Dzīve rožainā gaismā

La vie en rose

Dzīve rožainā gaismā

Leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīve bija cīņa. Uzaugusi neaprakstāmā nabadzībā, Piafa guva milzu panākumus, izcīnīja vietu uz pasaules lielākajām skatuvēm un iekaroja klausītāju sirdis visā pasaulē. Piafas draugi bijuši pazīstamākie tā laika cilvēki - Žans Kokto, Marseļs Serdāns un Marlēna Dītriha, kas nodēvējusi Piafas balsi par "Parīzes dvēseli". Spēcīgā balss padarīja dziedātāju slavenu, taču nespēja pasargāt no ciešanām un sāpēm...

IrLaiks.lv recenzija

Edīte Piafa bija viena no dižākajām franču dziedātājām, kas saglabājusi savu fenomenālo popularitāti līdz pat šodienai, turklāt visā pasaulē. Šīs sievietes dziesmās perfekti atspoguļojas viņas traģiskais mūžs un varbūt tieši tāpēc, ka mūzikā iemiesoja sevi, viņas daiļrade ir tik uzrunājoša un patiesa. No šodienas 04.10. Rīgā skatāmā filma ir kārtējais ģeniālās dziedātājas dzīves atveidojums, tomēr uzdrošinamies apgalvot, ka ne tas sliktākais. Pat otrādi. Mākslinieces liktenis meitenei tika ielikts jau šūpulī, jo viņas tēvs bija ielas akrobāts, bet māte - dziedātāja kafejnīcā. Edītes bērnība un jaunība nebija rozēm kaisīta, jo viņai nācās cīnīties ar aklumu un arī nabadzību. Jau 17 gadu vecumā Piafai piedzima meitiņa, kas divu gadu vecumā pēcāk nomira. Viņas dziedātājas talantu nejauši atklāja kāds Elizejas lauku kluba īpašnieks un pēc šī atgadījuma viņas ceļš uz slavu palēnām sāka vest augšup... Traģiskais dzīvesstāsts, ko Edīte nodeva klausītājiem ar savām dziesmām, padarīja viņu par mīlētāko sievieti franču tautā. Filma pārstāsta dziedātājas dzīvi, gan neieslīgstot skrupulozās detaļās, tomēr ne tas ir svarīgākais.

JĀREDZ, JO... Lielākā filmas bagātība ir galvenās lomas atveidotāja Marion Cottilard, kas lieliski attēlo Piafu gan jaunības gados, gan briedumā un dzīves noslēguma posmā. Turklāt apbrīnojama ir abu sieviešu vizuālā līdzība! Katrā ziņā pie franču kinematogrāfa debesīm ir uzlēkusi jauna un spoža zvaigzne. Otrs filmas pluss ir lieliskā Parīzes un Francijas 20. gadsimta sākuma atmosfēra, kas darbā radīta gluži kā ar restauratora precizitāti. Ja kaut nedaudz pazīstat Francijas vēsturi vai kultūru, arī filmas vizuālais tēls un vide jums sniegs vienreizēju baudījumu.

VILŠANOS VAR SAGĀDĀT... Par nelaimi, vietām filma ir pārāk salkana un melodramatiska, jo režisoram patīk pasvītrot Edītes Piafas ciešanas un iežēlināt skatītāju. Tiesa, uz vispārējo filmas kvalitāšu fona šis trūkums neliekas tik būtisks, un tomēr...

IrLaiks APSKATNIEKS SASTINGST... Ik reizi, kad filmā atskan Piafas dziesmas, kas mūsdienu popmūzikas piesātinātajā laikmetā skan sevišķi oriģināli un uzrunā pat franču valodas nepratēju...

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Viena no neaizmirstamaakajaam filmām, kuru pēdējā laikā esmu skatījies. Patika. Bet nezinu, vai gribēšu skatīties vēl kĀdu reizi.
06.08.2008. plkst. 23:32
Veel viena filma, kura paliek praataa ilgu laiku un kuru gribas redzeet atkal un atkal...M.Kotijaara- vnk nepaarspeejama!Ne velti par sho lomu sanjeemusi Oskaru!:)
08.04.2008. plkst. 09:23
mazaa
mana dzīve ar nav rozēm kaisīta :(
06.03.2008. plkst. 17:45
Juan
Tiešām vērtīga filma! Es pat brīnos, kā Plazā var arī ko tādu redzēt, ja pārsvarā tur rāda tikai komerciālos amerikāņu mēslus !
19.10.2007. plkst. 14:15
Filma tikpat neparasta kā pati Edīte .
09.10.2007. plkst. 14:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Holivudas zīme pirmo reizi tika uzcelta 1923.gadā un bija paredzēta kā nekustamo īpašumu sludinājums, jo sākotnēji tā vēstīja „Hollywoodland”

Pasākumi

Andris Ērglis: „Mans albums nav šlāgeris”

26. martā „MicRec” bārā tika prezentēts dziedātāja Andra Ērgļa pirmais soloalbums „Sirdspuksti”.

Prezentācijas pasākumā mākslinieks izpildīja dziesmas no jaunā albuma,...