Dziesminieks Kārlis Kazāks par vācu melodrāmām un Bredu Pitu

Dziesminieks Kārlis Kazāks par vācu melodrāmām un Bredu Pitu

Kārlis Kazāks plašākām aprindām kļuva pazīstams pirms vairākiem gadiem kā grupas „Oceanfall” solists. Neparastās balss īpašnieks šobrīd audzina divus bērnus un pirms dažiem mēnešiem klajā nākuši divi viņa albumi – „Uz manām plaukstām” un „Šūpuļdziesmas”.

Portāls IrLaiks.lv dziesminieku iztaujāja par viņa kino gaumi un sajūtām.

-    Kāds, Tavuprāt, ir labs kino?

-    Jāsaka, ka neesmu liels vizuālās mākslas izpratējs, lai gan savā izglītošanās procesā esmu ar to bijis cieši saistīts -  zīmēšana, gleznošana, foto, video. Nevar jau pateikt, kas ir labs kino, to nesadalot: komerciālais kino un mākslas filmas. Kino, kas radīts, lai uzrunātu konkrētu auditoriju, izmantojot aprēķinātus ieročus, loģiski, ir iedarbīgāks uz plašu skatītāju auditoriju. Vai “Titāniks” ir laba filma? Droši vien - jā, jo izpildījusi tai uzstādītos noteikumus: asaras un nauda. Vai neatkarīgs kino var tikt salīdzināts ar šādām filmām? Nezinu, kādi būtu šādas salīdzināšanas kritēriji. Man labs kino ir tāds, kas mani uzrunā, konkrētā brīdī un situācijā, un tāda var būt arī visparastākā romantiskā filma, varbūt ne Latvijas televīziju raidītās vācu melodrāmas. [smejas]

-    Vai Tev ir mīļākā filma vai filmas?

-    Tāpat kā grāmatas un mūzika, kino izaug ar mums. Izaug mūsu izpratne un vēlmes. Ja pusaudžu gados es zināju, ka “Trainspoting” ir mana mīļākā filma, tad, šobrīd, diez vai uzņemtos risku minēt konkrētu nosaukumu. Varbūt “Crash” ir pārsteigusi ar daudzslāņainību.

-    Kāda žanra filmas Tev vislabāk patīk?

-    Nav iespējams atbildēt uz šo jautājumu. Parasti atslodzes izklaidi, mūziku, kino, izvēlos pēc garastāvokļa, bet ir kino darbi, kas spēj pārvērst mūsu dienu neatkarīgi no tā, ko vēlamies.

-    Kādi žanri nepatīk? Kāpēc?

-    Aprēķinātas šausmu, spriedzes filmas un tāpat aprēķinātas komēdijas, kas veidotas analizējot skatītāja reakciju. Šāds kino nedod pilnīgi neko, un mēs taču nelasām grāmatu, ja zinām, ka tā ir tukša.

-    Vai ir arī mīļākais režisors, kura filmas esi iecienījis?

-    Man ir problēmas ielāgot grāmatu nosaukumus, rakstniekus... Tāpat ar kino - vienalga, kas ir radītājs, manī paliek pārdzīvojums, sajūtas, tas ko filma ir devusi. Protams, ja paņemam Vudija Alena filmu, tad varam prognozēt tās sajūtas, kādas režisors piedāvās. Reizēm tas ir labi, kā paņemt vecās mīļās grupas jauno albumu un tvert nianses, jauno, un mums netraucē pārspīlētie centieni izspiest ko nebijušu. Uzvārdi, kas liek man pievērst uzmanību - Tarantino (kas nu būs?), Alens (ar ko esi precējies?), Ozons... daudzi vēl...

-    Vai Tev patīk apmeklēt kino? Vai priekšroku dod kino vakariem mājās?

-    Dzīvojot laukos, cilvēks atradinās no vēlmes sajust to disko kopību. Reizēm ir jauki pasēdēt pie labas filmas gandrīz tukšā zālē, bet ir reizes kad labāk ieslīgt filmā gulēt ejot. Sigur Ros “Heima” spocīgi pāriet sapņos.

-    Kāda ir pēdējā filma, ko redzēji? Kādas atsauksmes par to? Kāds ir īsumā šīs filmas sižets?

-    Šķiet tas bija “Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu”. Mazliet nomācošs, bet ļoti uzrunājošs stāsts par laiku, tā ritumu, nerealitāti. Fantastiski Pits un Blanšeta. Domāju, ka visi zinām šo sižetu par pretējā laika cilvēku pareizā laika vidē, bet ne jau šis ir pamats daudzslāņainajam vēstījumam. Filma uzrunā, noteikti!

-    Vai Tev ir arī kādi mīļākie aktieri? Vari varbūt izveidot savu mīļāko aktieru topu?

-    Es neesmu pārliecināts, ka sakārtojot aktrises pēc to labuma, vīrietis var būt godīgs. Man patīk (tas būtu precīzāk) Keita Blanšeta, Keita Vinsleta (filmā Holy smoke), Skārleta Johansone, Penelope Krūza (reizēm), Natālija Portmane (Closer, Blueberry Nights). Aktieri, nu sarežģīti - parasti visi pamanās nospēlēt arī neizdevušās lomas. Domāju, Daniels .D.Lūiss, Denzels Vašingtons, J. Fēnikss (Dž. Keša lomā), Džūda Lovs (Closer, Māksīgais Intelekts).

-    Kāda ir Tava attieksme pret latviešu kino?

-    Latviešu kino pēdējās neatkarības laikā ir iegrimis citātos un atdarināšanā, kā visa Latvijas kultūras dzīve. Iespējams, ka padomju laikos vēlme protestēt, ierobežotās iespējas un citi faktori radīja auglīgu augsni tieši latviska kino radīšanai.

-    Kāda ir pēdējā filma no latviešu filmām, ko redzēji?

-    Kairiša “Tumšie brieži” varbūt.

-    Varbūt ir kāda mīļākā latviešu filma?

-    Es nemācēšu atbildēt. Iespējams “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Tāda latviešu piederības sajūta caurstrāvo šo filmu.

-    Vai Tu gribētu filmēties kādā filmā? Ja, jā, kādu iemeslu dēļ un kāda žanra filma tā būtu, kāds būtu īsumā tās sižets – par ko? Un ar, kādiem aktieriem vēlētos kopā spēlēt?

-    Droši vien, ka nē. Kino kopumā uztveru kā ārišķīgu sub-mākslas žanru. Teātris ir man tuvāks, un Latvijā tas ir fantastisks. Labprāt sarakstītu mūziku teātrim vai kino lentai par skumjām, kas vedina augt.

-    Vai Tev ir arī kādi iemīļoti seriāli, kurus vienmēr gribas noskatīties?

-    Bērnībā pieplaku pie televizora, kad rādīja “Bordertaunu”, bet nu esmu atmetis televizora vērošanu.

-    Lūdzu, iesaki mūsu portala lasītajiem kādu filmu, kas noteikti jāredz!

-    “Blueberry Nights”, noteikti!

Paldies par sarunu, Kārli!

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
es
Jā, super cilvēks un muzikants!!!
08.05.2009. plkst. 23:02
anna
šī cilvēka vienkāršība ir fenomenāla. Spēja vienā teikumā uzburt pasauli un pateikt tik daudz. Neticami
10.04.2009. plkst. 12:39

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Titānika uzbūvēšana izmaksāja 7 miljonus USD, bet filmas uzņemšana par to izmaksāja 200 miljonus USD

Pasākumi

Akcija "Laimē ielūgumu uz Scorpions koncertū" noslēgusies

Sveiks, lasītāj!
4.novembrī multifunkcionālajā halē „Arēna Rīga” savas 2008.gada turnejas ietvaros koncertēs rokmūzikas veterāni - pasaulslavenā vācu rokgrupa Scorpions.  ...