“Čikāgas Piecīšu” katalogs pieejams lejupielādei

“Čikāgas Piecīšu” katalogs pieejams lejupielādei

Sadarbībā ar Platforma Music leģendārā Amerikas latviešu ansambļa “Čikāgas Piecīši” katalogs pirmoreiz pieejams digitālā formātā interneta vietnē www.PlatformaMusic.lv.


Pašlaik lejupielādēt iespējams desmit “Čikāgas Piecīši” izdotās plates, sākot ar 1963.gada debijas ierakstu “Čikāgas Piecīši sveicina” un beidzot ar šogad izdoto labāko dziesmu izlasi “Čikāgas Piecīšu zelts”. Albumus arī iespējams noklausīties pilnā garumā.

Tuvākajā laikā digitālais katalogs tiks papildināts arī ar “Čikāgas Piecīšu” pasaku albumu bērniem un citiem ierakstiem.

Albuma dziesmas tiek piedāvātas mp3 formātā ar bitu pārraides ātrumu 320 kb/s. Katra albuma pirmās dziesmas mp3 failā “iebūvēts” oriģinālais albuma vāka vizuālais noformējums, ko veidojuši kādreizējie “Čikāgas Piecīšu” dalībnieki Jānis Rinkuss un Ģirts Puriņš. Ansambļa profilā sadaļā “Mākslinieki” arī apskatāma plaša foto retrospekcija, kas ataino slavenā ansambļa teju pusgadsimtu ilgo vēsturi.

“Čikāgas Piecīšu” pirmsākumi meklējami 1961.gada ziemā, kad kādā sarīkojumā satikās četri jaunekļi: Modris Avotiņš un Alberts Legzdiņš no Čikāgas ar Uldi Ievanu un Jāni Rinkusu no Kalamazū. Tuvāk iepazīstoties, izrādījās, ka visi jau iepriekš uzstājušies ar populāras mūzikas gabaliem un “skitiem” skautu ugunskuros, jauniešu izbraukumos un citur, un radās ideja visiem četriem apvienoties vienā grupā. Ansamblim pievienojās pirmā meitene Maija Dumpe un “Čikāgas Piecīši” uzsāka savu darbību. Programmā ansamblis mēģināja ieturēt veselīgu līdzsvaru starp dziesmām un humoru, pie kam pēdējais bieži vien nosliecies uz dzelzīgas satīras pusi. Pašlaik ansambļa sastāvā muzicē tā dibinātājs Alberts Legzdiņš, Armands Birkens, Janīna Ankipāne, Alnis Cers, Uldis Streips un Lorija Vuda.

Resursi internetā:
Video sveiciens: http://www.youtube.com/watch?v=5P_b4_5wEtM
Čikāgas Piecīšu profils: http://www.platformamusic.lv/artists/artist.php?id=296682

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Dons aicina ieklausīties "Tukšumā"

Pēc muzikālās drāmas “Adata” pirmās sezonas panākumiem mūziķis Dons nesnauž uz lauriem un klausītājiem piedāvā pilnīgi jaunu dziesmu latviešu valodā. “Tukšums” ir emocionāls...