Izdota CD izlase „Populārākās latviešu kino dziesmas un melodijas”

Izdota CD izlase „Populārākās latviešu kino dziesmas un melodijas”

Pērn kompānija „Mikrofona ieraksti” izdeva izlasi „Populārākās latviešu teātra dziesmas” un tas izrādījās ļoti gaidīts un pieprasīts izdevums. Tagad tam seko jaunā CD izlase „Populārākās latviešu kino dziesmas un melodijas”, kurā apkopotas dziesmas un muzikālās tēmas no kinofilmām –“Tās dullās Paulīnes dēļ” (1977), „Mans draugs, nenopietns cilvēks”(1975), „Melnā vēža spīlēs” (1975), „Vella kalpi vella dzirnavās” (1972), „Piejūras klimats” (1974), „Elpojiet dziļāk” (1967), „Nepabeigtās vakariņas” (1979), „Dāvana vientuļai sievietei” (1973), „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981), „Teātris” (1978), „Tauriņdeja” (1971), „Uzticamais draugs Sančo”(1974), ”Spēle” (1981), „Klāvs Mārtiņa dēls”(1970),”Ceplis” (1972),”Likteņdzirnas” (1997), „Ilgais ceļš kāpās” (1981) un „Zvejnieka dēls” (1940), „Dāvanas pa telefonu” (1977) un „Emīla nedarbi” (1985).


Dziesmas un melodijas izpilda Ēvalds Valters, Eduards Pāvuls, Gunārs Cilinskis, Valentīns Skulme, Jānis Paukštello, Pauls Butkevičs, Žoržs Siksna, Romualds Ancāns, Raimonds Pauls, Nora Bumbiere, Viktors Lapčenoks, Ēriks Kamerūts, Bruno Oja, Margarita Vilcāne un daudzi citi.

Latvieši mīl kino un ļoti mīl arī savus aktierus! Un latvieši mīl dziesmas, no savām kinofilmām, kuras pateicoties savai krāsainībai, emocionalitātei un raksturam, turpinājušas dzīvot un skanēt arī ārpus kino lentes. Daudzas no kino lentēs izmantotajām dziesmām ir mūsu komponistu īpaši radītas pēc režisoru lūguma un tikai daļa no dziesmām dzīvojušas savu neatkarīgu dzīvi vēl pirms kinofilmas radīšanas. Šajā izlasē apkopotās dziesmas ir mīļas ikvienam, kuram patīk latviešu kino. Un varbūt tieši šie ieraksti ir tā īpašā un vienīgā iespēja atkal būt kopā ar izcilākajiem vārdiem latviešu kino, kuru balsis un izpildītāju talants ir nepārspējami un, kuri savas dziesmas tagad dzied jau pavisam citās, mums nezināmās kinofilmās....

Apkopot visas dziesmas vienā CD nav bijis iespējams un tāpēc gaidāms arī turpinājums.

Jaunā izlase izdota sadarbībā ar Radio SWH raidījumu „Kinokoncerts”, kas ēterē skan katru sestdienu no 14.00 un kurā dzirdamas melodijas no latviešu kinofilmam un klausāmas intervijas ar fimu režisoriem un aktieriem.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Aleksejs Naumovs. "Dzimšanas diena". Glezniecība

„DZIMŠANAS DIENA”  —  katrs zinām, ka tie ir svētki, kas aicina just prieku par dzīvi,  apzināties, ka tas ir vērtīgākais, kas mums pieder — katram atvēlētais laiks,...