Zirgu sēta "Klajumi"

Zirgu sēta "Klajumi"

Zirgu sēta "Klajumi" atrodas pašā skaistākajā mūsu zemes novadā - zilo ezeru zemē Latgalē, viesiem piedāvājot brīnišķīgu iespēja atpūsties pie dabas kopā ar vienu no cilvēka uzticamākajiem draugiem - zirgu.


Pēc skaisti pavadītas dienas jūs varēsiet atpūsties brīvdienu namiņā ar pirtiņu, lai no rīta mostos ar jauniem spēkiem un možu garastāvokli. Tomēr - ja vēlaties šeit nakšņot, jārēķinās, ka noteikti būs jādodas kādās aktivitātēs ar zirgiem. "Klajumu" saimniece piedāvā gan izjādes, gan vairāku dienu pārgājienus zirga mugurā. Tāpat iesācējiem iespējams apgūt jāšanas prasmi, izbraukt pajūgā vai kamanās, nosvinēt svarīgus svētkus un daudz ko citu. Šeit ir iespējams arī doties makšķerēt Sīvera ezerā, aplūkot Latgales tūrisma objektus, izīrēt laivas un plostus vai baudīt nesteidzīgu pastaigu. Kā redzat, veselīgas atpūtas iespējas šeit ir ļoti daudz un dažādas! Bez tam, šeit viesus pacienās ar gardiem latgaliešu ēdieniem (Ls 5.00-15.00) un pēc vēlēšanās savās rokās jūs ņems masieris (Ls 10.00) vai pirtnieks (Ls 4.00).

Bet nu parunāsim par zirgu sētas svarīgāko un skaistāko piedāvājumu - izjādēm un pārgājieniem zirgu mugurā. Ir iespējams doties 7 izjāžu maršrutos, kuri ilgst no pāris stundām līdz diennaktij. Pats garākais maršruts ir ceļojums uz Šilovkas ezeru. Turpceļā paies 7 stundas, bet atpakaļceļā - 5 stundas. Ceļojuma laikā apskatīsiet Dvorišči, Rožupoli, ugunsdrošības torni ar paverošos pasakainu ainavu uz Daugavas ieleju, Šilovkas mežu un ezeru. Izjādes laikā paredzēta makšķerēšana, ogošana, sēņošana, pastaigas un peldēšanās, savukārt pārlaist nakti atgriezīsieties "Klajumos".

Savukārt ja vēlaties, varat doties kādā īsākā izjādē, piemēram, maršrutā "Zvainieku loks", kas ilgst 1-3 stundas. Izjāde notiek dabas parkā „Daugavas loki” ar lielu varbūtību ieraudzīt meža dzīvniekus, klausīties putnu balsīs un izjust citus Daugavas ielejas jaukumus. Straujas jāšanas cienītājiem ir plašas iespējas auļot pa meža ceļiem un laukiem. No pavasara līdz rudenim vērosiet dabas krāsu, noskaņu un skaņu maiņu, kā arī piedzīvosiet vizbuļu, kreimeņu, sveķeņu, lupīnu, pīpeņu un meža zemeņu dienas un nedēļas neskartās un neapdzīvotās dabas teritorijās.

Pieejams arī īpašs 7 dienu pārgājiens, kura laikā baudīsiet izjādi neiepazītos mežos Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, aplūkosiet Šilovkas ezeru un Sēlijas ainavas un nakšņosiet zem klajas debess.

Šajā zemnieku saimniecībā mīt 9 zirgi, taču sadarbībā ar apkārtējām saimniecībām izjādēm tiek nomāti papildus zirgi. Līdz ar to grupu lielums vienlaicīgai izjādei tiek nodrošināts līdz 15, pajūgos - līdz 45 personām.

Kas attiecas uz cenām, minēsim dažus piemērus. Vienu stundu ilga izjāde maksā Ls 8.50 (par katru nākošo stundu – Ls 6.00). Divu dienu pārgājiens zirga mugurā izmaksās Ls 59.00 (ar savu telti un ekipējumu - Ls 49.00), bet 7 dienu pārgājiens Ls 205.00 (ar savu telti un ekipējumu – Ls 139.00). Nakšņošana brīvdienu namiņā divām personām maksā Ls 30.00/diennaktī (katram nākošajam cilvēkam - Ls 7.00, jo namiņā vietas pietiks deviņiem viesiem), bet pirts kurināšana - Ls 10.00.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
labprat izjatu ar vienu zirdzinu :)
01.11.2007. plkst. 11:04
man ļoti patik zirgi,esmu daudzs reizes jajusi,zirgi ir mani miļākie dzivnieki!
31.10.2007. plkst. 21:05
brīnišķīgi!
08.10.2007. plkst. 22:15
atkal mīļie zirdziņi
05.10.2007. plkst. 09:17
klajumi un lauki ,
22.09.2007. plkst. 18:14

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Melo-M publisko jaunu dziesmu no gaidāmā albuma

Platforma.lv mājas lapā čellu trio “Melo-M” atklājuši trešo dziesmu - “Hava nagila” - no septembrī gaidāmā albuma “Around The World”.
...