Grupa Vaidava pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezusies ierakstu studijā

Grupa Vaidava pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezusies ierakstu studijā

Savulaik populārās latviešu grupas Vaidava dalībnieki pirmo reizi pēc vairāk kā piecpadsmit gadu pārtraukuma atkal apvienojušies un atgriezušies ierakstu studijā lai vēlreiz ierakstītu savas populārākās dziesmas.


Un populāru dziesmu grupai Vaidava ir patiesi daudz, tikai to ieraksta kvalitāte izrādījās nepietiekoša, lai izveidotu klausāmu dziesmu izlasi no tā, kas vēl saglabājies. Tāpēc grupas dalībnieki, pēc tam, kad ierakstu kompānija Mikrofona ieraksti izteikuši piedāvājumu šādu izlasi izveidot, daudz nedomājot nolēma šīs dziesmas ierakstīt no jauna, īpaši nemainot aranžējumus un saglabājot dziesmu oriģinālo skanējumu. Tas noticis pēc tam, kad deju mūzikas producenti Roberts Lejasmeijers un iMIX kopīgi izveidojot Vaidavas dziesmas “Pusnakts stundā” remiksu atgrieza grupu radiostaciju topos.


Un tā, šī gada maijā jau tapuši vairāku dziesmu ieraksti Siguldas ierakstu studijā “SSS” sadarbībā ar studijas producentu Gintu Solu. Šis process ir pašus mūziķus tā aizrāvis, ka rudenī iespējams gaidāma arī grupas koncertdarbība. Izlases albums iznāks rudenī, bet šobrīd radiostacijās jau nonākusi dziesmas “Tu būsi vēl” jaunā, 2008.gada versija.

2008.gada grupas sastāvā ietilpst gan grupas dibinātāji Juris Bodnieks (ģitāra) un Pēteris Šiliņš (bass), gan abi grupas vokālisti Jānis Zandbergs un Ģirts Pavlovs , gan Edgars Naglis (taustiņinstrumenti) un Juris Rubīns (bungas).

Grupas Vaidava profils Draugos.lv
http://intoone.draugiem.lv/music/musician.php?mid=47674

Dziesmas “Tu būsi vēl” Mp3 Doremi.lv
http://www.doremi.lv/index.php?genre=5&artist=615&album=865&show_album=1

Foto : Juris Dreimanis

Mazliet no grupas vēstures


Divi galvenie “vaidavisti” - Šiliņš un Bodnieks - kopā spēlējuši jau skolas grupā "Kentauri", pēc tam -"Zvaigznītē". Tur iepazīst pārējos, ar kuriem, dienesta laikam beidzoties, apvienojas grupā "Salmi". Tā ar saviem vētrainajiem koncertiem veiksmīgi iekļaujas pirmā īstenā latviešu roka viļņa radītajā masu entuziasma atmosfērā - šis arī ir pats eiforiskākais brīdis grupas mūžā.
1983. gadā, oficiālā spiediena ietekmē nomainījuši nosaukumu pret sava patvērumkolhoza vārdu "Vaidava" (šajā laikā taustiņus jau spēlē Tālis Strenga, pie bungām drīz sēžas Roberts Štarks), ar saviem pirmajiem ierakstiem radio, precīzāk - banālu Smokie tipa dziesmu "Kafijpupiņas" - kļūst zināmi visā Latvijā. Tūlīt seko arī citi hīti: "Rekviēms sikspārnim", "Tu būsi vēl", "Kaķis" - vienkāršs un melodisks deju roks, kas neizceļas ar īpašu oriģinalitāti un varbūt tieši tādēļ nodrošina grupai pietiekami plašu atzinību masu publikā.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
milzis
laba grupa patiešām žēl ka tā.... Jāņa vairs nau:(
13.12.2012. plkst. 09:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Akcija "Mācību nedēļa pieaugušajiem" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Jau otro reizi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisināsies akcija Mācību nedēļa pieaugušajiem. Aicināti piedalīties visi, kas grib redzēt, dzirdēt un atklāt ko īpašu!...