LNO top komiskās operas „Mīlas dzēriens” pirmizrāde

LNO top komiskās operas „Mīlas dzēriens” pirmizrāde

12. februārī notiks Gaetano Doniceti komiskās operas „Mīlas dzēriens” pirmizrāde. Iestudējumu veido starptautiska radošā komanda. Pēc ilgāka pārtraukuma pie Latvijas Nacionālās operas orķestra diriģenta pults atkal stāsies Aleksandrs Viļumanis. Iestudējuma režisors ir Erfurtes Teātra mākslinieciskais vadītājs Gijs Montavons, kurš strādājis daudzos opernamos visā pasaulē, tostarp Ņujorkas Metropolitan, darbojas kā prestižu starptautisku vokālistu konkursu žūrijas un dažādu režisoru organizāciju valdes loceklis, bet pagājušajā gadā saņēmis Francijas goda apbalvojumu Chevalier des Arts et des Lettres. Savukārt scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Erfurtes Teātra galvenais mākslinieks Henks Irvins Kitels, kurš pazīstams ne tikai kā veiksmīgs skatuves ietērpa veidotājs Eiropas operas un dramatiskajos teātros, bet arī kā gleznotājs un instalāciju mākslinieks, kura darbi izstādīti daudzviet pasaulē. Kopā ar viņiem pie iestudējuma strādā gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, dramaturgs Johens Breiholcs, horeogrāfe Elita Bukovska un grima māksliniece Vivita Jansone.

Galvenajās lomās: Marina Rebeka, Inga Šļubovska, Kristīne Gailīte, Dmitrijs Popovs, Andris Kanniņš, Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, Armands Siliņš, Krišjānis Norvelis, Sergejs Martinovs un Evija Martinsone.


Stāsta LNO jauniestudējuma dramaturgs Johens Breiholcs: Lai gan Mīlas dzēriens formāli ir opera buffa – komiskā opera, tajā slēpjas daudz vairāk nekā tikai virspusēji, viegli joki un smieklīgas situācijas. Šis darbs ir apburoši jauks un asprātīgs, tomēr brīžiem arī dziļi aizkustinošs, pietiekami nopietns, pat traģisks. Neiespējamajam mīlētāju pārim Adīnai un Nemorīno, kas operas sākumā šķiet pilnīgi nesaderīgi, vienam otru pamazām jāatklāj. Abos gadījumos pirmie iespaidi izrādās maldinoši, jo Adīnai piemīt daudz vairāk nekā tikai koķeta pārākuma apziņa, un Nemorīno apveltīts ar ko vairāk par nevainīgu naivumu. Protams, beigās uzvar mīlestība.

Mūsu iestudējumā darbība risināsies kādā Itālijas makaronu fabrikā 20. gadsimta piecdesmitajos gados. Tas bija laiks, kad milzīga nozīme tika piešķirta nevainojamai ārienei, kamēr aiz šīs fasādes viss izskatījās pavisam citādi: pār visu valdīja juteklība, un Itālijā, tāpat kā daudzās itāliešu operās, tā ir tieši saistīta ar ēdienu un ēšanu. Mīlestība, mūzika, vīns un makaroni ir neatņemamas itāliešu dzīves stila sastāvdaļas. Kas gan varētu būt vēl piemērotāka vide operai, kurā jauns cilvēks iekaro savu mīlestību ar pāris Bordeaux palīdzību?

Pirmizrāde: 12. februārī plkst. 19:00
Izrādes: 13., 15., 17. februārī, 31. martā, 3. aprīlī, 5., 13. Jūnijā

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Elli U gatava savai lielajai debijai

Jaunā dziedātāja Elli U nupat atgriezusies no Lielbritānijas un gatava prezentēt savu jauno singlu “Like a Disease”, kas no 4.septembra būs pieejams portālā www.PlatformaMusic.lv....