Hardangas vijole un nedzirdēta Norvēģijas mūzika

Hardangas vijole un nedzirdēta Norvēģijas mūzika

Jau ziņots, ka 23. janvārī Liepājas Teātrī un 24. janvārī Ogres novada Kultūras centrā simfoniskās mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt koncertu „Norvēģijas skarbais šarms”, kurā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris ar viesmāksliniekiem.
Ikvienam, kas apceļojis Norvēģiju, atmiņā būs palicis neizdzēšamais dabas skaistums, kas paveras šajā ziemeļu zemē.Viesdiriģents Turuds Vigums šim koncertam atlasījis īpašu programmu, kas latviešu klausītājiem ļaus apjaust skaisto fjordu, neatkārtojamo klinšu un ūdenskritumu valstību. Koncerts iecerēts kā muzikāls ceļojums pāri Norvēģijai – no ziemeļiem līdz dienvidiem ar 19. un 20. gadsimta vietējo komponistu mūziku. Ievadā tiks atskaņots slavenais Johannesa Hansena Valdresa maršs, kas ASV reiz ticis ierindots desmit pasaules izcilāko maršu topā.

Pirmajā daļā skanēs arī Geira Tveita 2. koncerts hardangas vijolei, kas ir sens Norvēģijas tradicionālais instruments – līdzīgs vijolei, tikai ar astoņām stīgām. Arī šo instrumentu pārvalda jaunā, talantīgā māksliniece Ragnhilla Hemsinga, kas vijoļspēli uzsākusi piecu gadu vecumā. Jau pēc trim gadiem uzstājusies Norvēģijas karaliskās ģimenes priekšā Nacionālajā teātrī Oslo.
Šobrīd, pēc galvu reibinošiem panākumiem daudzu valstu slavenākajās koncertzāles, jaunajai māksliniecei ir iespēja spēlēt uz 1716. gadā darinātas Alessandro Gagliano vijoles, ko viņai piešķīris fonds Dextra music.

Koncerta programmā, kā pretstats norvēģu mūzikai, iekļauts arī Romualda Kalsona cikla Gadskārtu ieražu dziesmas trīs daļas, kas diriģentam Turudam Vigumam būs jaunatklājums. T. Vigums dzimis Tronheimā, mācījies altu un diriģēšanu. Kopš 2007. gada ir viens no slavenā Bergenas Filharmonijas orķestra diriģentiem.   

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Ziemassvētku ticējumi

Ir milzum daudz dažādu tradīciju un ticējumu. Esam apkopojuši dažus no tiem. Varbūt kāds no tiem arī piepildās....