Bobslejists Oskars Melbārdis - "Profesionāls sports un nakts uzdzīves ir nesavienojamas lietas"

Bobslejists Oskars Melbārdis - "Profesionāls sports un nakts uzdzīves ir nesavienojamas lietas"

Oskars Melbārdis ir viens no tiem puišiem, no kuriem atkarīgs Latvijas spēcīgākās bobsleja ekipāžas finiša rezultāts. Viņš ir Jāņa Miņina ekipāžas stūmējs četriniekos, bet nesen ASV notikušajā Pasaules čempionātā iestūma bobsleja kamanas arī divniekos.

Sezonas laikā sportisti ir ļoti aizņemti un laika atpūtai nav daudz, tomēr Oskars bija ar mieru dalīties savā labas atpūtas pieredzē ar portāla IrLaiks.lv apmeklētājiem.

Oskars uzskata, ka vislabākā izklaide ir tāda, no kuras var gūt patiesu baudījumu: „Vienalga, vai tā ir makšķerēšana vai futbols – galvenais, ka pēc tam vari secināt, cik laba atpūta sanākusi!” Viņš arī atzīst, ka pēc nogurdinoša sacensību un treniņu perioda nereti nedēļas nogales pavada pavisam mierīgi, tomēr sēdoša darba darītājiem ir cits ieteikums: „Ofisa darbiniekiem gan es ieteiktu atpūsties aktīvi, jo pēc veselas nedēļas sēdēšanas tas ir noderīgi.”

Bobslejists atklāj, ka iecienījis braukšanu ar motociklu, lai gan sezonas laikā to atļauties nedrīkstot iespējamo traumu dēļ: „No braukšanas ar motociklu es neatteiktos jebkurā diennakts laikā!” Runājot par iecienītākajām atpūtas vietām Rīgā, sportists smejoties bilst, ka dažkārt sanāk apmeklēt GoPlanet un kinoteātri Forum Cinemas. „Pārējais lai paliek Vecrīgas ielās tīts,[smejas]” stāsta Oskars Melbārdis.

Runājot par iecienītākajiem atpūtas veidiem ārpus Rīgas, bobslejists stāsta, ka iecienījis ledus priekus: „Man patīk ziemā uz kāda ezera paslidot, kā nekā esmu laucinieks!” Vēl viņš piebilst, ka, par laimi, vēl nevienu reizi dzīvē nav gadījies tā, ka kāda izklaides vieta būtu sagādājusi vilšanos. Jautāts par to, kādu aktīvo atpūtu viņš ieteiktu citiem, Oskars atzina, ka tā noteikti būtu slēpošana: „Katrā ziņā ieteiktu visiem kārtīgi izslēpoties uz kalna, kas to vēl nav paspējuši šoziem izdarīt.”

Lasītāji noteikti vēlēsies uzzināt, vai pēc bobsleja ātrumiem (dažās trasēs kamanas var sasniegt pat aptuveni 150 km/h lielu ātrumu) citi ziemas prieki nešķiet lēni vai pat garlaicīgi? Oskars stāsta, ka ir liels ziemas prieku cienītājs. Puisis atklāj, ka katram no ziemas sporta veidiem tomēr ir sava specifika, tāpēc citi veidi noteikti nešķiet mazāk interesanti. Bobslejs un atpūta Oskaram ir divi dažādi jēdzieni: „Tas ir sports – sevis pierādīšanai, mērķa izpildīšanai un Latvijas vārda nešanai pasaulē. Ir tik patīkami noskatīties, kā mastā tiek uzvilkts sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs – tie ir mūsu smagā darba augļi.”

Uzdevām Oskaram arī jautājumu, vai ir kas tāds, ko viņš aktīvās atpūtas jomā nekad nedarītu? Ar sev raksturīgo humoru sportists attrauc, ka pagaidām nekā tāda neesot, taču, kad kaut kas tāds parādīsies, viņš noteikti paziņošot!

Sarunas nobeigumā aizskārām arī veselīga dzīvesveida tēmu. Bobslejists stāsta, ka viņa kā sportista dzīve ir pakļauta šādiem tādiem noteikumiem. Tas vairāk attiecas uz izklaides jomu, jo profesionāls sports un nakts uzdzīves tomēr ir divas nesavienojamas lietas. Tāpat ir daži ierobežojumi uzturā, tomēr sportists bilst, ka labi paēst patīk visiem. Viņš gan cenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu, jo savādāk treniņos ieguldītais darbs būs veltīgs. Oskars mazliet ieskicē arī savu gatavošanos sezonai: „Lielākā daļa smago treniņu norisinās pirms sezonas. Tas ir sešu, septiņu mēnešu smags darbs sezonas dēļ, kura ilgs uz pusi īsāku laiku. Protams, sezonas laikā vairs tik aktīvi netrenējamies, jo bāze jau ielikta. Tonusu uzturam ar dažādām ārpus trases aktivitātēm, piemēram, cilājam svarus zālē!” Nākamā sezona Oskaram un komandai būs īpaši svarīga, jo tieši pēc gada Kanādas pilsētā Vankūverā sāksies Ziemas olimpiskās spēles.

Portāls IrLaiks.lv novēl Oskaram un pārējiem bobslejistiem veiksmīgi uzsākt gatavošanos lielajam ziemas notikumam!

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
esse
Oskars ir foršākais no 4-nieka:)
02.04.2009. plkst. 17:26

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2018. gada 19. februārī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Daudzi dārzeņi un praktiski visas augļu sulas satur vismaz nelielu alkohola daudzumu

Pasākumi

Dziedātājas Emi dziesma „Kā sapnī” ielaužas MTV Latvia

Šī gada martā notika dziedātājas Emi videoklipa prezentācija dziesmai „Kā sapnī”, kuras režisors ir Miks Ozoliņš. Viņas videoklips pirms tam bija vērojams Latvijas Mūzikas Kanālā...