Sezārija Evora koncerta laikā uzpīpē un iedzer (koncerta apskats)

Sezārija Evora koncerta laikā uzpīpē un iedzer (koncerta apskats)

10. aprīlī, Latvijā jau ceturto reizi viesojās Sezārija Evora, kuru bieži vien mēdz saukt par „baskājaino dīvu” un „mornu karalieni”. Šie vārdi patiesi apstiprinājās, jo arī šoreiz māksliniece uz skatuves ieradās basām kājām un arī šoreiz viņa savas dziedātās mornas nebija nomainījusi pret pop vai rock mūzikas dziesmām.


Ievērojamā vecuma kundzīte uz skatuves nebija viena, viņu „pavadīja” astoņi vīrieši – bundzinieks un perkusionists, taustiņnieks, vijolnieks un trompetists/saksofonists un ģitāristi. Ar īpašu dedzību uz skatuves izcēlās vijolnieks un trompetists, kuri ne tikai spēlēja, bet arī uzdejoja.

Sezārija Evora gandrīz visu koncerta laiku (apmēram pusotru stundu) nostāvēja kājās, kas domājams viņas vecumā nebūt nav viegli.

Untitled 3.jpg - 43.47 KBPēc apmēram stundu ilga koncerta Evora iepazīstina klātesošos ar mūziķiem, lai gan viņas teikto reti, kurš zālē spēj saprast – māksliniece nerunā jau latviešu, angļu, krievu un pat ne vācu vai franču valodā, bet gan savā dzimtajā valodā.

Lai gan mākslinieces teiktais paliek nesaprasts, mūzikas valodu spēj saprast ikviens – patiesi, silti un spēcīgi – tā varētu raksturot Sezārijas Evoras balsi un arī pašu koncertu.

Pēc iepazīstināšanas ar pavadošo grupu, māksliniece dodas nelielā pīpauzē. Turpat aiz klavierēm tiek aizkūpināta cigarete un no šīs puses redzami ne tikai dūmi gaisā vien, skatītāji pamana arī to, ka māksliniece piepilda glāzi ar kādu nezināmu gaišas krāsas šķidrumu, kuru turpat arī steidz nogaršot. Šajās pāris minūtēs savu meistarību steidz demonstrēt mākslinieces pavadošā grupa.

Kāda „dzira” atradās Sezārijas glāzē nav skaidrs, bet skaidrs ir viens – pēc šo malku nobaudīšanas koncerts nebeidzās, tas turpināja priecēt klātesošos ar tikpat lielu „jaudu”.

Lai gan „baskājainās dīvas” dziesmas it kā visas saplūst vienā, kur nosaukumus var atšķirt vairs tikai viņas patiesie talanta cienītāji, pie pazīstamajām kompozīcijām – „Sodade” vai „Africa Nossa” – cilvēki jau pēc pirmajām notīm steidz aplaudēt.

Untitled 4.jpg - 53.65 KBKlausoties Sezārijas dziesmās, laiku pa laikam pārskrien skudriņas pār ķermeni, kas nepārprotami ir laba zīme.

Pēc pusotras stundas māksliniece pamet skatuvi, visi astoņi vīrieši viņai seko un izskatās, ka koncerts ir beidzies.

Skatītāji ir mazliet vīlušies, jo dziesma „Besame Mucho” nemaz vēl nav skanējusi, tāpēc ar aplausu palīdzību tie cenšas atsaukt mākslinieci atpakaļ, kas, protams, viņiem arī izdodas. Jā, viņa attaisno visu klātesošo cerības un „Besame Mucho” tiešām skan...

Lai gan gandrīz visas mākslinieces izpildītās dziesmas ir arī dejojamas un uz vietas patiesi grūti nosēdēt, „Besame Mucho” laikā ne tikai balkonā sēdošie, bet arī zālē sēdošie ceļas kājās un kustas līdzi mūzikas ritmā.

Koncerts ir izdevies un siltās emocijas klātesošajos saglabājas vēl labu laiku – aplausi māksliniecei un koncerta rīkotājiem!

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Koncerts bija lielisks. :) neparasts.
15.05.2008. plkst. 19:34
si diva uz skatuves visu var atlauties!
22.04.2008. plkst. 16:34
feini, ka koncerts tagad tiek rīkots plašākam skatītāju lokam, operā jau visi gribētāji nevar satilpt.
15.04.2008. plkst. 09:16
Es biju, nu ļoti patika...
14.04.2008. plkst. 13:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Akcija "Izrādes un izstādes apmeklējums Tev un Taviem draugiem bez maksas!" noslēgusies

Sveiks, lasītaj!
Tuvojoties mūsu valsts dzimšanas dienai un, atzīmējot izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Zāles dzimšanas dienu, sadarbībā ar Rīgas Brāļu kapu un Latvijas Vēsturiskā...