Austrumu robeža

Austrumu robeža

Austrumu robeža – restorāns – klubs māksliniekiem

Mākslinieciska gaisotne, elpu aizraujošs interjers un saprātīgas cenas vienlaik – tieši šie trīs apzīmējumi vispiemērotākie Riharda Vāgnera ielā 8 (ieeju gan atradīsiet no Gleznotāju ielas puses) esošajam restorānam – klubam Austrumu robeža.


Tiem, kas uz šo iestādi nākuši lai kafijas krūzes sabiedrībā pārlapotu jaunākos laikrakstus, ieteiktu paņemt līdzi visstiprākās brilles, kādas pieejamas, jo pirmais, kas pārsteigs ienākot restorānā – klubā ir patiešām liela tumsa, kādā izvietotas iestādes telpas. Gaismu dod vien nelielās naktslampiņas, kas novietotas uz katra no galdiem un apgaismo labi ja 30 cm diametrā ap sevi. Sākotnēji tas šķiet mazliet dīvaini, taču, kad aprasts ar gaismas lumenu nelielo daudzumu, atmosfēra pat liekas vilinoša un aizraujoša.

Skatuve, kas novietota telpas vienā galā un kuras virzienā vērsti neskaitāmi prožektori un citi gaismas objekti, liecina, ka mākslinieciskās aktivitātes iestādē nav gluži svešas.

Aizraujošs šķiet veids, kādā izkārtoti apmeklētājiem pieejamie galdiņi – tie novietoti vairākos līmeņos un augstākie no tiem iežogoti ar metāla sētu palīdzību, kas rada iespaidu, ka apmeklētājs ir ieslēgts sava veida būrī. Māksliniecisko gaisotni telpā rada arī sienu zīmējumi, kas viscaur ietur armijas tematiku un dod iestādei nedaudz no militārā piesitiena.

Kopumā interjers vērtējams ar atzīmi, kas tuvu desmit ballēm, jo naksnīgajā tumsas atmosfērā perfekti iederas koši sarkanie galdiņi, koka un metāliskie krēsli (jāpiezīmē gan, ka sēdēšanai tie nav tik piemēroti kā acu mielošanai).

Kā nelielu darvas pilienu vēlētos pieminēt smēķēšanas problēmas telpā – cigarešu dūmi visai veiksmīgi izplatās pa iestādi, tādēļ nesmēķējošiem indivīdiem varētu rasties samērā nepatīkamas izjūtas.

Taču visas negatīvās sajūtas ar maigu rokas vēzienu pazudīs uzreiz pēc ēdienkartes atvēršanas. Tā ir neapverami plaša un piedāvājums pieejams par saprātīgām cenām.

Brokastlaikā visi izsalkušie var nomēģināt klasisku maltīti: plānās pankūkas ar āboliem, maku patukšojot par vien 1,60 LVL.

Ja sirds kāro kaut ko no uzkodu klāsta, virtuves komanda pagatavos zivju plati (7,00 LVL), bet siera plate ar vīnogām izmaksās nedaudz lētāk – 3,25 LVL.

Ēdienkartes salātu sadaļa patiešām atstās patīkamu iespaidu ar lielu dažādību. Arī par ekstravagances trūkumu Austrumu robeža nevarētu sūdzēties, jo pieejami tādi gardumi kā mēles salāti par 1,70 LVL, bet midiju pikantie salāti izmaksās 2,80 LVL.

Turpinot iepazīstoties ar pamatēdienu klāstu, jāsecina, ka sadalījums ir gluži fantastisks, jo nošķirti pat cūkgaļas ēdieni no liellopu maltītēm. Par piemēru kādam gaļas ēdienam jāmin jēra gaļa ar kari (5,75 LVL), bet liellopu gaļas strogonovs izmaksās 6,20 LVL.

Arī par veģetāriešiem ir padomāts, piedāvājot nobaudīt tādus gardumus kā dārzeņu ragū (1,40 LVL). Visas šo ēdienu piedevas (kartupeļi, rīsi u.t.t.) izmaksās identisku summu – 0,60 LVL.

Arī dzērienu sadaļu restorāna saimnieki nav atstājuši novārtā, jo tādi daudzviet nepieejami kokteiļi kā Negro maksā divus latus, taču izplatītais un populārais Pina Kolada liks iedzert alkstošajam šķirties no 2,95 LVL.

Askētiskākajiem apmeklētājiem iespējams nobaudīt gluži parasto Piebalgas alu par vienu latu puslitra kausa tilpumā, bet kā stiprāka cienītājiem – 50 grami ar LB degvīnu izmaksās astoņdesmit santīmus. Atturībnieki, protams, var baudīt vienkārši sulu, kas šajā iestādē liks šķirties no 0,60 LVL.

Arī par apkalpošanu iestādē gluži sūdzēties nevajadzētu, jo smaidīgā viesmīle visai veikli iepazīstinās ar piedāvājuma klāstu (tikai ar pasūtījuma pieņemšanu lielos apmeklētības gadījumos būs nedaudz jāpagaida). Virtuves komandas sagatavotie ēdieni patiešām ir labas kvalitātes un patīkami noformēti, taču, godīgi sakot, ne visai ātri sagatavoti.

Kā jau iepriekš minēts – mākslinieku gars šeit nav gluži svešs, jo vakaros iestādē tiek organizēti dažādi tematiskie vakari, izrādes un etīdes. Prieks par īpašnieku centību piesaistīt kreatīvu publiku kreatīvai vietai.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Man patiik, ka tur vienmeer paraleeli notiek arii muziceeshana!
26.06.2007. plkst. 16:03

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Prāta Vētra gatavo īpašu šīs vasaras vienīgo uzstāšanos

Grupa Prāta Vētra, kas 17.jūlijā uzstāsies Positivus festivālā Salacgrīvā, īpaši gatavojas savam vienīgajam šā gada koncertam Latvijā. Festivāla organizatori ir saņēmuši grupas...