Padomju stāsts

Soviet story

Padomju stāsts

Galvenie ''Padomju stāsta'' pieturas punkti ir 1932./1933. gada mākslīgi izraisītais bads Ukrainā jeb ''golodomors'', poļu virsnieku noslepkavošana Katiņā 1940. gadā, SS un čekistu sadarbība, masu deportācijas Padomju Savienībā un medicīniskie eksperimenti, kas tika veikti ar ''gulaga'' sistēmā ieslodzītajiem. Filmā redzami gan unikāli dokumenti un hroniku kadri, gan izskan starptautiski atzītu vēstures autoritāšu un politiķu viedokļi un padomju totalitārisma režīmā cietušo latviešu, krievu, ukraiņu dzīves liecības. “Padomju stāsts” ir patiesības meklējumi un analīze, nevis vienpusēju priekšstatu uzspiešana vai politiski mērķēta propaganda. Filmas pirmizrādi Briselē apmeklēja daudzi eiroparlamentārieši, diplomatiskātiskā dienesta pārstāvji un daudzi citi interesenti.

 

 

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
nupat šo filmu noskatījos. teikšu tā: IESPAIDĪGI. protams, vēsturi var censties pārcilāt pa savam, atkal un atkal, nostāties vienā skatpunktā un likt noprast to, ka nākotne nav tik spīdoša kā liekas un apjaust to, ka pagātne ir daudz šaušalīgāka, nekā liekas lasot to tikai vēstures grāmatās. viena no filmām, kuru domāju nerādīs Krievijas teritorijā 100%. par tiem faktiem kādu arī nomušīt varētu pat, ka viņi vispār ir parādīti un nosaukti publiski. šoreiz tas būtu režisors, mūsējais. jau cik skatos, daudzviet ir krasas diskusijas par un ap šo filmu un par to, kā LV atkal cenšas pārrakstīt vēsturi. tomēr visa filma rada šoku un iedveš bailes no pagātnes... no nākotnes apveidiem, kādi tie varētu būt, ja vien KF atkal sekos priekšgājēju pēdās. nekāds noslēpums, ka nacionālisti, marksisti utt vēl ir KF un ne tikai KF. žēl tikai, ka pagātnē neviens nespēj slepkavības sodīt un atzīt to, ka tās ir pee pee, slikta rīcība. un pārsteidz tas, ka Anglijā arvien darbojas 2.pasaules kara laikā pieņemtais likums, kas šos sadistus apžēlo un ļauj neizdot tālākai sodīšanai. 5+ zvaigznes par drosmi, par faktiem un vispār par uzdrīkstēšanos radīt ko tādu. p.s. filma tapusi liekas ka ar Eiropas savienības dziļu atbalstu, kā arī beigās un sākumā to paziņo.
10.06.2008. plkst. 18:04
Noteikti noskatīšos !!!
28.04.2008. plkst. 19:36
Vai tad šo rādīs arī kāds kinoteijāters?
24.04.2008. plkst. 16:03

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākā jebkad uzņemtā filma ilga 85 stundas ar atbilstošu nosaukumu „Zāles pret bezmiegu”

Pasākumi

Dailes teātrī notiks Dailes teātra 9. studijas diplomdarbu izrādes

Šogad Latvijas Kultūras akadēmiju beidz 17 dramatiskā teātra aktiermākslu studējošie topošie aktieri asoc. prof. Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadībā - Gints Andžāns, Lauris Bokišs,...