Sāks pārdot biļetes uz Mihaila Barišņikova dejas vakaru Latvijas Nacionālajā operā

Sāks pārdot biļetes uz Mihaila Barišņikova dejas vakaru
Latvijas Nacionālajā operā

Pirmdien, 24.novembrī, sāksies biļešu pārdošana uz divām Mihaila Barišņikova dejas izrādēm „Trīs Solo un Duets”, kas Latvijas Nacionālajā operā notiks 2. un 3. maijā plkst.19.00. Biļešu cenas no 6 līdz 90 Ls, biļetes varēs iegādāties LNO un visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv


LNO skatītājiem būs iespēja redzēt Matsa Eka, Benžamēna Milpjē un Alekseja Ratmanska horeogrāfijas Mihaila Barišņikova un Anas Lagunas izpildījumā. „Dejoju 20—30 izrādēs gadā, galvenokārt vasarā. Dodu priekšroku jauniestudējumiem,” intervijā Operas Avīzei šīgada septembrī stāstīja mākslinieks. Atbildod uz jautājumu, ko dejotājam nozīmēja pāreja no klasiskās dejas uz laikmetīgo, M.Barišņikovs teica: „Tas nebija nekāds kardināls pavērsiens, tas nemainīja manu virzienu. Vienmēr esmu dejojis gan neoklasiskos iestudējumos, gan laikmetīgās dejas uzvedumos. Tas bija dabisks solis, un man par to nebija nekādu šaubu.” 

M.Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā tika likti pamati lieliskai baleta tehnikai. 15 gadu vecumā viņš iestājās Ļeņingradas Vaganovas vārdā nosauktajā horeogrāfijas skolā un mācījās pie pedagoga Aleksandra Puškina. Barišņikovs ieguvis divas Zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos: 1966. gadā Varnā un 1969. gadā Maskavā.

1974. gadā viesizrāžu laikā Kanādā Ļeņingradas Kirova vārdā nosauktā Operas un baleta teātra (slavenais Marijas teātris) solists Barišņikovs izlēma palikt Kanādā, vēlāk viņš pārcēlās uz ASV. Pateicoties augstajam meistarības līmenim, viņš dejoja galvenās lomas 20. gadsimta vadošo horeogrāfu Bežāra, Petī un citu iestudējumos. Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem ASV. No 1974. līdz 1978. gadam viņš dejoja “American Ballet Theater”, 1978. – 1979. gadā strādāja kopā ar Džordžu Balančinu “New York City Ballet”, no 1980. līdz 1989. gadam viņš bija Amerikas Baleta teātra direktors, premjers un mākslinieciskais vadītājs, kur pats iestudēja baletus “Riekstkodis”, “Dons Kihots”, “Pelnrušķīte”, “Gulbju ezers”. No 1990. līdz 2002. gadam viņš vadīja trupu “White Oak Dance Project”.

Mihails Barišņikovs filmējies kino un televīzijas filmās un programmās, piemēram, ”Fiesta” (1972), “Baltās naktis” (1985), “Tā ir deja” (1985), “Dejotāji” (1988), “Dinozauri” (1990), “Doktora Ramiresa kabinets” (1991), seriāls “Sekss un lielpilsēta” (2003). Populāras bija TV programmas “Barišņikovs Brodvejā” (1980), “Barišņikovs Holivudā” (1982), “Barišņikovs: Deja un Dejotājs” (1987), kā arī Brodvejas teātrī iestudētās “Metamorfozes” (1989). Mihails Barišņikovs saņēmis “Emmy” balvu.

1974. gadā Rīgā Mihails Barišņikovs dejoja Donu Kihotu, bet 1997. gadā Latvijas Nacionālajā operā uzstājās labdarības koncertā. 2006. gadā LNO bija apskatāma Barišņikova fotoizstāde "Moment in Time".

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Grupa Gain Fast izdod albumu un beidz pastāvēt

20.novembrī ar prezentāciju Latvijas Universitātes observatorijā klajā nāca grupas Gain Fast otrais studijas albums “Tas Nav No Zemes Šīs” un jau šo trešdien, 26. novembrī, paredzēts...