daļa no izstādes darbiem aizceļoja uz Dāniju, kur gada garumā tā tika izstādīta Bornholmas salā Renē, Zēlandes salā – Ostedā, Slāgelsē, Roskildē u.c. Dānijas avīze „Dagbladet” 2004.gada 24.jūnijā, pēc JSLMS audzēkņu izstādes atvēršanas, rakstīja „Latvija šobrīd ir pamanāma ne tikai EČ futbolā”, ar to pievēršot uzmanību un atzīstot bērnu mākslas darbu unikalitāti.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. jūlijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Akcija "Ziemassvētku dāvana mazuļiem un viņu vecākiem" noslēgusies

Īpašs sveiciens un pārsteigums māmiņām un viņu mazuļiem!
Sadarbībā ar "Jaunais zvaigzņu teātris" esam sagatavojuši lielisku Ziemassvētku dāvanu visiem mazajiem...