Izstāde „Atjaunotajam Uzvaras piemineklim Cēsīs – 10”

Izstāde „Atjaunotajam Uzvaras piemineklim Cēsīs – 10”

Cēsu pilsētas domē līdz 15.augustam aplūkojama fotogrāfiju izstāde „Atjaunotajam Uzvaras piemineklim Cēsīs – 10”. Tas 1998.gada 15.novembrī svinīgi atklāts pēc atjaunošanas darbiem par piemiņu 1919.gada igauņu un latviešu karavīru kopīgajām cīņām un uzvarai Cēsu kaujās.


Par pieminekļa atjaunošanu izstādē vēsta gan tagadējā rajona izpilddirektora, toreiz galvenā atjaunošanas darbu organizatora Māra Niklasa atmiņas, gan arī tā laika dokumenti. Igauņu fotogrāfa Pētera Hütta fotogrāfijās fiksēti atklāšanas mirkļi kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Gunti Ulmani un Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Tomasa Saavi, kā arī vienu no Cēsu kauju dalībniekiem Kārli Meiri.

Izstādē apskatāmi arī 1924.gada jūnija notikumi, kad pamatakmens tika likts pirmajam, pēc arhitekta Paula Kundziņa meta celtajam Uzvaras piemineklim. Gan pamatakmens likšanas svinībās, gan pieminekļa atklāšanā 1924.gada 16.novembrī piedalījās pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste. Fotogrāfijās iemūžināts Uzvaras piemineklis 20.gs. 20.-30. gados, kā arī attēlotas pieminekļa drupas pēc padomju varas organizētās spridzināšanas 1951.gada martā.

Izstādi no krājuma materiāliem izveidojuši Cēsu Vēstures un mākslas muzeja darbinieki sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi. Plašāka izstāde par Cēsu kaujām un to piemiņas saglabāšanu iecerēta nākamgad, kad tiks atzīmēta šo kauju 90. gadadiena.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
``Noņemu cepuri`` to vidusskolēnu un citu priekšā, kas piedalījās Cēsu kaujās..
27.06.2008. plkst. 18:12

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Tuvojas Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti

11. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 19. augusta līdz 6. septembrim. Festivāla rīkotājs, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, iecerējis vairākus muzikālus...