Māra Upmane: "Galvenais, lai filmā laba mūzika"

Māra Upmane: "Galvenais, lai filmā laba mūzika"

Māra ir grupas "Astro'n'out" soliste, kura ar savu balsi spēj aizraut ne vienu vien klausītāju. Pavisam nesen Māra ir kļuvusi par vēl viennu „titulu” bagātāka – nu viņa ir kļuvusi par precētu sievu.

Taču neskatoties uz visu to – Māra stāsta par savām interesēm kino – gan pasaulē, gan latviešu kino.

Par kino apmeklējumiem kā par ikdienu runāt nevar katrs pretimnācējs, taču daži tomēr to uztver kā ikdienišķu parādību – aiziet uz kino katru reizi, kā parādās kāda jauna filma. Nav slikti ne vienā, ne otrā variantā, taču Māra savus kino apmeklējumus ir padarījusi īpašākus.

„Es diezgan reti eju uz kino, toties tas padara šo notikumu īpašāku, bet pēdējā laikā gan arvien biežāk ir sanācis un sanāk aiziet,” stāsta mūziķe. Filmu klāsts ir tik liels, ka nereti tas apgrūtina izvēli, taču savai gaumei kaut ko piemērotu var atrast jebkurš – vienalga vai bērns vai pieaugušais. Bet ko darīt, ja draugu kompānijā katram ir savādāka gaume?

„Pēdējā filma bija Indiana Džonss, kuru apmeklēju ar draugiem vakarā pēc Jāņošanas. Tā bija kā kompromiss starp visu dažādajām gaumēm, bet beigās arī lieliski atbilda vakara prasībām – vienkārši atpūsties,” saka Māra Upmane-Holšteina.

Iesaka Amēliju

Reizēm nav nemaz tik slikti pasēdēt mājās un paskatīties kādu labu filmu – vajag tikai labu kompāniju un labu filmu un kino vakaru var uzrīkot arī, sēžot mājas dīvānā. Jautāta par to, vai Mārai ir iecienīti šādi kino vakari mājas apstākļos, un vai tajos radusies arī kāda sava mīļākā filma, mūziķe atbild:

„Jā, iecienīti tie ir, kaut ne pārāk bieži. Bet kad ir tāda iespēja, jūtu, ka tajos arvien biežāk tiecos pēc romantiskā. Par mīļākajām filmām arī man grūti spriest. Grūti nosaukt vienu. Bet varbūt tā pati Amēlija. Oriģināla pieeja un burvīga labestības izjūta, kas pārņem pēc filmas noskatīšanās. Iesaku noskatīties, ja kāds vēl nav redzējis.”

Galvenais laba mūzika

Arī žanru dažādība ir liela, taču tā pat palīdz izvēlēties mums piemērotāko filmu. Agri vai vēlu tomēr izšķiras žanri, kas ir tuvāk sirdij un tie, kas nepatīk. „Man vislabāk no žanriem patīk psiholoģiskas drāmas, vai romantiskas komēdijas, jo labāk, ja tās ir ar māksliniecisku kadrējumu un labu mūziku. Laba mūzika man bieži liek apstāties pat ne pie tik labām filmām. Vēl man ļoti patīk koncertfilmas.

Zelta piemērs Heima – par Sigur Ros. Bet ir, protams, arī tie, kas nepatīk un tie ir pārāk asiņainie un šausminošie. Tās arī īpašības kāpēc tie nepatīk,” atklāj Māra. „Ja jāsaka, tad īstenībā ir pat seriāli, kurus vienmēr gribas noskatīties, kuri ir interesanti un aizraujoši – ne tādi kā visi pārējie. Vienmēr gribas redzēt kārtējo „Doktora Hausa” un „Draugu” sēriju,” stāsta dziedātāja.

Latviešiem nesanāk

Pēdējā laikā tiek aizmirsts par latviešu kino. Visi runā un apspriež filmas, bet tās visas ir ar ārzemju birku. Kā tad paliek ar mūsu pašu kino? „Vai man patīk latviešu kino? Teikšu tā – grūti. Grūti latviešiem ar kino. Nezinu pat kāpēc, man pat nav kā visiem pārējiem savas mīļākās latviešu filmas, arī no vecajām nē. Bet izcelt varētu filmu Monotonija. Vizuāli tā bija ļoti baudāma, dažas epizodes vienkārši zelts. Aktieri burvīgi. Biju arī uz pirmizrādi. Bet kopumā es nevarētu teikt, ka esmu par šo filmu sajūsmā. Es tomēr esmu pop piekritēja filmu ziņā. Un man vienmēr labāk patīk „kustīgākas” filmas. Arī Baiga Vasara. Vienkārši izteiksmīga un līdzi paraujoša filma,” atklāti saka Māra.

MultFILMAS ir labākās

Filmu daudz, redzētas daudz, bet tikai retā paliek atmiņā ar kaut ko īpaši spilgtu – notikumu vai ainu, vai varbūt vēl ar kaut ko citu. Jautājām Mārai, kura, no pēdējā laikā redzētajām filmām, viņai īpaši palikusi atmiņā un kāpēc tieši šī?

„Biju uz multfilmu „Kung-Fu Panda”. Burvīgi. Caur tādiem asprātīgiem jociņiem paustas burvīgas dzīves gudrības. Un dažreiz tik ļoti ikdienā kas tāds tieši pietrūkst,” stāsta Māra.

Aktieru tops – grūta lieta

Tā kā Māra lielu daļu sava laika pavada uz skatuves, muzicējot, viņai arī aktiera ikdiena nav īpaši sveša, tāpēc jautājām, kāda ir viņas gaume aktierspēlē – lūdzām sastādīt mazu aktieru topu. Ko likt pirmajā vietā? Šis uzdevums kā izrādās tomēr nebija no vieglākajiem:

„Grūti. Ok. No madāmām vienkāršāk: Sandra Bulloka, Andželīna Džolī, Skarleta Johansone, Odrija Totu, Lindeja Lohana. Puiši: man ārkārtīgi patīk aktieris no filmas Disko cūkas (Disco pigs) Cillian Murphy. No latviešiem ļoti cienu Artusu Kaimiņu. Citus grūti iedomāties. Un, ja man būtu jāizvēlas pašai ar ko pārī spēlēt kādā filmā, tad teikšu tā – ar jau iepriekš minēto „disko cūku”.

Scenārijs gatavs un lomas sadalītas!

Ne vienam vien cilvēkam gribas pamēināt savus spēkus kā aktierim kādā filmā, taču ne visiem tas ir iespējams! Bet pasapņot taču varam mēs visi. Par savām vēlmēm un izjūtām filmēšanas laukumā, Māra stāsta un atklāj pat savu filmas scenāriju:

„Kādreiz mani tas ļoti vilināja, tagad tas šķiet būtu interesanti, bet nav vairs ārkārtīgi lielas vēlmes. Bet, ja es gribētu filmēties kādā filmā, tā droši vien būtu mazliet šizīga filma par jauniešiem, piedzīvojumiem, attiecībām. Noteikti ne vēsturiskā. Un pati es tajā gribētu tēlot traku gleznotāju, bet tur noteikti būtu arī psiholoģiska spriedze... varbūt kaut kas saistībā ar gaišredzes spējām :)

Piemēram, caur gleznām es paredzētu nākotnes notikumus. Un, protams, paralēli visam vēl ārkārtīgi skaistas slēptas jūtas, kuras filmas beigās uzzied!!!

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vienkarsa meitene, bet ar savu piparinu.
18.10.2008. plkst. 16:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tom Arnold, Sandra Bullock, Chevy Chase, Bill Cosby, Kris Kristofferson un Bruce Willis ir bijušie bārmeņi

Pasākumi

Izdota CD izlase „Populārākās latviešu kino dziesmas un melodijas”

Pērn kompānija „Mikrofona ieraksti” izdeva izlasi „Populārākās latviešu teātra dziesmas” un tas izrādījās ļoti gaidīts un pieprasīts izdevums. Tagad tam seko jaunā CD izlase...