Augusta beigās sāksies Tēlniecības kvadriennāle RĪGA 2008 - VAIRĀKUMA DIKTATŪRA

Augusta beigās sāksies Tēlniecības kvadriennāle 
RĪGA 2008 - VAIRĀKUMA DIKTATŪRA

No 29. augusta līdz 10. oktobrim Rīgā notiks Tēlniecības kvadriennāle RĪGA 2008 - VAIRĀKUMA DIKTATŪRA, kas ir viens no nozīmīgākajiem šī gada mākslas pasākumiem Latvijā, ietverot izstādi Rīgas publiskajā telpā, starptautisku konferenci PERIFĒRIJA UN IDENTITĀTE, izglītības programmu JAUNĀ EIROPAS KULTŪRAS TELPA un diskusiju forumu JAUNĀ EIROPAS KULTŪRAS TELPA. PERIFĒRIJA.


Tēlniecības kvadriennāles RĪGA 2008 aktivitātes vērstas uz marginālās zonas aktualizēšanu un perifērijas un centra sadarbības veicināšanu, pētot periferiālo zonu vēsturisko inerci un centra tiekšanos pēc kultūras daudzveidības Jaunajā Eiropas kultūras telpā .
Tēlniecības kvadriennāle RĪGA 2008 ir Eiropas mēroga notikums, kas meklē risinājumus, kā ar atvērtību un kultūras pieejamību mazināt elitārismu mākslas un publiskajā telpā, piešķirot lemttiesības mākslas uztvērējiem, kā arī radot iespēju norisināties dialogam starp profesionāļiem un mākslas uztvērējiem.

Kvadriennāles izstādē Rīgas publiskajā telpā galvenokārt Latgales priekšpilsētā būs skatāmi 15 mākslinieku darbi, ko no 202 mākslinieku iesniegtajiem darbiem pavasarī izvēlējās žūrija, kas šoreiz nebija veidota no profesionāļiem, bet tika izraudzīta no iedzīvotāju vidus - Kristaps Ezeriņš, Ļubova Fintjugova, Aiga Freimane, Jānis Hadkevics, Eva Ikstena, Jānis Kārlis Krievs, Andrejs Ļebedevs, Viktors Runtulis, Remigijus Skersis un Vita Šmite.

Kvadriennālē ar saviem darbiem piedalīsies ārzemju mākslinieki Agata Erlahera (Agata Erlacher, Lietuva), Bartolomejs Stružiks (Bartlomiej Struzik, Polija), Dans Rosegards (Daan Roosegarde, Nīderlande), Kaijs Šīmenss (Kai Schiemenz, Vācija), Kirils Panteļejevs (Latvija), Lenka Klodova (Čehija), Ludvika Ogorzeļeka (Ludwika Ogorzelec, Francija), Martens Vandeneinde (Maarten Vanden Eynde, Nīderlande), Marks Šmits (Marc Schmitz, Vācija), Marija Rebeka Ballestra (Maria Rebecca Ballestra, Itālija), Marks Klairs (Mark Claire, Īrija), Rita Beika un Normans Spenss (Rita Beiks un Norman G. Spence, Kanāda) un Svens Kaldens (Sven Kalden, Vācija). Latviju pārstāvēs Kirils Panteļejevs, Egons Peršēvics un Kārlis Īle.

Tēlniecības kvadriennāles RĪGA 2008 atklāšana notiks 29. augustā eksperimentālajā telpā „Rozā Māja”, kas kvadriennāles laikā tiks uzstādīta Spīķeru kvartālā un paralēli darbosies kā informācijas centrs, kurā būs izvietotas kameras, kas ļaus vērot objektus un cilvēku reakciju, tos aplūkojot.

28. augustā „Rozā Mājā” notiks triju Baltijas valstu studentu izglītības programma/diskusija.

Savukārt 30. augustā tur risināsies starptautiska konference PERIFĒRIJA UN IDENTITĀTE.

Tēlniecības kvadriennāli Rīga 2008 rīko Mākslas menedžmenta un informācijas centrs (MMIC) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Rīgas domi un Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekciju. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Noskaidroti MTV un Coca-Cola rīkotā konkursa Soundwave pusfinālisti

Zināmas sešas no četrdesmit piecām garāžu grupu konkursam Coca-Cola Soundwave pieteiktajām jaunajām grupām, kas turpinās cīņu pusfinālā - Chuu, Into One, Oranžās Brīvdienas, Slurm!,...