Vilhelma Timma lasījumi un trīs jauno muzeja izdevumu prezentācija

Vilhelma Timma lasījumi un trīs jauno muzeja izdevumu prezentācija

VILHELMA TIMMA LASĪJUMI

2008.gada 17.jūlijā plkst. 15:00 Hēges zālē (Rīga, K.Valdemāra ielā 10a) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko semināru Vilhelma Timma lasījumi.


Seminārs ir veltīts pazīstamā 19.gadsimta gleznotāja, zīmējuma un keramikas meistara Georga Vilhelma Timma (1820, Rīga – 1895, Berlīne) personībai un daiļradei.

Georga Vilhelma Timma (Georg Wilhelm Timm, Василий Фёдорович Тимм) mantojums ieņem stabilu vietu Latvijas, Krievijas un Vācijas kultūras vēsturē. Mākslinieks ir dzimis Rīgā, tomēr mūža lielāko daļu pavadījis Krievijā un Vācijā. Pēc Vilhelma Timma nāves viņa mirstīgās atliekas tika pārvestas uz dzimteni. Timma radošo mantojumu un mākslas darbu kolekciju mākslinieka atraitne Emīlija Nikolīna Timma, dzimusi Pfāba, nodeva diviem Rīgas muzejiem. Saskaņā ar viņas testamentu 1907.gadā tika iedibināta Vilhelma Timma stipendija talantīgu Baltijas mākslinieku atbalstam, tādējādi veicinot mākslas attīstību Baltijā.

Ievērojamā mākslinieka gleznu un grafikas darbu kolekcija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika rādīta vairākās piemiņas izstādēs. Tomēr jāatzīst, ka vienīgi šauram speciālistu lokam ir zināma Vilhelma Timma radošā darbība Vācijā, kur viņš rosīgi strādājis Berlīnes Ķeizariskās porcelāna manufaktūras keramikas darbnīcā. Tieši šī daiļrades joma māksliniekam nodrošināja slavu, atzinību, Prūsijas Mākslas akadēmijas profesora nosaukumu un nozīmīgu vietu vācu 19.gadsimta 2.puses keramikas vēsturē. Vislielākā pašlaik zināmā Vilhelma Timma keramikas darbu kolekcija glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Pēdējo gadu pētījumi par Vilhelma Timma darbību Vācijā izgaismo līdz šim nezināmus mākslinieka darbības aspektus un papildina viņa radošo biogrāfiju ar jauniem faktiem. Šie pētījumi ļāva 2008.gada februārī sarīkot izstādi Meti un priekšmeti. Vilhelma Timma majolika, kura veidojās kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kopprojekts.

Saistībā ar šo izstādi publicēts katalogs, kas ir pirmais plašākais pētījums, veltīts Vilhelma Timma darbībai keramikā. Katalogā ievietoti Ksenijas Rudzītes (LNMM), Vivitas Buividas (RVKM) un Edvardas Šmites (LNMM) raksti, kā arī 68 krāsainas ilustrācijas. Katalogs izdots izdevniecībā McĀbols, māksliniece Ineta Sipunova. Izdevums publicēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vladimira Pešiča finansiālo atbalstu.

Seminārā ar referātiem un attēlu demonstrējumiem uzstāsies mākslas zinātnieces Ksenija Rudzīte un Edvarda Šmite (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs), Vivita Buivida (Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs) un mākslas zinātnieks Dainis Bruģis (Rundāles pils muzejs).

Vilhelma Timma lasījumu programma pieejama LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/pasakumi.
Seminārā aicināti piedalīties visi interesenti. Dalībnieku skaits ierobežots.
Dalība seminārā bez maksas.
Semināra organizatore: Ksenija Rudzīte, LNMM Ārzemju mākslas kolekcijas glabātāja
T: (+371) 67 357405, E: Ksenija.Rudzite@lnmm.lv

MUZEJA IZDEVUMU PREZENTĀCIJA
Ceturtdienas pēcpusdienas programmu muzejā turpinās trīs jauno muzeja izdevumu – izstādes Meti un priekšmeti. Vilhelma Timma majolika kataloga, grāmatas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Izstāžu hronika 1905 – 2005 un muzeja simtgades starptautiskas zinātniskās konferences rakstu krājuma Mākslas muzeju vieta kultūras procesos: vēsture un perspektīvas – pirmās atvēršanas pasākums.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 25. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Grupa Vaidava pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezusies ierakstu studijā

Savulaik populārās latviešu grupas Vaidava dalībnieki pirmo reizi pēc vairāk kā piecpadsmit gadu pārtraukuma atkal apvienojušies un atgriezušies ierakstu studijā lai vēlreiz ierakstītu...

Warning: Unknown: Failed to write session data (memcache). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (tcp://127.0.0.1:11211) in Unknown on line 0