Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par vienu no visu laiku leģendārākajiem dejotājiem pasaulē – Rūdolfu Nurijevu

Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par vienu no visu laiku leģendārākajiem dejotājiem pasaulē –  Rūdolfu Nurijevu

2008. gada 8. decembrī klajā nāks Kolama Makkena (Colum McCann) romāns “Dejotājs” (Dancer). Kolams Makkens ir viens no slavenākajiem mūsdienu īru rakstniekiem. Autors dzimis 1965. gadā Dublinā. Viņš ir ieguvis prestižas balvas par nopelniem īru literatūrā un ir uzņemts Henesija Slavas zālē (Hennessy Hall of Fame) Dublinā.


Iedvesmojies no biogrāfiskiem faktiem, K. Makkens ir radījis erotiski piesātinātu stāstu par krievu dejotāju Rūdolfu Nurijevu un viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem, draugiem un skolotājiem, par mākslinieka dzīvi, ceļu uz panākumiem un traģēdiju.

Rūdolfs Nurijevs ir leģenda, popkultūras ikona, baleta zvaigzne un neapšaubāmi pretrunīga personība. Pat viņa uzvārdu mēdz rakstīt dažādi – reizēm Nurijevs, reizēm Nurejevs. Pats dejotājs sava uzvārda dažādo rakstību esot skaidrojis ar to, ka saskaņā ar pases datiem un citiem dokumentiem viņa uzvārds ir Nurejevs, taču visā pasaulē viņu pazīst arī pēc tatāru uzvārda Nurijevs.
Nav zināms, cik no leģendām, kas apvij šo dejotāju, ir radījis viņš pats un cik izdomājusi prese. Šis cilvēks ar spožo talantu un tumšo raksturu ir gan cietis badu, gan spiedis roku karaļiem un prezidentiem, viņš ir bijis cietsirdīgs rupeklis ar temperamentu, ko tikai retais var izturēt, viņš ir bijis gan skops un neiecietīgs, gan ļoti cilvēcīgs un vientuļš, un viņu joprojām mīl un dievina miljoniem vīriešu un sieviešu visā pasaulē.

23 gadu vecumā Rūdolfs Nurijevs pameta savu zemi un savus mīļos un emigrēja uz Rietumiem. Viņš dejoja, kamēr tuvinieki viņu apraudāja, viņš dejoja, kamēr mira viņa tēvs, bet valsts, kuru viņš bija pametis, piesprieda viņam septiņus gadus spaidu darbos par dzimtenes nodevību...
Grāmata izdota ar Īrijas Literatūras veicināšanas fonda atbalstu, no angļu valodas tulkojusi Sarma Ozola.

1941. gada skarbajā ziemas salā padomju zemē kāds mazs zēns dejā virpuļo uz dēļu būdas klona grīdas, ar novalkātajām tupelēm saceldams putekļu mākoņus. Pēc divdesmit gadiem, pirmajā uzstāšanās sezonā Parīzē, pasaule jau guļ pie viņa kājām. “Dejotājs” ir vēstījums par ģēniju, neatrisināmu mīklu, personību, kas ietekmē sabiedrību. Tas ir stāsts par kāda zēna mērķtiecīgu atdošanos dejai un par tiem, kas šajā apsēstībā tiek parauti līdzi un dažkārt top iznīcināti.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Koncerti Domā 2009. gada maijā

Piektdien, 1.maijā, plkst. 19:00  
ĒRĢEĻMŪZIKAS KONCERTS
Ligita SNEIBE  ērģeles                Lolita LILJE...