Tīraines staļļi

Tīraines staļļi

Zirgs ir tā skaistā, elegantā un dižciltīgā būtne, kas nu jau vairākus gadus interesentus pulcina zemnieku saimniecībā “Tīraines staļļi”. Kaut arī „Tīraines staļļi” atrodas pavisam netālu no Rīgas centra (8km), te valda miers, ieklausīšanās vienam otrā un iespēja atpūsties no ikdienas steigas, kas ir jau sen aizmirsti termini steidzīgajā lielpilsētā. Ja jums nav personīga transporta, tad varat ērti atbraukt arī ar sabiedrisko transportu.


“Tīraines staļļi” ir tā vieta, kur ar prieku dodamies pēc skolas vai darba, lai būtu kopa ar saviem labākajiem draugiem - zirgiem. Zirgu entuziastu pulciņā ir gan zirgu treneri, gan arī profesionāli un topošie jāšanas sporta pārstāvji, zirgu īpašnieki un cilvēki, kuriem vienkārši patīk zirgi. Lai pievienotos šim pulciņam, nepastāv vecuma vai kādi citi ierobežojumi – nākt var visi, jo tiek nodrošināta individuāla pieeja katram jauniesācējam.

Par spīti mainīgajiem apstākļiem un laika pagriezieniem, staļļa ēka ir saglabājusies no pagājušā gadsimta sākuma. Tajā laikā viens no tagad esošajiem staļļiem ir bijis Tīriņu muižas sastāvdaļa. Ejot laikam, mainījās ari staļļa ēkas funkcijas, tomēr tagad šī ēka un vel viens no jauna uzceltais stallis ir jauka mājvieta zirgiem. Līdzās stallim ir ari manēža, treniņu un sacensību laukumi, aploki un ganības. Savukārt pieredzējuši jātnieki var doties izjāde pa mežu un apvidu. „Tīraines staļļi” arvien biežāk rīko arī valsts mēroga sacensības un piedalās gan pašu rīkotajās sacensības, gan arī citās.

„Tīraines staļļi” piedāvā ne tikai tādus pakalpojumus kā izjādes un treniņus, bet arī zirgu uzturēšanu, kāzu eskortu, zirgu pārvadāšanu (1km – Ls 0.35, velkot ar divvietīgo piekabi) u.t.t. Šeit sporta iemaņas varēs apgūt gan iesācēji, gan lietpratēji, pie tam treniņi tiek piedāvāti gan grupās, gan individuāli. Viens treniņš maksā Ls 7.00 par 1 stundu, bet treniņu abonements uz mēnesi (8 nodarbības) – Ls 45.00. Profesionāļi šeit tiek lieliski sagatavoti arī sacensībām. Savukārt cilvēkiem, kuri ar zirdziņiem ir tikai uz draudzīgu „tu”, „Tīraines staļļi” piedāvā vizināšanos ar ratiem un kamanām – katrs, kas to pamēģinājis, droši vien piekritīs, ka tā ir brīnišķīga atpūta. Taču, ja jums pašam pieder zirgs, stallī varat nomāt boksu, kur dzīvniekam būs laba dzīve. Kā nekā, zirdziņu trīsreiz dienā baros ar sienu un auzām, bez tam vedīs arī ganībās. Viena zirga uzturēšana vienā mēnesi maksās 90 Ls (mazais bokss 9 kv/m). Un kas vēl – „Tīraines staļļi” organizē arī dažādas prezentācijas un pasākumus, kā arī dodas izbraukumos!

Visi ir laipni gaidīti ciemos!

Komentāri (33)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Tīraines staļļi
Tur ir ļoti forši zirgi un arī treneri! Neklausaties ko citi runā,jo viņi runā pilnīgas muļķības. Labi varbūt tur ir daži zirnekļu tīkli un zirgi ar elpošanas problēmām bet tie ir labākie zirgi ar kuriem var jāt mazi bērni. Man tur ir daži mīļākie zirgi! Rabana,Persiks(ar kuru es jāju sacensībās),Vims un citi.Lai arī par vienu treniņu ir LS9 tas ir ko vērts! Izmēģiniet,izmēģiniet un vēl reiz izmēģiniet!
25.05.2012. plkst. 20:36
VID
Stallis, patiešām ir briesmīgs, par Annu Stafecku vispār nerunājot- galvenais NAUDA, NAUDA, NAUDA. Visur zirnekļu tīkli- ļoti nekopj, teorētiski nolaists līdz kliņķim. 5dienās, pēc sacensībām viss kas notiek, dzeršana, lamāšanās. Ja gribat uzzināt jaunākās baumas par zirgiem un jātniekiem informējaties ar Sigitu vai Laimu. Zirgi, kuri stāvēja, bieži vien ir ar elpošanas problēmām. Smēķē bērnu klātbūtnē, publiskā vietā- kur arī nesmēķētāji var atrasties. Vienmēr bezsakarīgi jāmaksā par laistītāju- (laikam, katru gadu pērk zelta apdarītē), siena laistīšanu.. Treneriem ir vienalga, ka tikai uzpīpēt un iedzert. Attieksme pret zirgiem ir pilnīgi vienaldzīga.. Dzenā līdz naktij. NEIESAKU NEKAD SAVU KĀJU TUR SPERT.
17.04.2012. plkst. 16:47
zinātājs
Stallis ir drausmīga stāvoklī, nomas zirgi tikai to vien redz kā treniņus putekļainā laukumā,treneru attieksme nekāda, aploku praktiski nav nerunājot jau par zāli. Siens sapelējis, boksus netīra. Katrs pats protams var spriest, bet neieteiktu tur pavadīt ne minūti. (+info ir ļoti vecs)
17.04.2012. plkst. 16:27
agnese
simon,vnk varbut tev to pusgadu lika noriksot tikai tapec jo tupati vel nemaceji un trennere tevi negibeja laist leksos tapec labak doma ko runa
12.02.2012. plkst. 13:19
nikola
tur ir looti looti forshi zirgi es tur esmu jajusi ar poniju rabanu un viss bija looti jauki brauksu vel loti daudz reizes uz turieni:)
24.09.2011. plkst. 17:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Dima Bilan nevēlas mainīties – ne uz labo, ne uz slikto pusi

Neskatoties uz to, ka Krievijas jaunais estrādes mākslinieks Dima Bilan Latvijā viesojās šī gada februārī, 21. jūnijā visiem Ogres iedzīvotajiem un Dima atbalstītājiem bija iespēja...