Grupa Vaidava pabeidz sava pirmā albuma ierakstu!

Grupa Vaidava pabeidz sava pirmā albuma ierakstu!

Leģendārā latviešu astoņdesmito gadu pop roka grupa Vaidava tikko pabeigusi darbu pie sava pirmā studijas albuma, kuram dots nosaukums “Tu būsi vēl” un kura iznākšana plānota šī gada 10.novembrī. Grupa, kas ir dibināta tālajā 1981.gadā un kura pēdējos piecpadsmit gadus reāli nepastāvēja, atkal apvienojās šogad un nu Siguldas ierakstu studijā ierakstījusi savu pirmo albumu 27 gadu laikā! Albumā būs iekļautas pavisam 18 grupas labākās un pazīstamākās dziesmas, starp kurām arī Kafijpupiņas, Tu būsi vēl, Kaķis, Katru dienu tāpat, Pusnakts stundā. Un es gaidu, Visi mani radi raud un Piena ceļš. Ierakstā piedalījušies divi Vaidavas dažādu laiku vokālisti Jānis Zandbergs un Ģirts Pavlovs. No pirmā grupas sastāva Vaidavā arī šogad muzicē ģitārists Juris Bodnieks un basģitārists Pēteris Šiliņš.


Vaidavas stāsts
Grupas dalībnieki iepazīstas, dienot armijā un spēlējot karavīru ansamblī „Zvaigznīte”. Dienesta laikam beidzoties, viņi 1981.gadā apvienojas grupā "Salmi". Tā ar saviem vētrainajiem koncertiem veiksmīgi iekļaujas pirmā īstenā latviešu roka viļņa radītajā masu entuziasma atmosfērā.

1983.gadā, oficiālā spiediena ietekmē nomainījusi nosaukumu pret savas patvērumvietas  vārdu "Vaidava", grupa ar saviem pirmajiem ierakstiem radio - dziesmām "Kafijpupiņas", "Rekviēms sikspārnim", "Tu būsi vēl" un "Kaķis" kļūst zināma visā Latvijā. Drīz seko arī citi hīti, kas nodrošina grupai plašu atzinību publikā. Pēc dziesmas „Tu būsi vēl” „neveiksmes” 1984.gada „Mikrofona aptaujā”(dziesma tika svītrota no laureātu saraksta, jo autors konfliktēja ar LPSR likumiem) grupa koncertē vēl aktīvāk, līdz 1985.gadā tās koncertdarbība Latvijā tiek aizliegta. Tomēr, spēlējot deju vakaros un koncertējot citās bijušās Padomju Savienības republikās, grupa vienmēr spēj atrast kādu, kam patikt.
 „Vaidava” nekad nav bijusi oficiālo aprindu mīlule, taču šo ”neērtību” allaž un daudzkārtīgi ir kompensējusi publikas atzinība.

Vaidava 1981
Juris Bodnieks – ģitāra
Pēteris Šiliņš – bass
Jānis Zandbergs – balss
Harijs Luškovs – sitamie instrumenti
Imants Točs – taustiņinstrumenti

Vaidava  2008
Juris Bodnieks – ģitāra
Pēteris Šiliņš – bass
Jānis Zandbergs – balss
Ģirts Pavlovs – balss
Juris Rubīns – sitamie instrumenti
Edgars Naglis – taustiņinstrumenti


Jura Dreimaņa 2008.gada foto

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Biļetes uz Moriseja koncertu jau pārdošanā

Koncertaģentūra "FBI" informē: 8. aprīlī, plkst. 10.00 tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz slavenā britu mūziķa Moriseja (Morrissey) koncertu 5. jūlijā "Sapņu...