Izstāde „Video: Diseldorfa/Rīga”

Izstāde „Video: Diseldorfa/Rīga”

No 28. maija līdz 29. jūnijam Andrejsalas Korpusu cehā ir apskatāma Laikmetīgās mākslas centra un Diseldorfas mākslas kuratora Gunāra Frīla (Gunnar Friel) kopīgi rīkota izstāde Video: Diseldorfa/Rīga. Izstāde piedāvā ieskatu jaunākajos vācu, austriešu un šveiciešu mākslinieku videodarbos.


G. Frīls raksturo izstādi šādi: „Kopīgā iezīme visiem darbiem ir laika pagarināšana. Notverti mirkļi, meditatīvi līkloči, sastingušas situācijas. Laiks saplok. Tas jūtams nevis kadru montāžā un kustībā, bet gan tā ilgstamībā: nemontēta nepārtraukti filmēta darbība, filmēta klusā daba un ikdienišķi vērojumi.”

Izstādes dalībnieku ir starptautiski atzīti mākslinieki no Diseldorfas Mākslas akadēmijas un Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas vides – Korīna Šnita (Corinna Schnitt), Ute Hernere un Matiass Antlfingers (Ute Hörner & Mathias Antlfinger), Lūsija Hārvija (Lucy Harvey), Aurēlija Mihaja (Aurelia Mihai), Tomass Noimans (Thomas Neumann) u.c. Projekta laikā mākslinieku rezidencē Singalong Andrejsalā veselu mēnesi uzturēsies grieķu izcelsmes Diseldorfas mākslinieks Mihaliss Nikolaidiss (Michalis Nicolaides), un arī viņa radītais, Rīgad iedvesmotais darbs būs apskatāms izstādē.

Visi mākslinieki kā dominējošo izpausmes veidu izmanto video. Izvēlētais medijs kalpo kā instruments mākslinieku ideju materializācijai un apliecina Maršala Makluena slaveno tēzi: „Medijs ir vēstījums.” Izstādē ir skatāmas ne vien videoprojekcijas, bet arī īpaši veidotas instalācijas, kurās video izmantots kā viens no elementiem.

Šī izstāde jau bija apskatāma Diseldorfā šā gada februārī, taču Andrejsalā tās saturs ir papildināts ar jauniem mākslinieku darbiem. Kā ierasts, izstādi papildina arī katalogs.

Darba laiks: trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no pulksten 13.00 līdz 19.00, svētdienās no 13.00 līdz 18.00.

Ieejas maksa – Ls 1,50 (studentiem – Ls 0,50).

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Ellas dziesma skan automašīnās visā Skandināvijā!

Viena no vadošajām Skandināvijas mūzikas izlašu kompānijām TMC sadarbībā ar Edel Records savā jaunajā, speciāli autobraucējiem domātajā dziesmu izlasē “Tuning Hitz 5” iekļāvusi...