Kakejiku Japānas laikmetīgā māksla

Kakejiku
Japānas laikmetīgā māksla

CAF.N asociācija ir vislielākā un visaktīvākā mākslinieku apvienība Japānā. Burts „N”, kas apvienības nosaukumā iekļauts 2004.gadā, nozīmē „Nebula” jeb miglājs. Tādējādi mākslinieki tiecas norādīt, ka viņu māksla attīstās un vēršas plašumā tāpat kā miglas spirāle debesīs. CAF.N mākslinieku apvienība jau kopš 1978. gada reizi gadā organizē Japānā laikmetīgās mākslas izstādes. Asociācija velta lielas pūles, lai iepazīstinātu savus biedrus ar laikmetīgās mākslas jaunākajām tendencēm. Ideja par izstāžu plānošanu un organizēšanu pieder pašiem māksliniekiem. Organizācijas biedru skaits ir apmēram 250, daži no tiem nav japāņi.


CAF.N asociācijas organizētajā izstādē Rīgā mēs izmantojam iespēju iepazīstināt skatītājus ar Japānas tradicionālajiem tīstokļiem kakejiku mūsdienu izpildījumā.

Kakejiku ir vertikāli tīstokļi, kas greznoja tokonomu (nišu) Japānas istabā vašitsu. Kakejiku tīstoklis ar hieroglifiem vai ar tušas gleznojumiem tiek izmantots kā tokonomas centrālās sienas dekors. Mēs esam radījuši savus mākslas darbus Japānas tradicionālo tīstokļu stilā, tomēr rūpējoties, lai izstādītie darbi būtu viegli uztverami, saprotami un novērtējami ne tikai kā nišas dekori, bet labi izskatītos arī uz pārējām sienām.

CAF.N organizētās izstādes jau viesojušās vairākās pasaules valstīs: divreiz Islandē, ASV (Mičiganā un Arizonā), Francijā, un pašlaik, mums par lielu prieku – Latvijā.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

„Depeche Mode” pabeidz jaunā albuma ierakstu

Koncertaģentūra „FBI” informē: Lielbritānijas kulta grupa „Depeche Mode”, kas 25. maijā sniegs koncertu „Skonto” futbola stadionā, Rīgā, ir noslēgusi darbu pie sava jaunākā...