Inese Sveile: „80% no labas figūras ir atkarīgs no pārtikas"

Inese Sveile: „80% no labas figūras ir atkarīgs no pārtikas"

Aerobikas trenere, Latvijas Mūsdienu deju asociācijas biedrs – 2. kategorijas mūsdienu deju tiesnese, kurai ir Latvijas Aerobikas asociācijas aerobikas trenera 1.līmeņa sertifikāts – Inese Sveile, kas plašākai sabiedrības daļai ir pazīstamāka, kā TV 5 un European Hit Radio raidījumu "Face control" kādreizējā vadītāja.

Inese ir ilggadēja E.Veizāna Modes deju kompānijas dejotāja, viņa ir gatavojusi dejotājus bērnu Eirovīzijas un popielu konkursiem. Šoreiz Inese IrLaiks.lv pastāstīja par izklaidi un veselīga dzīvesveida principiem viņas dzīvē un par viņasprāt ideālāko atpūtas veidu – ceļošanu...

-     Vai Jūs saista ekstrēmas izklaides?

-      No ekstrēmām izklaidēm laikam esmu izbaudījusi tikai kartingu, ja to vispār var saukt par ekstrēmu izklaidi . Sava adrenalīna deva jau tur ir, bet ekstrēms man asociējas ar ko bīstamāku. Principā riskēt ar dzīvību man nepatīk, tāpēc tāda veida izklaides kā lēkšana ar gumiju, lēkšana ar izpletni, mani galīgi nesaista + man vēl ļoti nepatīk augstums. Priekšroku dodu izklaidēm kas atrodas uz zemes un saistītas ar ūdeni – peldēšana, ūdens slēpošana, braukšana ar ūdens motociklu. Gribētos vēl pamēģināt palidot ar ūdens parašūtu.

 Mocis.4.jpg - 34.84 KBInese, baudot ūdens priekus ar ūdens motociklu

-     Kā Jūs uzturat sevi labā, fiziskā formā, rūpējaties par savu veselību?

-     Tā kā mans darbs saistīts ar sportu, tad sevis uzturēšana labā formā man ir ikdiena, katru darba dienu vismaz 2h nodarbojos ar aerobiku. Protams, lai uzturētu sevi labā formā ir jādomā arī par veselīgu uzturu. Jo kā ir teikuši gudri treneri: 80% no labas figūras ir atkarīgs no pārtikas, ko uzņemam. Pārsvarā cenšos ēst veselīgi, bet, protams, ne vienmēr gribās to veselīgāko un diētiskāko, tāpēc sanāk arī „pagrēkot”. Bet par cik regulāri sportoju, tad šie „grēciņi” manu fizisko formu īpaši neiespaido.

-     Kādi ir Jūsu attieksme pret medikamentu lietošanu, uztura bagātinātājiem?

-     Pret uztura bagātinātājiem man nav nekas pretī, ja tos lieto veselībai nekaitīgās devās. Arī pati dažreiz tos lietoju. Tā kā man ir regulāra fiziskā slodze, un ir vajadzīgs papildus spēks un enerģija, un tikai ar pārtiku uzņemt visas organismam nepieciešamās vielas ir diezgan pagrūti, tad ik pa laikam padzeru vitamīnus un kādu enerģiju dodošu uztura bagātinātāju, piemēram, žeņ šen. Savukārt, papildus C vitamīnu lietoju gandrīz pastāvīgi, jo cilvēkiem ar palielu fizisko slodzi, tas ir nepieciešams vairāk kā cilvēkiem bez slodzes.

 Latgale 078.jpg - 22.92 KBInese Latgalē izmēģinot ūdensslēpošanu

-     Kādus ēdienus un dzērienus Jūs nelietojat savā uzturā?

-     Viena lieta no kā lietošanas gandrīz kategoriski atsakos, tie ir krāsainie, gāzētie dzērieni, jo tie man tiešām liekas kā cukurūdens sajauks ar ķīmijas vielām, kas principā viņi laikam arī ir.

-     Pēc Jūsu domām, kādus principus cilvēkam ir jāievēro, lai tas saglabātu labu veselību, un būtu harmonijā ar sevi?

-     Domāju, ka saglabāt labu veselību cilvēkam nav īpaši grūti. Galvenais ir to gribēt. Šobrīd masu medijos ir ļoti daudz pieejama informācija kā par sevi rūpēties, ko darīt lai uzturētu vai uzlabotu savu fizisko stāvokli. Un veselībai kaitīgas lietas un ieradumus visi zina, tāpēc atliek tikai izvērtēt cik ļoti katram sava veselība ir dārga, un ko viņš ir gatavs tās labā darīt vai nedarīt. Protams, neskaitot tās kaites un slimības, kas cilvēkam ir ģenētiski iedzimtas. Grūti tā viennozīmīgi pateikt kādus principus cilvēkam būtu jāievēro, lai būtu harmonijā ar sevi. Domāju, tas katram ir individuāli. Katram no mums ir citas prasības pret dzīvi, dažādi mērķi u.t.t. Galvenais ir saprast ko mēs paši gribam, kas dara mūs laimīgus un uz to arī tiekties.

Latgale 100.jpg - 24.64 KBLēkt uz galvas ūdenī gan ieteicams tikai 100% zināmās vietās

-     Un kā ar ceļošanu, vai Jums patīk ceļot?

-     Ceļot man ļoti patīk. Man liekas tas ir ideālākais atpūtas veids. Jo kaut kur aizbraucot, var pilnīgi aizmirsties no ikdienas, un izbaudīt tagadni. Ikdienā lielā vai mazā mērā tomēr dzīvojam rutīnā. Domājam par darbu, par pienākumiem, lietām ko vajadzētu un gribētu izdarīt u.t.t., bet kaut kur aizbraucot, cilvēki paliek daudz brīvāki, bezrūpīgāki un var izbaudīt mirkli. Man liekas, ka ceļojumi var pat izmainīt cilvēku, mainīt tā uztveri, domāšanas veidu, var pat mainīties cilvēka dzīves vērtības. Jo cita vide liek aizdomāties par vidi kādā dzīvojam ikdienā, vai tā mūs apmierina, ko gribētu mainīt, vai arī tieši otrādi liek saprast cik ideāli ir dzīvot dzimtenē.

-     Vai Jūs zināt cik valstīs kopumā esat bijusi?

-     Kopumā esmu bijusi kādās 10 valstīs, bet ņemot vērā, ka gandrīz puse no viņām ir kaimiņvalstis, un cik valstis ir kopumā uz planētas zeme, tas ir ļoti, ļoti, ļoti maz. Bet nekas, man vēl viss priekšā! Savu apmeklēto valstu sarakstu tuvākajā laikā gribētu papildināt ar ASV un Spāniju.

-     Kura valsts atstājusi vispaliekošākos iespaidus?

-     Katrā valstī bija kaut kas savs, īpašs ar ko tā izcēlās un palika atmiņā. Pagaidām nevaru izdalīt kādu konkrētu valsti par kuru būtu palikuši visspilgtākie iespaidi.

-     Vai ceļojot dodaties pa tūristu takām, vai labāk pati izdomājat maršrutu, vietas, kuras aplūkot?

-     Domāju, ka jāizmanto abas iespējas. Apmeklējot valsti, apskatot to populārākās un atzinīgākās vietas, var izmantot gida pakalpojumus. Bet noteikti lielākā laika daļa ir jāpavada patstāvīgi iepazīstot valsti. Tad var pamatīgāk un tuvāk realitātei izbaudīt tās kultūru

-     Vai kāda valsts pēc tās apmeklējuma ir atstājusi vilšanās sajūtu?

-     Diezgan lielu vilšanos man sagādāja Krievija – Maskava. Iebraucot pilsētā, man bija tāda sajūta, ka esmu atgriezusies Latvijā padomju laikos. Visas tās vecās automašīnas, mājas, uzraksti, mazie veikaliņi, miliči savās jocīgajās formās...sajūta tāda negatīvi jocīga. Vispār likās ļoti nemājīga pilsēta, nenormāli plašās ielas ar četrām joslām turp, četrām atpakaļ, ļoti nepieklājīgi šoferi, kuri uz gājēju pārejām ne tikai nelaiž gājējus, bet signalizē, lai ātrāk paiet nost! Likās viss tāds nekārtīgs un nemājīgs. Vienīgais kas likās ļoti iespaidīgi, bija nenormāli dziļais metro.

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
uz galvas nekad nelecu , arī zināmās vietās ,
08.11.2007. plkst. 14:51
Julija Krjukova
Personiski es uzskatu, ka labas formas uzturēšanai pietiek divreiz nedēļā intensīvi nodarboties ar sportu + veselīgs uzturs. No sevis varu ieteikt neēst pēc intensīva treniņa kādas 2 stundas, bet dzert tikai ūdeni, tas palīdzēs muskuļiem neuzkrāt pienskābi bet izšķīdināt taukus :)
26.10.2007. plkst. 11:46
Nost ar uztura bagātinātājiem , ķeramies tik pie sportošanas !,
25.10.2007. plkst. 21:37
Man patīk sportot!
24.10.2007. plkst. 18:20
man patīk sportot, jo fiziskās aktivitātes ļoti labi atbrīvo no tik ļoti nevēlamā stresa. pēc sportošanas vienmēr ir patīkams noguruns.
24.10.2007. plkst. 13:17

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sešus gadus veci bērni smejas vidēji 300 reizes dienā; pieaugušie – vien 15 līdz 100 reizes dienā

Pasākumi

R’n’R minifestivāls „United By Rock”

10., un 11. jūlijā notiks pirmais R’n’R minifestivāls „United By Rock”.
Pāsakuma autore ir R’n’R sabiedrotā Evita Pula, un ar viņas gādību uz
skatuves kāps ne tikai pašmāju,...